Open Procurement Albania

Kontrate ne baze te nje Marreveshje kuader : Loti I - Shėrbim gatimi dhe shpėrndarje ushqimi pėr Spitalin Universitar Obstetrik-Gjinekologjik Mbretėresha Geraldinė

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
Institucion Kontraktues Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Mbretėresha Geraldinė", Tiranė
Objekti i Tenderit Kjo kontratė me palė Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Mbretėresha Geraldinė", Tiranė dhe me operatorin ekonomik Sori Al SHPK , me Objekt: Loti I: Shėrbim gatimi dhe shpėrndarje ushqimi pėr Spitalin Universitar Obstetrik-Gjinekologjik Mbretėresha Geraldinė e lidhur nė datė 02-05-2019 , ėshtė bėrė nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr nr. REF: 04880-01-23-2019
Nr. Reference REF-04880-01-23-2019
Vlera / Fondi Limit
Lloji i Kontratės Publike Kontratė nė bazė tė njė Marrėveshje Kuadėr
Lloji i Procedurės Kontratė nė bazė tė njė Marrėveshje Kuadėr
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 24-01-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 18-02-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 18-02-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues ALAR FOOD & SERVICE
NIKA
OLTA SHARRA SHARRA
SORI-AL
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Sori-al SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 12 606 468,88
  Data e shpalljes sė fituesit 23-04-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 15 127 762,65
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marre pėrgjigje me vendim te K.P.P. 210/2019 date 12.04.2019.
  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhėm:

  1. “Alar Food & Service” Shpk :
  Bazuar dokumentacionit tė dorėzuar ofertuesi nuk plotėson kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 2(c) te seksionit 3.3 “Kapaciteti Teknik”, pasi Leja e Mjedisit tipi C, kodi III.1.A e paraqitur nga ky operator rezulton qe te jete jo ne pėrputhje me adresėn e ambientit te paraqitur ne kontratėn e qerase ku ky operator do te zhvilloje aktivitetin.

  2. “Olta Sharra Sharra” Pf:
  • Ofertuesi nuk plotėson pikėn 1, 2, 3, 4 tė seksionit 3.1 “kapaciteti ligjor/profesional” tė kritereve tė vecanta pėr kualifikim .

  3. ”NIKA” sh.p.k
  • Bazuar dokumentacionit tė dorėzuar nga ofertuesi pėr tė provuar pasjen e numrit tė punonjėsve tė kualifikuar, sipas profesioneve nė tabelėn e pikės 6, tė kapacitetit Teknik nė DT, ekzistencėn e tyre nė liste pagesat pėr periudhėn e kėrkuar janar-dhjetor 2018 dhe pasjen e dokumentacionit pėrkatės pėr secilin punonjės sipas pikės 5, tė kapacitetit Teknik nė DT (kontrate pune, libreze pune, librezė shėndetsore, diplomė ose ēertifikatė kualifikimi), pas shqyrtimit e vlerėsimit tė pėrputhshmėrisė sė dokumenteve tė dorėzuar me kėrkuar nė dokumentat e tenderit, rezulton se ato nuk pėrputhen me kodet e profesioneve nė listėpagesat pėr periudhėn e kėrkuar, bazuar nė VKM nr.514 datė 20.09.2017 “Pėr miratimin e listės kombėtare tė profesioneve”, pra ofertuesi nuk e pėrmbush kapacitetin teknik tė kėrkuar nė DT. Konkretisht nga 13 persona tė kėrkuar si ndihmės kuzhinier, te rregullt sipas liste pagesės (kodit) janė vetėm 6 persona.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Lidhja e Kontratės

  MBĖSHTETĖS
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data