Open Procurement Albania

Lyerje e ambienteve tė brendshme tė Spitalit Korēė

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
Institucion Kontraktues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė
Objekti i Tenderit Lyerje e ambienteve tė brendshme tė Spitalit Korēė
Nr. Reference REF-91570-10-26-2018
Vlera / Fondi Limit 5 352 826,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 29-10-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 08-11-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 08-11-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 11
Operatorė Konkurues ALBEL SA SHPK
ALB KORCA SHPK
PRINC BALLIU SHPK & VASHTEMIA SHPK
ERGI SHPK
LLAZO SHPK
TEA-D SHPK
A.L-ASFALT SHPK
2Z KONSTRUKSION SHPK
MODESTE SHPK & SHKELQIMI 07 SHPK
MENI SHPK
ALTEC SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ALBEL SA
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2 957 600,00
  Data e shpalljes sė fituesit 27-11-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė s kualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhtėm:

  1. Princ Balliu SHPK & Vashtemia SHPK:
  • Ofertuesi Bashkimi i Operatorėve Ekonomik (BOE) “Princ Balliu sh.p.k & Vashtemia sh.p.k” ka paraqitur marrėveshje bashkėpunimi nė kundėrshtim me pikėn 2 tė nenit 74 tė RPP-sė, sepse nuk janė specifikuar elementet konkretė tė shėrbimeve qė ka mėrrė pėrsipėr tė kryejė secili prej anėtarėve nė pėrputhje me pėrqindjen e pjesėmarrjes.
  • Ofertuesi nuk plotėson kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 3 tė seksionit 2.3 “Kapaciteti teknik” tė DT, sepse diploma e paraqitur nga anėtari i BOE – Vashtemia shpk pėr inxhinier ndėrtimi V.D nuk ėshtė origjinale ose kopje e noterizuar.
  • Ofertuesi nuk plotėson kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 4 tė seksionit 2.3 “Kapaciteti teknik” tė DT, sepse anėtari i BOE – Princ Balliu shpk nuk ka paraqitur dokumentacion pėr teknik tė mesėm ndėrtimi.
  • Ofertuesi nuk plotėson kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 6 tė seksionit 2.3 “Kapaciteti teknik” tė DT, sepse anėtari i BOE – Princ Balliu shpk nuk ka paraqitur Leje te Transportit te Mallrave (te vlefshme) si dhe nuk ka paraqitur dokumentacion pėr disponimin ose mundėsinė e sigurt tė disponimit tė skela metalike.

  2. Ergi SHPK:
  • Ofertuesi nuk plotėson kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 3 dhe pikėn 5 tė seksionit 2.3 “Kapaciteti teknik” tė DT, sepse nuk ka paraqitur listepagesat per periudhen Janar 2018 –Shtator 2018 nė mėnyrė qė tė provonte pasjen nė stafin e tij drejtues tė njė Inxhinier ndertimi dhe tė paktėn 10 punonjės tė punėsuar.
  • Ofertuesi ka paraqitur listepagesa tė periudhės Janar 2017 – Shtator 2017.
  • Ofertuesi nuk plotėson kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 6 tė seksionit 2.3 “Kapaciteti teknik” tė DT, sepse nuk ka paraqitur leje drejtimi automjeti pėr drejtuesin e mjetit tė transportit.”

  3. 2 Z Konstruksion SHPK :
  • Ofertuesi nuk plotėson kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 3 tė seksionit 2.3 “Kapaciteti teknik” tė DT, sepse diploma e paraqitur pėr inxhinier ndėrtimi K.D nuk ėshtė origjinale ose kopje e noterizuar.
  • Ofertuesi nuk plotėson kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 6 tė seksionit 2.3 “Kapaciteti teknik” tė DT, sepse nuk ka paraqitur leje drejtimi automjeti pėr drejtuesin e mjetit tė transportit.
  • Ofertuesi nuk plotėson kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 4 tė seksionit 2.3 “Kapaciteti teknik” tė DT, sepse nuk ka paraqitur libreze pune pėr teknikun e mesėm tė ndėrtimit RR.T.”
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftim Fituesi.docx
  dst Spitali korce.doc
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  MBĖSHTETĖS
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data