Open Procurement Albania

Mirembajtja e objekteve ndertimore ne Spitalin Rajonal Berat

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
Institucion Kontraktues Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat
Objekti i Tenderit Mirembajtja e objekteve ndertimore ne Spitalin Rajonal Berat
Nr. Reference REF-32766-08-05-2019
Vlera / Fondi Limit 5 333 347,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 06-08-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 16-08-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 16-08-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues ED KONSTRIKSION SHPK
ERIL B&B SHPK & ADRIATIK SHPK
MENI SHPK
MODESTE SHPK
TOTILA SHPK & RAFIN COMPANY SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • TOTILA - RAFIN COMPANY
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 4 261 348,00
  Data e shpalljes sė fituesit 04-12-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės Nga lidhja e kontratės/ kontratave deri nė plotėsimin e nevojave tė autoritetit kontraktor, nė bazė tė marrėveshjes kuadėr 24 muaj.
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marrė pėrgjigje nga Organi Qendror Blerės nė datė 03.09.2019.
  Kanė marrė pėrgjigje nga KPP nė datė 12.11.2019.
  Fituesi eshte konfirmuar permes vendimit te KPP-se.

  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhėm:
  1. “MODESTE” SHPK:
  Ofertuesi nuk plotėson pikėn 2, tė seksionit 2.2 “kapaciteti ekonomik dhe financiar” tė kritereve tė vecanta pėr kualifikim, pasi nuk ka paraqitur kopje tė ēertifikuar tė bilancit tė vitit 2018.

  2. “ERIL B&B” SHPK & “ADRIATIK” SHPK:
  Nė zbatim tė vendimit tė Komisionit tė Prokurimit Publik nr.713/2019, datė 12.11.2019.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit

  MBĖSHTETĖS
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data