Open Procurement Albania

Loti VI “Shtypja e Fletores Zyrtare dhe kapakėve tė botimeve tek tė tjerėt ”

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
Institucion Kontraktues Qendra e Botimeve Zyrtare
Objekti i Tenderit Loti VI “Shtypja e Fletores Zyrtare dhe kapakėve tė botimeve tek tė tjerėt ”
Nr. Reference REF-62024-04-11-2018
Vlera / Fondi Limit 2 290 989,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 12-04-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 07-05-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 07-05-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 7
Operatorė Konkurues Adel CO SHPK
ALB – TIPOGRAFIA SHPK
ALBDESIGN PSP SHPK
INTERLOGISTIC SHPK
KRISTALINA.KH SHPK
RAMA – GRAF SHPK
Shtėpia Botuese Shtypshkronja Morava SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • KRISTALINA K-H SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 733 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 04-09-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės • Fletorja Zyrtare, duhet tė dorėzohen pranė Qendrė sė Botimeve Zyrtare e ambalazhuar gati pėr shpėrndarje brenda nje dite pune pas dorėzimit tė materialit.
  • Kapakėt me lidhje speciale dhe ato kartoni tė plastifikuar me ngjyra brenda 5 ditėve pune.
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marre pėrgjigje me Vendim te K.P.P. me nr. 555/2018 date 23.08.2018.

  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhtėm:

  1- “Adel CO” SHPK :
  • Nuk plotėson kapacitetin ekonomik dhe financiar tė pėrcaktuar nė pikėn 1, tė seksionit 2.2 tė kritereve tė vecanta pėr kualifikim, tė Shtojcės 9 tė DST, pasi ofertuesi nuk ka paraqitur kopje tė certifikuar tė bilancit tė vitit 2017 tė paraqitur pranė autoriteteve tatimore pėrkatėse.
  • Nuk plotėson kapacitetin teknik tė pėrcaktuar nė pikėn 2, tė seksionit 2.3 tė kritereve tė vecanta pėr kualifikim, tė Shtojcės 9 tė DST, pasi ofertuesi nuk ka paraqitur Vėrtetim lėshuar nga Administrata Tatimore shoqėruar me Listpagesat pėr muajin mars 2018, duke mos vėrtetuar se ka tė punėsuar minimumi 4 (katėr) punonjės tė siguruar pėr kėtė muaj.
  • Nuk plotėson kapacitetin teknik tė pėrcaktuar nė pikėn 3, tė seksionit 2.3 tė kritereve tė vecanta pėr kualifikim, tė Shtojcės 9 tė DST, pasi ofertuesi nuk ka vėrtetuar pasjen e minimumi njė makinė shtypi me format 50X70 cm, duke mos shoqėruar kontratėn e qiramarrjes me faturėn e blerjes/faturėn e zhdoganimit tė makinerisė, ku tė pėrcaktohet qartė lloji i saj. Sqarojmė se nė kontratėn e qeramarrjes nuk ėshtė pėrcaktuar qartė lloji i makinerisė (modeli) dhe as nė faturėn e zhdoganimit nuk pėrcaktohet qartė as lloji as formati i makinerisė (shėnuar mė shkrim dore formati 70x100).

  2- “ALB – TIPOGRAFIA” SHPK:
  • Nuk plotėson kapacitetin ekonomik dhe financiar tė pėrcaktuar nė gėrmėn ”d” tė pikės 1, tė kritereve tė vecanta pėr kualifikim, tė Shtojcės 9 tė DST, pasi ofertuesi nuk ka paraqitur vėrtetimin qė konfirmon shlyerjen e tė gjitha detyrimeve tė maturuara tė energjisė elektrike, duke mos vėrtetuar se ka paguar detyrimin e maturuar tė muajit mars 2018.
  • Nuk plotėson kapacitetin teknik tė pėrcaktuar nė pikėn 1, tė seksionit 2.3 tė kritereve tė vecanta pėr kualifikim, tė Shtojcės 9 tė DST, pasi ofertuesi nuk ka vėrtetuar realizimin e kontratave tė mėparshme, tė ngjashme, tė realizuara gjatė 3 (tre) viteve tė fundit, nė njė vlerė prej jo mė pak se 40 % tė vlerės sė fondit limit tė Lotit VI. Sqarojmė se faturat e paraqitura nga ofertuesi nuk janė tė shoqeruara me kontratat e lidhura me autoritetet kontraktore, as me vertetimin e realizimit me sukses tė tyre leshuar nga autoritetet kontraktore.
  • Nuk plotėson kapacitetin teknik tė pėrcaktuar nė pikėn 3, tė seksionit 2.3 tė kritereve tė vecanta pėr kualifikim, tė Shtojcės 9 tė DST, pasi ofertuesi nuk ka vėrtetuar pasjen e minimumi njė makinė celefoni, duke mos dorėzuar asnjė dokument qė vėrteton pasjen nė pronėsi apo me qira tė saj.

  3- ”ALBDESIGN PSP SHPK :
  • Nuk plotėson kapacitetin teknik tė pėrcaktuar nė pikėn 3, tė seksionit 2.3 tė kritereve tė veēanta pėr kualifikim, tė Shtojcės 9 tė DST, pasi ofertuesi nuk ka vėrtetuar pasjen e minimumi njė makinė celefoni, duke mos dorėzuar asnjė dokument qė vėrteton pasjen nė pronėsi apo me qira tė saj.
  • Nuk plotėson kapacitetin teknik tė pėrcaktuar nė pikėn 1, tė seksionit 2.3 tė kritereve tė vecanta pėr kualifikim, tė Shtojcės 9 tė DST, pasi ofertuesi nuk ka vėrtetuar realizimin e kontratave tė mėparshme, tė ngjashme, tė realizuara gjatė 3 (tre) viteve tė fundit, nė njė vlerė prej jo mė pak se 40 % tė vlerės sė fondit limit tė Lotit VI. Sqarojmė se Kontrata e furnizimit e datės 20.07.2016 e lidhur me INSTAT, shoqėruar me vertetimin e realizimit tė kontratės tė datės 13.02.2017 nuk ėshtė e shoqėruar me faturat tatimore tė shitjes.

  4- “INTERLOGISTIC” SHPK :
  • Nuk plotėson kapacitetin teknik tė pėrcaktuar nė pikėn 2, tė seksionit 2.3 tė kritereve tė vecanta pėr kualifikim, tė Shtojcės 9 tė DST, pasi ofertuesi nuk ka paraqitur Vėrtetim lėshuar nga Administrata Tatimore pėr muajt tetor 2017 - mars 2018, duke mos vėrtetuar se ka tė punėsuar minimumi 4 (katėr) punonjės tė siguruar pėr kėtė muaj.

  5- “RAMA - GRAF” SHPK :
  • Nuk plotėson kapacitetin teknik tė pėrcaktuar nė pikėn 3, tė seksionit 2.3 tė kritereve tė vecanta pėr kualifikim, tė Shtojcės 9 tė DST, pasi ofertuesi nuk ka vėrtetuar pasjen e minimumi njė makinė shtypi me format 50X70 cm dhe minimumi njė makinė qepėse, duke mos dorėzuar asnjė dokument qė vėrteton pasjen nė pronėsi apo me qira tė tyre. Nė lidhje me disponimin e minimumi njė makinė shtypi me format 50X70 cm ofertuesi ka paraqitur njė fotokopje deklaratė doganore, e cila nuk ėshtė nė formėn e kėrkuar nė DST, origjinale ose kopje e noterizuar.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara REF-62024-04-11-2018
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit

  MBĖSHTETĖS
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data