Open Procurement Albania

Loti 3: Blerje doreza, sapun per duart, xhel dezinfektues, alkool dhe pastrues per siperfaqe

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese Gare, Negocim i Drejtperdrejte (mbi 5 milion leke
 • Jane kontrata pa gare qe lidhen si pasoje e bisedimeve mes autoritetit dhe kompanive. Keto do duhej te lejohen vetem ne raste te caktuara, ku nje situate emergjente shoqerohet me nevojen per nderhyrje te shpejte permes nje kontrate.

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Të Përqendruara
Institucion Kontraktues
Objekti i Tenderit Blerje materiale të nevojshme për mbrojtjen personale për përballimin e situatës të shkaktuar nga COVID-19.
Loti 3: “Blerje doreza, sapun për duart, xhel dezinfektues, alkool dhe pastrues për sipërfaqe” me fond limit 35,075,828 (tridhjetë e pesë milion e shtatëdhjetë e pesë mijë e tetëqind e njëzetë e tetë) lekë pa TVSH, për nevojat e autoriteteve kontraktore si vijon:

- Ministria e Arsimit dhe Shkencës, me fondi limit: 3,438,618 lekë pa TVSH;
- Ministria e Financave dhe Ekonomisë dhe institucionet në varësi të saj, me fond limit: 31,637,210 lekë pa TVSH
Nr. Reference REF-57936-05-13-2020
Vlera / Fondi Limit 35 075 828,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë me Negocim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 14-05-2020
Data e mbajtjes se tenderit 14-05-2020
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues EGIAN MED
MEDIAL
Operator Ekonomik Kontraktues
 • EGIAN MED
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 31 540 007,00
  Data e shpalljes se fituesit 15-05-2020
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë skualifikuar ofertuesit e mëposhtëm:
  1. Arsyeja e skualifikimit të operatorit ekonomik “MEDIAL” SHPK
  • Operatori ekonomik nuk ka paraqitur asnjë nga dokumentet e kërkuara në DT në përjashtim të ofertes ekonomike.

  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data