Open Procurement Albania

Loti V “Blerje shtypshkrimesh pėr Qendrėn Spitalore Universitare “Nėnė Tereza”

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
Institucion Kontraktues Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza"
Objekti i Tenderit Loti V “Blerje shtypshkrimesh pėr Qendrėn Spitalore Universitare “Nėnė Tereza”
Nr. Reference REF-62022-04-11-2018
Vlera / Fondi Limit 4 166 600,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 12-04-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 07-05-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 12-04-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 7
Operatorė Konkurues Adel CO SHPK
ALB – TIPOGRAFIA SHPK
ALBDESIGN PSP SHPK
INTERLOGISTIC SHPK
KRISTALINA.KH SHPK
RAMA – GRAF SHPK
Shtėpia Botuese Shtypshkronja Morava SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Rama Graf SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2 969 920,00
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 1 063 188,00
  Data e lidhjes sė kontratės 08-11-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 31.12.2018
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marre pergjigje me vendim te K.P.P. nr. 510/2018 date 02.08.2018.
  Fituesi ėshtė konfirmuar sipas vendimit tė KPP.
  Janė s kualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhtėm:

  1- “Adel CO” SHPK :
  • Nuk plotėson kapacitetin ekonomik dhe financiar tė pėrcaktuar nė pikėn 1, tė seksionit 2.2 tė kritereve tė vecanta pėr kualifikim, tė Shtojcės 9 tė DST, pasi ofertuesi nuk ka paraqitur kopje tė certifikuar tė bilancit tė vitit 2017 tė paraqitur pranė autoriteteve tatimore pėrkatėse.
  • Nuk plotėson kapacitetin teknik tė pėrcaktuar nė pikėn 2, tė seksionit 2.3 tė kritereve tė vecanta pėr kualifikim, tė Shtojcės 9 tė DST, pasi ofertuesi nuk ka paraqitur Vėrtetim lėshuar nga Administrata Tatimore shoqėruar me Listpagesat pėr muajin mars 2018, duke mos vėrtetuar se ka tė punėsuar minimumi 3 (tre) punonjės tė siguruar pėr kėtė muaj
  • Nuk plotėson kapacitetin teknik tė pėrcaktuar nė pikėn 3, tė seksionit 2.3 tė kritereve tė vecanta pėr kualifikim, tė Shtojcės 9 tė DST, pasi ofertuesi nuk ka vėrtetuar pasjen e minimumi njė makinė shtypi me format 50X70 cm, duke mos shoqėruar kontratėn e qiramarrjes me faturėn e blerjes/faturėn e zhdoganimit tė makinerisė, ku tė pėrcaktohet qartė lloji i saj. Sqarojmė se nė kontratėn e qeramarrjes nuk ėshtė pėrcaktuar qartė lloji i makinerisė (modeli) dhe as nė faturėn e zhdoganimit nuk pėrcaktohet qartė as lloji as formati i makinerisė (shėnuar mė shkrim dore formati 70x100).

  2- “ALB – TIPOGRAFIA” SHPK
  • Nuk plotėson kapacitetin ekonomik dhe financiar tė pėrcaktuar nė gėrmėn ”d” tė pikės 1, tė kritereve tė vecanta pėr kualifikim, tė Shtojcės 9 tė DST, pasi ofertuesi nuk ka paraqitur vėrtetimin qė konfirmon shlyerjen e tė gjitha detyrimeve tė maturuara tė energjisė elektrike, duke mos vėrtetuar se ka paguar detyrimin e maturuar tė muajit mars 2018.
  • Nuk plotėson kapacitetin teknik tė pėrcaktuar nė pikėn 1, tė seksionit 2.3 tė kritereve tė vecanta pėr kualifikim, tė Shtojcės 9 tė DST, pasi ofertuesi nuk ka vėrtetuar realizimin e kontratave tė mėparshme, tė ngjashme, tė realizuara gjatė 3 (tre) viteve tė fundit, nė njė vlerė prej jo mė pak se 40 % tė vlerės sė fondit limit tė Lotit V. Sqarojmė se faturat e paraqitura nga ofertuesi nuk janė tė shoqeruara me kontratat e lidhura me autoritetet kontraktore, as me vertetimin e realizimit me sukses tė tyre leshuar nga autoritetet kontraktore.
  • Nuk plotėson kapacitetin teknik tė pėrcaktuar nė pikėn 3, tė seksionit 2.3 tė kritereve tė vecanta pėr kualifikim, tė Shtojcės 9 tė DST, pasi ofertuesi nuk ka vėrtetuar pasjen e minimumi njė makinė celefoni, duke mos dorėzuar asnjė dokument qė vėrteton pasjen nė pronėsi apo me qira tė saj.

  3- “ALBDESIGN PSP”
  • Nuk plotėson kapacitetin teknik tė pėrcaktuar nė pikėn 3, tė seksionit 2.3 tė kritereve tė vecanta pėr kualifikim, tė Shtojcės 9 tė DST, pasi ofertuesi nuk ka vėrtetuar pasjen e minimumi njė makinė celefoni, duke mos dorėzuar asnjė dokument qė vėrteton pasjen nė pronėsi apo me qira tė saj.
  • Nuk plotėson kapacitetin teknik tė pėrcaktuar nė pikėn 2, tė seksionit 2.3 tė kritereve tė vecanta pėr kualifikim, tė Shtojcės 9 tė DST, pasi ofertuesi nuk ka paraqitur Vėrtetim lėshuar nga Administrata Tatimore pėr muajt tetor 2017 - mars 2018, duke mos vėrtetuar se ka tė punėsuar minimumi 3 (tre) punonjės tė siguruar pėr kėtė muaj.

  4- “INTERLOGISTIC” SHPK
  • Nuk plotėson kapacitetin teknik tė pėrcaktuar nė pikėn 2, tė seksionit 2.3 tė kritereve tė vecanta pėr kualifikim, tė Shtojcės 9 tė DST, pasi ofertuesi nuk ka paraqitur Vėrtetim lėshuar nga Administrata Tatimore pėr muajt tetor 2017 - mars 2018, duke mos vėrtetuar se ka tė punėsuar minimumi 3 (tre) punonjės tė siguruar pėr kėtė muaj.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara REF-62022-04-11-2018
  NJKN - Lot 5 - Shtypshkrime QSUT - Elektronike.docx
  DOKUMENTAT_STANDARDE_TƋ_PROCEDURƋS_SƋ_HAPUR_MALLRA.doc
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit

  MBĖSHTETĖS
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data