Open Procurement Albania

Mbikqyrje punimesh pėr ndėrtimin e qėndrės sportive pėr sportin “Rafting”.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.

Qarkun Berat
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga:
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit
Pėrshkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Mbikėqyrje punimesh pėr ndėrtimin e qendrės sportive pėr sportin “Rafting”.
Nr. Reference
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit 968,913
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Rishpallje me Lidhje Kontrate
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 26-11-2015
Sektori Mbikėqyrje Punimesh
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues ASH ENGINEERING SHPK
ZENIT 06 SHPK
CONSULTING & MANAGEMENT ALBANIA
Operator Ekonomik Kontraktues
 • CONSULTING & MANAGEMENT ALBANIA
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 788,083
  Data e shpalljes sė fituesit 11-12-2015
  Data e lidhjes sė kontratės 15-12-2015
  Vlera e Kontratės me TVSH 945,700
  Kohėzgjatja e Kontratės 12 muaj
  Ankesa Nuk ka patur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm me arsyet pėrkatėse:

  1. Shoqėria A. SH Engineering SHPK pėr arsye se:
  a. Nuk plotėson kėrkesėn 2.3.2 pėr kualifikim lidhur me stafin e propozuar pasi nuk ka paraqitur asnjė dokumentacion pėr angazhimin nė staf tė njė inxhinieri hidroteknik, nė pėrputhje me kėrkesėn.
  b. Nuk plotėson kėrkesėn 2.3.4 pėr kualifikim lidhur me realizimin e shėrbimeve tė ngjashme. Pėr tė provuar plotėsimin e kėtij kushti ka paraqitur disa kontrata mbikėqyrje pėr rruge, kanalizime, objekte kullimi etj, por asnjė prej kėtyre kontratave nuk mund tė konsiderohet si e ngjashme me kontratėn qė prokurohet (ndėrtim godine).
  c. Oferta e paraqitur ėshtė mė e ulėt se vlera minimale e lejuar e pėrcaktuar nė nenin 7 tė Vendimit tė Kėshillit tė Ministrave Nr. 704, datė 29.10.2014 Pėr miratimin e manualit tė tarifave pėr shėrbime nė planifikim territori, projektim, mbikėqyrje dhe kolaudim .

  2. Shoqėria Zenit 06 SHPK pėr arsye se:
  a. Nuk plotėson kėrkesėn 2.3.2 pėr kualifikim lidhur me stafin e propozuar. Nė datėn 16.07.2014 ka lidhur njė kontrate pune me arkitekten Rajmonda Daja, por zonja Daja nuk figuron nė listėpagesat e shoqėrisė pėr periudhėn e kėrkuar Shkurt 2015 deri Gusht 2015. b. Nuk ka paraqitur asnjė dokumentacion pėr angazhimin nė staf tė njė inxhinieri hidroteknik, nė pėrputhje me kėrkesėn.
  c. Nuk plotėson kėrkesėn 2.3.4 pėr kualifikim lidhur me realizimin e shėrbimeve tė ngjashme.
  d. Oferta e paraqitur ėshtė mė e ulėt se vlera minimale e lejuar e pėrcaktuar ne nenin 7 te Vendimit te Kėshillit tė Ministrave Nr. 704, datė 29.10.2014 Pėr miratimin e manualit tė tarifave pėr shėrbime nė planifikim territori, projektim, mbikėqyrje dhe kolaudim .
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.46 - Dt.23-11-2015
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi Nr.50 - Dt.21-12-2015
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate Nr.50 - Dt.21-12-2015

  Loti 2: “Mbikqyrje punimesh pėr ndėrtimin e qėndrės sportive pėr sportin Rafting”.

  Qarkun Fier-Berat
  Kredia Nr
  Burimi i Kredisė/Financuar nga:
  Vlera e Kredisė sipas Monedhės
  Titulli i Projektit
  Pėrshkrim i Projektit
  Objekti i Tenderit Mbikėqyrje punimesh i ndarė nė tre lote:
  Loti 2: “Mbikėqyrje punimesh pėr ndėrtimin e qendrės sportive pėr sportin Rafting”.
  Nr. Reference
  Kodi CPV
  Vlera / Fondi Limit 968,913
  Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
  Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
  Statusi i Tenderit Rishpallje e Anuluar
  Data e Njoftimit tė Tenderit
  Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte
  Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 09-11-2015
  Sektori Mbikėqyrje Punimesh
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
  Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Data e lidhjes sė kontratės
  Vlera e Kontratės me TVSH
  Kohėzgjatja e Kontratės 12 muaj
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Anullohet pėr arsye tė mosplotėsimit tė kėrkesave pėr kualifikim nga tė gjithė Operatorėt Ekonomike pjesėmarrės.
  Shėnime
  Transaksione Thesari
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.43 - Dt.02-11-2015
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate
  Anulimi i Tenderit Nr.45 - Dt.16-11-2015

  Loti 4 : “Mbikqyrje punimesh pėr ndėrtimin e qėndrės sportive pėr sportin “Rafting”.

  Qarkun Vlorė
  Kredia Nr
  Burimi i Kredisė/Financuar nga:
  Vlera e Kredisė sipas Monedhės
  Titulli i Projektit
  Pėrshkrim i Projektit
  Objekti i Tenderit Mbikėqyrje punimesh i ndarė nė pesė lote:
  Loti 4 : “Mbikėqyrje punimesh pėr ndėrtimin e qendrės sportive pėr sportin “Rafting”.
  Nr. Reference
  Kodi CPV
  Vlera / Fondi Limit 968,913
  Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
  Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit tė Tenderit
  Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte
  Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 09-10-2015
  Sektori Mbikėqyrje Punimesh
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
  Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Data e lidhjes sė kontratės
  Vlera e Kontratės me TVSH
  Kohėzgjatja e Kontratės 12 muaj
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.37 - Dt.21-09-2015
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data