Open Procurement Albania

Loti 3 :Mbikqyrje punimesh pėr sistemimin anesor te Perroit te Madh, Qender Voskop” .

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.

Qarkun Korēė
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga:
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit
Pėrshkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Mbikėqyrje punimesh i ndarė nė pesė lote:
Loti 3 :Mbikėqyrje punimesh pėr sistemimin anėsor tė Pėrroit tė Madh, Qendėr Voskop” .
Nr. Reference
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit 305,290
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 09-10-2015
Sektori Mbikėqyrje Punimesh
Nr. i Operatorėve Konkurues 7
Operatorė Konkurues TOWER
ZENIT – 06
TRANSPORT HIGHWAY CONSULTING & Erald - G & Ecuala
TAULANT
VLER INVEST & Infratech
STUDIO ARCHIMED & Klodioda
M.A.K Studio
Operator Ekonomik Kontraktues
 • TAULANT SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 269,727
  Data e shpalljes sė fituesit 06-11-2015
  Data e lidhjes sė kontratės 10-11-2015
  Vlera e Kontratės me TVSH 323,672
  Kohėzgjatja e Kontratės 6 muaj
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm me arsyet pėrkatėse:

  1. Tower SHPK pėr arsye se:
  a. Shoqėria Tower SHPK nuk plotėson piken 1.3.2 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim pasi ing ndėrtimi Feti Gjici, ing elektrik Gjergji Kulla dhe ing. Gjeodet Sinan Koce nuk janė tė regjistruar nė muajin mars.

  2. Zenit 06 SHPK pėr arsye se:
  a. Nuk plotėson kėrkesėn pėr kualifikim lidhur me stafin e nevojshėm.

  3. Transport Highway Consulting SHPK & Erald - G SHPK & Ecuala SHPK pėr arsye se:
  a. Bashkimi i pėrkohshėm i shoqėrive ėshtė krijuar bazuar nė Kontratėn e Bashkėpunimit nr. 9180 Rep dhe 1912 Kol, tė datės 08.10.2015, sipas se cilės shoqėria Transport Highway Consulting SHPK do tė kryeje 50% tė shėrbimeve, shoqėria Erald G SHPK do tė kryeje 30 % tė shėrbimeve ndėrsa shoqėria Ecuala SHPK do tė kryeje 20% tė shėrbimeve. Nė kontrate nuk janė parashikuar shėrbimet konkrete qe do tė kryeje secila shoqėri dhe, nė kėtė mėnyre, komisioni e ka tė pamundur tė gjykoje pėr plotėsimin e kėrkesave pėr kualifikim.
  b. Shoqėria Transport Highway Consulting SHPK nuk disponon pikat e liēenses N.P – 11. Ndėrtime pėr N/stacionet, kabinat e transformatorėve linja e TN e tė mesėm dhe shpėrndarjen e energjisė , N.P – 12. Punime tė inxhinierisė sė mjedisit dhe N.S – 18. Punime topogjeodezike . Nė kėtė mėnyre ajo nuk mund tė kryeje punime mbikėqyrje pėr kėto pika.
  c. Shoqėria Transport Highway Consulting SHPK nuk plotėson kėrkesėn pėr kualifikim lidhur me stafin e nevojshėm.
  d. Shoqėria Erald - G SHPK nuk plotėson kėrkesėn e veēante tė kualifikimit lidhur me aktivitetin e qėndrueshėm nė tre vitet e fundit, pasi nuk ka paraqitur bilancet nė pėrputhje me kėrkesėn. Shoqėria Erald - G SHPK nuk plotėson kėrkesėn e veēante tė kualifikimit lidhur me xhiron e realizuar nė tre vitet e fundit, pasi nuk ka paraqitur vėrtetim tė lėshuar nga dega e Tatim Taksave ku ushtron aktivitetin Operatori Ekonomik mbi xhiron vjetore tė shoqėrisė pėr tre vitet e fundit.
  e. Shoqėria Ecuala SHPK nuk plotėson kėrkesėn pėr kualifikim lidhur me stafin e nevojshėm .
  f. Shoqėria Ecuala SHPK nuk disponon pikat e liēenses N.P – 11. Ndėrtime pėr N/stacionet, kabinat e transformatorėve linja e TN e tė mesėm dhe shpėrndarjen e energjisė , N.P – 12. Punime tė inxhinierisė sė mjedisit dhe N.S – 18. Punime topogjeodezike . Nė kėtė mėnyre ajo nuk mund tė kryeje punime mbikėqyrje pėr kėto pika.

  4. Vler Invest SHPK dhe Infratech SHPK pėr arsye se:
  a. Shoqėria Vler Invest SHPK nuk plotėson kėrkesėn e pėrgjithshme pėr kualifikim lidhur me pagesėn e tatimeve dhe sigurimeve shoqėrore, pasi nuk ka paraqitur vėrtetimin e kėrkuar lėshuar nga administrata tatimore.
  b. Shoqėria Vler Invest SHPK nuk plotėson kėrkesėn pėr kualifikim lidhur me stafin e nevojshėm.
  c. Shoqėria Vler Invest SHPK nuk plotėson kėrkesėn pėr realizimin e shėrbimeve tė ngjashme, pasi pėr kontratat e paraqitura nuk ka paraqitur faturat tatimore nė pėrputhje me kėrkesėn.
  d. Shoqėria Infratech SHPK nuk plotėson kėrkesėn pėr realizimin e shėrbimeve tė ngjashme, pasi pėr kontratat e paraqitura nuk ka paraqitur faturat tatimore nė pėrputhje me kėrkesėn.

  5. Studio Archimed SHPK dhe Klodioda SHPK pėr arsye se:
  a. Bashkimi i pėrkohshėm i shoqėrive ėshtė krijuar bazuar nė Kontratėn e Bashkėpunimit nr. 1093 Rep dhe 192 Kol, tė datės 08.10.2015, sipas se cilės shoqėria Studio Archimed SHPK do tė kryeje 60% tė shėrbimeve, ndėrsa shoqėria Klodioda SHPK do tė kryeje 40 % tė shėrbimeve. Nė kontrate nuk janė parashikuar shėrbimet konkrete qe do tė kryeje secila shoqėri dhe, nė kėtė mėnyre, komisioni e ka tė pamundur tė gjykoje pėr plotėsimin e kėrkesave pėr kualifikim.
  b. Shoqėria Studio Archimed SHPK nuk disponon pikat e liēenses N.S – 18. Punime topogjeodezike , N.P – 12. Punime tė inxhinierisė sė mjedisit dhe N.P – 5. Punime nėntokėsore, ura e vepra arti . Nė kėtė mėnyre ajo nuk mund tė kryeje punime mbikėqyrje pėr kėto pika.
  c. Shoqėria Studio Archimed SHPK nuk plotėson kėrkesėn pėr kualifikim lidhur me stafin e nevojshėm.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr TAULANT SHPK
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.37 - Dt.21-09-2015
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi Nr.45 - Dt.16-11-2015
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate Nr.45 - Dt.16-11-2015

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data