Open Procurement Albania

Mbikqyrje e punimeve pėr rehabilitimin e gjelbėrimit anėsor dhe vendqėndrimeve tė pėrkohshme tė segmentit rrugor Lushnje – Berat, Lot II” dhe “Mbikqyrje punimesh pėr rehabilitimin dhe sistemimin e sheshit nė qendėr tė fshatit Asim Zeneli, Qendėr e Komunės Antigone”.

Qarkun Gjirokastėr
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga:
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit
Pėrshkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Mbikėqyrje e punimeve pėr rehabilitimin e gjelbėrimit anėsor dhe vendqėndrimeve tė pėrkohshme tė segmentit rrugor Lushnje – Berat, Lot II” dhe “Mbikėqyrje punimesh pėr rehabilitimin dhe sistemimin e sheshit nė qendėr tė fshatit Asim Zeneli, Qendėr e Komunės Antigone”.
Nr. Reference
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit 1,514,663
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 30-11-2015
Sektori Mbikėqyrje Punimesh
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues INFRATECH & VLER-INVEST
TAULANT SHPK
DERBI-E
NORD – COMAT
C.E.C GROUP
Operator Ekonomik Kontraktues
 • VLER-INVEST
 • 40%
 • INFRATECH
 • 60%
  Oferta fituese Lekė pa TVSH 1,232,210
  Data e shpalljes sė fituesit 18-12-2015
  Data e lidhjes sė kontratės 22-12-2015
  Vlera e Kontratės me TVSH 1,476,288
  Kohėzgjatja e Kontratės “Mbikqyrje e punimeve pėr rehabilitimin e gjelbėrimit anėsor dhe vendqendrimeve tė pėrkohshme tė segmentit rrugor Lushnje – Berat, Lot II”, 4 muajsh ( 18 muaj mirėmbajtje).

  “Mbikqyrje punimesh pėr rehabilitimin dhe sistemimin e sheshit nė qendėr tė fshatit Asim Zeneli, Qendėr e Komunės Antigone”, - 6 muajsh O120
  Ankesa Nuk ka patur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtem me arsyet pėrkatėse:
  1. Nord – Comat SHPK pėr arsye se: a. Nuk plotėson kėrkesėn 2.3.2 pėr kualifikim lidhur me disponimin e stafit (Disa nga inxhinierėt nuk figurojnė nė listėpagesat e kompanisė pėr periudhėn Shkurt 2015 deri Gusht 2015. Ndonesė kontratat me ta jane lidhur nė muajin qershor 2015, deri nė muajin tetor 2015 pėr inxhinieret nuk janė paguar sigurimet shoqėrore).
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr VLER-INVEST
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr INFRATECH
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.46 - Dt.23-11-2015
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi Nr.51 - Dt.28-12-2015
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate Nr.51 - Dt.28-12-2015

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data