Open Procurement Albania

Sherbime projektimi pėr projekte te financuara nga Fondi i Zhvillimit te Rajoneve (FZHR), Bashkia Shkoder.

Qarkun Shkodėr
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga: Qeveria ShqiptareAlbanian Government
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit Projekte me financim tė Qeverisė Shqiptare
Pėrshkrim i Projektit Buxheti: 23.7 miliardė Lekė
Kohėzgjatja: 2014-2019
Financues: Qeveria Shqiptare
Shtrirja gjeografike: Nė 12 Qarqet e Shqipėrisė, 35 bashki
Pėrfitues: 2 milionė banorė
Objektivi: Pėrmirėsimi i kushteve tė jetesės tė banorėve nė tė gjithė vendin, rritja e aksesit nė shėbimet bazė, promovimi i turizmit dhe nxitja e sektorit bujqėsor, pėrmes financimit tė projekteve tė mėdha me ndikim rajonal. Investimet janė nė perputhje tė plotė me vizionin e Qeverisė Shqiptare pėr transformimin urban tė qendrave tė qyteteve, infrastrukturės rrugore dhe furnizimit me ujė.

• Infrastrukturė rrugore dhe urbane;
• Furnizim me ujė tė pijshėm;
• Mjedis;
• Rikonstruksion i shkollave;
• Projekte studimore, hapėsinore, tė trashėgimisė kulturore, etj;
• Hartim i projekteve teknike tė gatshme pėr financim pėr Njėsitė e Qeverisjes Vendore;
Objekti i Tenderit Shėrbime projektimi pėr projekte tė financuara nga Fondi i Zhvillimit tė Rajoneve (FZHR), Bashkia Shkodėr.

Oferta e paraqitur nga operatori Sphaera me ulje 12% nga vlera e fondit limit tė tenderit dhe e vlerėsuar ne total me 91.96 pikė ėshtė shpallur fituese.
Nr. Reference
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit 20,833,333
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr )
Lloji i Procedurės Shėrbim konsulence
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 29-01-2016
Sektori Studim Projektim
Nr. i Operatorėve Konkurues 10
Operatorė Konkurues TAULANT SHPK
Dea Studio SHPK
F & S SHPK
GJEOKONSULT & CO SHPK
HE & SK 11 11 SHPK
KLODIODA SHPK
METRO_POLIS SHPK
P.A.N.G.E.A. Societa Cooperativa Consortile
SPHAERA SHPK
TEC. CONSULT SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • SPHAERA
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit 28-04-2016
  Data e lidhjes sė kontratės
  Vlera e Kontratės me TVSH
  Kohėzgjatja e Kontratės Sipas termave te references
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. Bashkimi i Operatorėve Ekonomike me kryesuese shoqėrinė “F&S” SHPK pasi:
  a. Shoqėria “Invictus” SHPK, pjesė e kėtij bashkimi, nuk plotėson kėrkesėn pėr kualifikim lidhur me pagesėn e detyrimeve tė maturuara tė energjisė elektrike tė kontratave tė energjisė qė ka operatori ekonomik qė ėshtė i regjistruar nė Shqipėri. Kjo shoqėri nuk ka likuiduar detyrimet e energjisė elektrike pėr muajin dhjetor 2015, detyrim ky i maturuar ditėn e tenderit.

  2. Bashkimi i Operatoreve Ekonomike me kryesuese shoqėrinė “He&Sk 11” SHPK :
  a. Drejtuesi i propozuar i projektit nuk ka realizuar projekte tė ngjashėm (psh sheshe, rrugė urbane, godina, etj) te zbatuar nė tė paktėn njė shtet tė komunitetit evropian apo nė njė shtet tjetėr tė zhvilluar”.

  3. Tė skualifikojė shoqėrinė “Klodioda” SHPK
  a. Nuk plotėson kėrkesėn pėr kualifikim lidhur me pagesėn e detyrimeve tė maturuara tė energjisė elektrike tė kontratave tė energjisė qė ka operatori ekonomik qė ėshtė i regjistruar nė Shqipėri. Kjo shoqėri nuk ka likuiduar detyrimet e energjisė elektrike pėr muajin dhjetor 2015, detyrim ky i maturuar ditėn e tenderit.

  4. Bashkimi i Operatoreve Ekonomike me kryesuese shoqėrinė “P.A.N.G.E.A. Societa Cooperativa Consortile”
  a. Shoqėria “A&I Design” SHPK, pjesė e kėtij bashkimi, nuk plotėson kėrkesėn pėr kualifikim lidhur me pagesėn e detyrimeve tė maturuara tė energjisė elektrike tė kontratave tė energjisė qė ka operatori ekonomik qė ėshtė i regjistruar nė Shqipėri. Kjo shoqėri nuk ka likuiduar detyrimet e energjisė elektrike pėr muajin nėntor dhe dhjetor 2015, detyrim ky i maturuar ditėn e tenderit.

  5. Bashkimi i Operatoreve Ekonomike me kryesuese shoqėrinė “TEC. Consult” SHPK :
  a. Shoqėria “ACTI” SHPK, pjese e kėtij bashkimi, nuk plotėson kėrkesėn pėr kualifikim lidhur me pagesėn e detyrimeve tė maturuara tė energjisė elektrike tė kontratave tė energjisė qė ka operatori ekonomik qė ėshtė i regjistruar nė Shqipėri. Kjo shoqėri nuk ka likuiduar detyrimet e energjisė elektrike pėr muajin dhjetor 2015, detyrim ky i maturuar ditėn e tenderit.

  6. Bashkimi i Operatoreve Ekonomike me kryesuese shoqėrinė “metropoli” :
  a. Kjo shoqėri nuk plotėson kėrkesėn pėr kualifikim lidhur me pagesėn e detyrimeve tė maturuara tė energjisė elektrike tė kontratave tė energjisė qė ka operatori ekonomik qė ėshtė i regjistruar nė Shqipėri. Kjo shoqėri nuk ka likuiduar detyrimet e energjisė elektrike pėr muajin dhjetor 2015, detyrim ky i maturuar ditėn e tenderit.

  7. “Gjeokonsult & Co” SHPK pasi drejtuesi i propozuar i projektit :
  a. Nuk ka realizuar projekte te ngjashėm (psh sheshe, rruge urbane, godina, etj) te zbatuar ne te paktėn njė shtet te komunitetit evropian apo ne njė shtet tjetėr te zhvilluar.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr SPHAERA
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.02 - Dt.18-01-2016
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi Nr.18 - Dt.09-05-2016
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data