Open Procurement Albania

Rezultate pėrmbledhėse

Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
40 7,385,871,770 40 7,385,871,770 6,031,609,327

Lista e tenderave

Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Statusi i Tenderit Vlera fituese
Vazhdimi i Shėtitores sė Vlorės – Segmenti jugor nga fushat e sportit deri te tuneli. 458,286,819 Njoftuar Fituesi 385,173,305
Construction of emergency center Palase, rehabilitation of the torrent and parking area in Dhermi village.
Ndėrtimi i qendrės sė urgjencės Palase, rehabilitimi i pėrroit dhe zonės sė parkimit nė fshatin Dhėrmi.
Njoftuar Fituesi 93,897,546
Rehabilitation of the facades along Vlora boulevard. Shpallur Procedura
Design services for urban regeneration of Vlora central waterfront, Flag Square and port area .
60,703,000 Shpallur Procedura
Urban Regeneration of the Existing Promenade Naim Frasheri in Saranda.
Rigjenerimi Urban i Shėtitores Ekzistuese" Naim Frashėri "nė Sarande.
Njoftuar Fituesi 570,335,643
Design preparation for the requalification of the coastline Vlore Radhime- Orikum, Lot II.
Pėrgatitja e projektimit pėr rikualifikimin e vijės bregdetare Vlorė Radhime- Orikum, Lot II.
26,097,000 Njoftuar Fituesi 24,500,000
Reconstruction of rain water drainage system in the area including the neighborhoods Hajro Cakerri, 4 Heronjte, 28 Nentori, Vlore.
Rindėrtimi i sistemit tė kullimit tė ujėrave tė shiut nė zonėn qe pėrfshijne lagjet Hajro Cakerri, 4 Heronjte, 28 Nentori, Vlorė.
Njoftuar Fituesi 35,792,195
Ndėrtimi i Stacionit tė Pompimit, tubacionit kryesor dhe rrjetit shpėrndarės tė ujėsjellėsit tė Grabianit. 160,512,641 Njoftuar Fituesi 102,987,111
Projektim pėr objektin Vazhdimi i Shėtitores sė Vlorės – Segmenti jugor nga fushat e sportit deri tek tuneli . 14,078,834 Njoftuar Fituesi 14,006,000
Projektim i rikualifikimit urban pranė qendrės sė qytetit Vlorė, Zona A drejtimi i kulles sė Sahatit. 8,233,180 Njoftuar Fituesi 7,408,770
Mbikėqyrja punimesh pėr objekte tė financuara nga buxheti i shtetit pėr vitet 2018 – 2019 (Marrėveshje Kuadėr ).
Minikonkurs nr.5: Mbikqyrja e punimeve tė kryera nė objektin Rikonstruksion/rikualifikimi urban pranė Qendrės sė Qytetit Vlorė, zona B, drejtimi rrugės Justin Godart .
1,306,786 Rishpallje me Lidhje Kontrate
Mbikėqyrja punimesh pėr objekte tė financuara nga buxheti i shtetit pėr vitet 2018 – 2019 (Marrėveshje Kuadėr ).
Minikonkurs nr.6: Mbikqyrja e punimeve tė kryera nė objektin Rikonstruksion i rrugės Ramize Gjebrea, faza 2, (lidhja e rrugės sė pyllit tė sodės me rrugėn transballkanike dhe autostradėn .
927,810 Rishpallje me Lidhje Kontrate
Rikonstruksioni i Rrugės Ramize Gjebrea, Faza 2 (Lidhja e rrugės sė Pyllit tė Sodės me rrugėn Transballkanike dhe Autostradėn). 130,894,667 Lidhur Kontrata 79,300,000
Design preparation for the requalification of the coastline Vlore – Radhime – Orikum.
Pėrgatitja e projektimit pėr rikualifikimin e vijės bregdetare Vlorė - Radhime - Orikum .
Njoftuar Fituesi 23,920,000
Rikonstruksion /rikualifikimi urban pranė Qendrės sė qytetit Vlorė Zona B drejtim rrugės Justin Godart. 157,222,127 Lidhur Kontrata 149,688,322
Construction of road Gjorm Bridge – Brataj – Laskos Bridge in Selenica Region.
Ndėrtimi i rrugės Ura e Gjormit - Brataj - Ura e Laskos nė rajonin e Selenicės.
Njoftuar Fituesi
Mbikėqyrja punimesh pėr objekte tė financuara nga buxheti i shtetit pėr vitet 2018 – 2019 (Marrėveshje Kuadėr ).
Minikonkurs nr.2: Mbikqyrja e punimeve tė kryeranė objektin Ndėrtimi i stacionit tė pompimit, depos 50 m3 dhe rrjetit elektrik TU dhe TM pėr furnizimin e depos 2000 m3 tė lugut tė Dardhės, Sarandė .
450,608 Rishpallje me Lidhje Kontrate
Construction of road Laskos Bridge - Qeparo and Laskos Bridge – Kuē connection road, in Himarė Region.
Ndėrtimi i rrugės Ura e Laskos - Ura e Qeparos dhe Laskos - rruga lidhėse Kuē, nė Himarė.
Njoftuar Fituesi
Ndėrtimi i stacionit tė pompave pėr furnizimin e depos 2000 m3 tė Lugut tė Dardhės, Sarandė. 23,024,450 Lidhur Kontrata 17,331,090
Vazhdimi i Shėtitores se Vlorės – Segmenti jugor nga Fusha e Sportit deri tė Tuneli. 199,079,827 Anuluar Procedura
Rikonstruksion bulevardi i Vlorės. 1,059,902,274 Lidhur Kontrata 999,999,932
Urban Requalification Works in Himara Municipality, Second Phase.
Rikualifikim Urban nė Bashkinė e Himarės, faza e dytė.
Njoftuar Fituesi 99,328,299
Asistencė teknike pėr zbatimin e projektit arkitektonik gjatė zbatimit tė punimeve pėr Rehabilitimin e vijės bregdetare tė Vlorės. 15,166,000 Rishpallje me Lidhje Kontrate
Mbikqyrje punimesh pėr Sistemim-asfaltim i rruges se unazes poliklinike-7 pallatet Vlore. 2,269,348 Lidhur Kontrata 1,920,000
Sistemim-asfaltim i rruges se unazes poliklinike-7 pallatet Vlore . 485,833,310 Lidhur Kontrata 346,777,116
Ndertimi i rruges Dhimiter Konomi (mbi Rrap), Vlore. 408,175,256 Rishpallje me Lidhje Kontrate 364,625,890
Rehabilitimi i rrugės Transballkanike Fazat 1 dhe 2 (lidhja e rrugės Transballkanike me autostradėn Fier - Vlorė) si dhe kryerja e punimeve pėr sistemimin e ndricimit, gjelbėrimit dhe trotuareve nė rrugėn Transballkanike Vlorė. 136,249,323 Lidhur Kontrata 118,082,369
Mbikqyrje punimesh pėr Rehabilitimi i rrugės Transballkanike Fazat 1 dhe 2 dhe Ndertimi i rruges Dhimiter Konomi Vlore . 2,765,030 Lidhur Kontrata 2,478,204
Mbikqyrje punimesh pėr ndėrtimin e shetitores sė Himarės. 1,105,958 Rishpallje me Lidhje Kontrate 982,000
Mbrojtje detare e projektit tė mbushjes me rėrė e plazhit tė Vlorės. 29,550,381 Lidhur Kontrata 29,435,994

Tė drejtat e Pėrdorimit

Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data