Open Procurement Albania

Mbikqyrje punimesh pėr ndėrtimin e shetitores sė Himarės.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.

Qarkun Vlorė
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga:
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit
Pėrshkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Mbikėqyrje punimesh pėr ndėrtimin e shėtitores sė Himarės.
Nr. Reference
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit 1,105,958
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Rishpallje me Lidhje Kontrate
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 30-11-2015
Sektori Mbikėqyrje Punimesh
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues NORD - COMAT SHPK
VLER-INVEST SHPK & Infratech& Arkimade
TAULANT SHPK
TOWER SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • TAULANT SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 982,000
  Data e shpalljes sė fituesit 18-12-2015
  Data e lidhjes sė kontratės 21-12-2015
  Vlera e Kontratės me TVSH 1,178,400
  Kohėzgjatja e Kontratės 9 muaj
  Ankesa Nuk ka patur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm me arsyet pėrkatėse:

  1. Nord – Comat SHPK pėr arsye se:
  a. Nuk ka paraqitur deklaratė mbi pėrmbushjen e specifikimeve teknike, sipas Shtojcės 5.
  b. Nuk plotėson kėrkesėn 2.3.2 pėr kualifikim lidhur me disponimin e stafit, nuk ka nė stafin e vet arkitekt/urbanist dhe inxhinier mjedisi (Inxhinierėt nuk figurojnė nė listėpagesat e kompanisė pėr periudhėn Shkurt 2015 deri Gusht 2015. Ndonėse kontratat me inxhinieret janė lidhur nė muajin qershor 2015, deri nė muajin tetor 2015 pėr inxhinierėt nuk janė paguar sigurimet shoqėrore).

  2. Vler Invest SHPK (70%), Infratech SHPK (20%) dhe Arkimade SHPK (10%) pėr arsye se:
  a. Shoqėria Vler Invest SHPK nuk plotėson kėrkesėn pėr realizimin e shėrbimeve tė ngjashme, pasi pėr shėrbimet e deklaruar nuk ka paraqitur asnjė fature tatimore.
  b. Shoqėria Arkimade SHPK nuk ka paraqitur Ekstraktit tė Regjistrit Tregtar pėr tė Dhėnat e Subjektit, Ekstraktit mbi Historikun e Subjektit, tė lėshuara nga Qendra Kombėtare e Regjistrimit, si dhe vetėdeklarimin e subjektit, sipas Shtojcės 8 Deklaratė mbi Gjendjen Gjyqėsore.
  c. Shoqėria Arkimade SHPK nuk plotėson kėrkesėn pėr realizimin e shėrbimeve te ngjashme, pasi pėr shėrbimet e deklaruar nuk ka paraqitur asnjė dokument pėr ketė qellim.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr TAULANT SHPK
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.46 - Dt.23-11-2015
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi Nr.51 - Dt.28-12-2015
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate Nr.02 - Dt.18-01-2016

  Loti 3: “Mbikėqyrje punimesh pėr ndėrtimin e shėtitores se Himarės”.

  Qarkun Vlorė
  Kredia Nr
  Burimi i Kredisė/Financuar nga:
  Vlera e Kredisė sipas Monedhės
  Titulli i Projektit
  Pėrshkrim i Projektit
  Objekti i Tenderit Mbikėqyrje punimesh i ndarė nė tre lote:
  Loti 3: “Mbikėqyrje punimesh pėr ndėrtimin e shėtitores sė Himarės”.
  Nr. Reference
  Kodi CPV
  Vlera / Fondi Limit 1,105,958
  Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
  Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
  Statusi i Tenderit Rishpallje e Anuluar
  Data e Njoftimit tė Tenderit
  Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte
  Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 09-11-2015
  Sektori Mbikėqyrje Punimesh
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
  Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Data e lidhjes sė kontratės
  Vlera e Kontratės me TVSH
  Kohėzgjatja e Kontratės 9 muaj
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Anullohet pėr arsye tė mosplotėsimit tė kėrkesave pėr kualifikim nga tė gjithė Operatorėt Ekonomike pjesėmarrės.
  Shėnime
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr TAULANT SHPK
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.43 - Dt.02-11-2015
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate
  Anulimi i Tenderit Nr.45 - Dt.16-11-2015

  Loti 5 : “Mbikqyrje punimesh pėr ndėrtimin e shetitores se Himares” .

  Qarkun Vlorė
  Kredia Nr
  Burimi i Kredisė/Financuar nga:
  Vlera e Kredisė sipas Monedhės
  Titulli i Projektit
  Pėrshkrim i Projektit
  Objekti i Tenderit Mbikėqyrje punimesh i ndarė nė pesė lote:
  Loti 5 : “Mbikėqyrje punimesh pėr ndėrtimin e shėtitores se Himarės” .
  Nr. Reference
  Kodi CPV
  Vlera / Fondi Limit 1,105,958
  Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
  Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit tė Tenderit
  Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte
  Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 09-10-2015
  Sektori Mbikėqyrje Punimesh
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
  Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Data e lidhjes sė kontratės
  Vlera e Kontratės me TVSH
  Kohėzgjatja e Kontratės 9 muaj
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Anulohet pėr arsye tė problemeve qė lidhen me portalin e prokurimit publik.
  Shėnime
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr TAULANT SHPK
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.37 - Dt.21-09-2015
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data