Open Procurement Albania

Sherbim gatimi dhe shperndarje ushqimi per Spitalin Rajonal Durres

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Të Përqendruara
Institucion Kontraktues Spitali Rajonal Durrës
Objekti i Tenderit Sherbim gatimi dhe shperndarje ushqimi per Spitalin Rajonal Durres
Nr. Reference REF-42652-11-07-2019
Vlera / Fondi Limit 113 617 233,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 08-11-2019
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 30-12-2019
Data e mbajtjes se tenderit 30-12-2019
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues DION-AL
SORI-AL
EUROGJICI-SECURITY
Operator Ekonomik Kontraktues
 • SHPRESA SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 112 343 962,18
  Data e shpalljes se fituesit 24-01-2020
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates Duke filluar nga data e lidhjes së kontratës/kontratave me përfundim deri në plotësimin e nevojave të autoritetit kontraktor brenda marrëveshjes kuadër.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë skualifikuar operatorët ekonomikë të mëposhtëm:

  1. “EUROGJICI-SECURITY” SHPK:
  Nuk ka paraqitur oferte ekonomike.
  Nuk ka paraqitur asnjë nga dokumentet e kërkuara ne DT.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Sipas Shtojces Nr. 1 te dates 20.12.2019 “Për modifikimin e dokumenteve të tenderit për procedurën e prokurimit me objekt: “Shërbim gatimi dhe shpërndarje ushqimi për Spitalin Rajonal Durrës” eshte bere shtyrja e afatit kohor për dorëzimin e ofertave për në datën 30.12.2019 ora 11:00.
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Shtojca nr.1. "Për modifikimin e dokumenteve të tenderit ."

  MBESHTETES
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data