Open Procurement Albania

Mirembajtja e objekteve ndertimore ne Spitalin Rajonal Berat

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar te gjithe operatoret pjesemarres ne gare me oferte me te ulet se oferta fituese

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Të Përqendruara
Institucion Kontraktues Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat
Objekti i Tenderit Mirembajtja e objekteve ndertimore ne Spitalin Rajonal Berat
Nr. Reference REF-32766-08-05-2019
Vlera / Fondi Limit 5 333 347,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 06-08-2019
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 16-08-2019
Data e mbajtjes se tenderit 16-08-2019
Nr. i Operatoreve Konkurues 5
Operatore Konkurues ED KONSTRIKSION SHPK
ERIL B&B SHPK & ADRIATIK SHPK
MENI SHPK
MODESTE SHPK
TOTILA SHPK & RAFIN COMPANY SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • TOTILA - RAFIN COMPANY
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 4 261 348,00
  Data e shpalljes se fituesit 04-12-2019
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates Nga lidhja e kontratës/ kontratave deri në plotësimin e nevojave të autoritetit kontraktor, në bazë të marrëveshjes kuadër 24 muaj.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marrë përgjigje nga Organi Qendror Blerës në datë 03.09.2019.
  Kanë marrë përgjigje nga KPP në datë 12.11.2019.
  Fituesi eshte konfirmuar permes vendimit te KPP-se.

  Janë skualifikuar operatorët ekonomikë të mëposhëm:
  1. “MODESTE” SHPK:
  Ofertuesi nuk plotëson pikën 2, të seksionit 2.2 “kapaciteti ekonomik dhe financiar” të kritereve të vecanta për kualifikim, pasi nuk ka paraqitur kopje të çertifikuar të bilancit të vitit 2018.

  2. “ERIL B&B” SHPK & “ADRIATIK” SHPK:
  Në zbatim të vendimit të Komisionit të Prokurimit Publik nr.713/2019, datë 12.11.2019.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit

  MBESHTETES
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data