Open Procurement Albania

Loti III “Blerje dokumentacioni pėr Drejtorinė e Pėrgjithshme tė Burgjeve”

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
Institucion Kontraktues Drejtoria e Pergjithshme e Burgjeve
Objekti i Tenderit Loti III “Blerje dokumentacioni pėr Drejtorinė e Pėrgjithshme tė Burgjeve”
Nr. Reference REF-62018-04-11-2018
Vlera / Fondi Limit 1 966 477,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 12-04-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 07-05-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 07-05-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 8
Operatorė Konkurues Adel CO SHPK
ALB – TIPOGRAFIA SHPK
ALBDESIGN PSP SHPK
EKSPO SISTEMS SHPK
INTERLOGISTIC SHPK
KRISTALINA.KH SHPK
RAMA - GRAF SHPK
Shtėpia Botuese Shtypshkronja Morava SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • KRISTALINA K-H SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 470 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 22-06-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 1 764 000,00
  Data e lidhjes sė kontratės 10-09-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 35 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhtėm:

  1- Adel CO SHPK :
  • Nuk plotėson kapacitetin ekonomik dhe financiar tė pėrcaktuar nė pikėn 1, tė seksionit 2.2 tė kritereve tė vecanta pėr kualifikim, tė Shtojcės 9 tė DST, pasi ofertuesi nuk ka paraqitur kopje tė certifikuar tė bilancit tė vitit 2017 tė paraqitur pranė autoriteteve tatimore pėrkatėse.
  • Nuk plotėson kapacitetin teknik tė pėrcaktuar nė pikėn 2, tė seksionit 2.3 tė kritereve tė vecanta pėr kualifikim, tė Shtojcės 9 tė DST, pasi ofertuesi nuk ka paraqitur Vėrtetim lėshuar nga Administrata Tatimore shoqėruar me Listpagesat pėr muajin mars 2018, duke mos vėrtetuar se ka tė punėsuar minimumi 4 (katėr) punonjės tė siguruar pėr kėtė muaj.
  • Nuk plotėson kapacitetin teknik tė pėrcaktuar nė pikėn 3, tė seksionit 2.3 tė kritereve tė vecanta pėr kualifikim, tė Shtojcės 9 tė DST, pasi ofertuesi nuk ka vėrtetuar pasjen e minimumi njė makinė shtypi me format 50X70 cm, duke mos shoqėruar kontratėn e qiramarrjes me faturėn e blerjes/faturėn e zhdoganimit tė makinerisė, ku tė pėrcaktohet qartė lloji i saj. Sqarojmė se nė kontratėn e qiramarrjes nuk ėshtė pėrcaktuar qartė lloji i makinerisė (modeli) dhe as nė faturėn e zhdoganimit nuk pėrcaktohet qartė as lloji as formati i makinerisė (shėnuar mė shkrim dore formati 70x100).

  2- ALB – TIPOGRAFIA SHPK :
  • Nuk plotėson kapacitetin ekonomik dhe financiar tė pėrcaktuar nė gėrmėn d tė pikės 1, tė kritereve tė vecanta pėr kualifikim, tė Shtojcės 9 tė DST, pasi ofertuesi nuk ka paraqitur vėrtetimin qė konfirmon shlyerjen e tė gjitha detyrimeve tė maturuara tė energjisė elektrike, duke mos vėrtetuar se ka paguar detyrimin e maturuar tė muajit mars 2018.
  • Nuk plotėson kapacitetin teknik tė pėrcaktuar nė pikėn 1, tė seksionit 2.3 tė kritereve tė vecanta pėr kualifikim, tė Shtojcės 9 tė DST, pasi ofertuesi nuk ka vėrtetuar realizimin e kontratave tė mėparshme, tė ngjashme, tė realizuara gjatė 3 (tre) viteve tė fundit, nė njė vlerė prej jo mė pak se 40 % tė vlerės sė fondit limit tė Lotit III. Sqarojmė se faturat e paraqitura nga ofertuesi nuk janė tė shoqeruara me kontratat e lidhura me autoritetet kontraktore, as me vertetimin e realizimit me sukses tė tyre leshuar nga autoritetet kontraktore.
  • Nuk plotėson kapacitetin teknik tė pėrcaktuar nė pikėn 3, tė seksionit 2.3 tė kritereve tė vecanta pėr kualifikim, tė Shtojcės 9 tė DST, pasi ofertuesi nuk ka vėrtetuar pasjen e minimumi njė makinė celefoni, duke mos dorėzuar asnjė dokument qė vėrteton pasjen nė pronėsi apo me qira tė saj.

  3- ALBDESIGN PSP :
  • Nuk plotėson kapacitetin teknik tė pėrcaktuar nė pikėn 3, tė seksionit 2.3 tė kritereve tė vecanta pėr kualifikim, tė Shtojcės 9 tė DST, pasi ofertuesi nuk ka vėrtetuar pasjen e minimumi njė makinė celefoni, duke mos dorėzuar asnjė dokument qė vėrteton pasjen nė pronėsi apo me qira tė saj. • Nuk plotėson kapacitetin teknik tė pėrcaktuar nė pikėn 1, tė seksionit 2.3 tė kritereve tė vecanta pėr kualifikim, tė Shtojcės 9 tė DST, pasi ofertuesi nuk ka vėrtetuar realizimin e kontratave tė mėparshme, tė ngjashme, tė realizuara gjatė 3 (tre) viteve tė fundit, nė njė vlerė prej jo mė pak se 40 % tė vlerės sė fondit limit tė Lotit III. Sqarojmė se Kontrata e furnizimit e datės 22.09.2016 e lidhur me Bashkia Tiranė, shoqėruar me vėrtetimin e realizimit tė kontratės tė datės 28.02.2017 nuk ėshtė e shoqėruar me faturat tatimore tė shitjes.

  4- EKSPO SISTEMS SHPK :
  Nuj ka paraqitur ofertė ekonomike.

  5- INTERLOGISTIC SHPK :
  • Nuk plotėson kapacitetin teknik tė pėrcaktuar nė pikėn 2, tė seksionit 2.3 tė kritereve tė vecanta pėr kualifikim, tė Shtojcės 9 tė DST, pasi ofertuesi nuk ka paraqitur Vėrtetim lėshuar nga Administrata Tatimore pėr muajt tetor 2017 - mars 2018, duke mos vėrtetuar se ka tė punėsuar minimumi 4(katėr) punonjės tė siguruar pėr kėtė muaj.

  6- RAMA - GRAF SHPK :
  • Nuk plotėson kapacitetin teknik tė pėrcaktuar nė pikėn 3, tė seksionit 2.3 tė kritereve tė vecanta pėr kualifikim, tė Shtojcės 9 tė DST, pasi ofertuesi nuk ka vėrtetuar pasjen e minimumi njė makinė shtypi me format 50X70 cm dhe minimumi njė makinė qepėse, duke mos dorėzuar asnjė dokument qė vėrteton pasjen nė pronėsi apo me qira tė tyre. Nė lidhje me disponimin e minimumi njė makinė shtypi me format 50X70 cm ofertuesi ka paraqitur njė fotokopje deklaratė doganore, e cila nuk ėshtė nė formėn e kėrkuar nė DST, origjinale ose kopje e noterizuar.

  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara REF-62018-04-11-2018
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  MBĖSHTETĖS
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data