Open Procurement Albania

Loti 1: Blerje maska respiratore, kirurgjikale dhe termometra infrared

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese Gare, Negocim i Drejtperdrejte (mbi 5 milion leke
 • Jane kontrata pa gare qe lidhen si pasoje e bisedimeve mes autoritetit dhe kompanive. Keto do duhej te lejohen vetem ne raste te caktuara, ku nje situate emergjente shoqerohet me nevojen per nderhyrje te shpejte permes nje kontrate.

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Të Përqendruara
Institucion Kontraktues
Objekti i Tenderit Blerje materiale të nevojshme për mbrojtjen personale për përballimin e situatës të shkaktuar nga COVID-19.

Loti 1: “Blerje maska respiratore, kirurgjikale dhe termometra infrared” me fond limit total 35,443,557 (tridhjetë e pesë milion e katërqind e dyzetë e tre mijë e pesëqind e pesëdhjetë e shtatë) lekë, pa TVSH, për nevojat e autoriteteve kontraktore si vijon:
- Ministria e Arsimit dhe Shkencës, me fondi limit: 4,224,114 lekë pa TVSH;
- Ministria e Financave dhe Ekonomisë dhe institucionet në varësi të saj, me fond limit: 31,219,443 lekë pa TVSH.
Nr. Reference REF-57932-05-13-2020
Vlera / Fondi Limit 35 443 557,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë me Negocim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 14-05-2020
Data e mbajtjes se tenderit 14-05-2020
Nr. i Operatoreve Konkurues 5
Operatore Konkurues Blerina SADIKU
EGIAN MED
Farma Net Albania
MEDIAL
OrthNet 360
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Farma Net Albania
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 26 244 320,00
  Data e shpalljes se fituesit 15-05-2020
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë skualifikuar ofertuesit e mëposhtëm:
  1. “EGIAN MED” SHPK:
  • Në zbatim të kërkesës për terheqje të ofertës ekonomike të operatorit ekonomik “EGIAN MED” shpk me shkresën e datës 14.05.2020.

  2. “MEDIAL” SHPK:
  • Operatori ekonomik nuk ka paraqitur asnjë nga dokumentet e kërkuara në DT në përjashtim të ofertes ekonomike dhe certefikatës ISO 9001.

  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Farma Net Albania viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Farma Net Albania viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Farma Net Albania viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Farma Net Albania viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data