Open Procurement Albania

Loti 3: “Mbikqyrje punimesh pėr sistemimin dhe asfaltimin e rrugės Sanxhak - Superstrade”.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.

Qarkun Gjirokastėr
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga:
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit
Pėrshkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Mbikėqyrje pėr punime rrugore:
Loti 3: “Mbikėqyrje punimesh pėr sistemimin dhe asfaltimin e rrugės Sanxhak - Superstradė”.
Nr. Reference
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit 551,391
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Rishpallje me Lidhje Kontrate
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 05-10-2015
Sektori Mbikėqyrje Punimesh
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues Zenit 06
TAULANT SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • TAULANT SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 484,021
  Data e shpalljes sė fituesit 23-10-2015
  Data e lidhjes sė kontratės 26-10-2015
  Vlera e Kontratės me TVSH 580,825
  Kohėzgjatja e Kontratės 4 muaj
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm me arsyet pėrkatėse:
  1. Shoqėria Zenit 06 SHPK pėr arsye se:
  a. Oferta e paraqitur ėshtė me e ulėt se vlera minimale e lejuar e pėrcaktuar nė nenin 7 tė Vendimit tė Kėshillit tė Ministrave Nr. 704, datė 29.10.2014 “Pėr miratimin e manualit tė tarifave pėr shėrbime nė planifikim territori, projektim, mbikėqyrje dhe kolaudim”.
  b. Nuk plotėson pikėn 2.3.2 tė Kėrkesave tė Veēanta tė Kualifikimit pasi pėr inxhinierin e ndėrtimit .
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr TAULANT SHPK
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.38 - Dt.28-09-2015
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi Nr.43 - Dt.02-11-2015
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate Nr.43 - Dt.02-11-2015

  Loti 4: “ Mbikėqyrja punimesh pėr sistemimin dhe asfaltimin e rrugės Sanxhak - Superstrade.

  Qarkun Lezha
  Kredia Nr
  Burimi i Kredisė/Financuar nga:
  Vlera e Kredisė sipas Monedhės
  Titulli i Projektit
  Pėrshkrim i Projektit
  Objekti i Tenderit Mbikėqyrje punimesh pėr punime rrugore, ndarė nė katėr lote:
  Loti 4: “Mbikėqyrje punimesh pėr sistemimin dhe asfaltimin e rrugės Sanxhak – Superstradė.
  Nr. Reference
  Kodi CPV
  Vlera / Fondi Limit 551,391
  Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
  Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit tė Tenderit
  Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte
  Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 21-09-2015
  Sektori Mbikėqyrje Punimesh
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
  Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Data e lidhjes sė kontratės
  Vlera e Kontratės me TVSH
  Kohėzgjatja e Kontratės 4 muaj
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Anulohet pasi nuk ėshtė siguruar konkurenca e nevojshme.
  Shėnime
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr TAULANT SHPK
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.36 - Dt.14-09-2015
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate
  Anulimi i Tenderit Nr.40 - Dt.12-10-2015

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data