Open Procurement Albania

Rikonstruksion Rruga "B.Curri - Cerrice".

Qarkun Kukės
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga:
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit
Pėrshkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Rikonstruksion Rruga "B.Curri - Cerrice".
Burimi i Financimit: Buxheti i Shtetit.
Nr. Reference
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit 54,480,212
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Rishpallje me Lidhje Kontrate
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 17-06-2016
Sektori Infrastrukturė Rrugė Rurale
Nr. i Operatorėve Konkurues 14
Operatorė Konkurues S.M.O.UNION SHPK
SHENDELLI SHPK
MELA. SHPK
VARAKU E SHPK
COMPANY RIVIERA 2008 SHPK
VLLAZNIMI SHPK
NIKA SHPK
DENIS-05 SHPK
B-93 SHPK
KEVIN CONSTRUKSION SHPK
FLORIDA SHPK
PE - VLA – KU SHPK
S i R E T A 2F SHPK
ALKO-IMPEX General Construcion SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • S.M.O.UNION
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 34,894,900
  Data e shpalljes sė fituesit 14-07-2016
  Data e lidhjes sė kontratės 20-07-2016
  Vlera e Kontratės me TVSH 41,873,880
  Kohėzgjatja e Kontratės 6 muaj
  Ankesa Nuk ka patur ankesa.

  Janė skualifikuar shoqėritė:

  1. BO “Shėndėlli” sh.p.k. (47,58%) dhe “Jody” sh.p.k. (52.42%) pėr arsye se:
  a. Shoqėria ”Jody” sh.p.k, nuk plotėson pikėn 2.4.1 pėr kualifikim lidhur me punet e ngjashme.
  b. Shoqėria ”Jody” sh.p.k. nuk plotėson pikėn 2.4.3 pėr kualifikim lidhur me kualifikimet e stafit.
  c. Shoqėria ”Jody” sh.p.k. nuk plotėson pikėn 2.4.7 pėr kualifikim pasi nuk ka paraqitur deklaratėn e kėrkuar pėr mosangazhimin e mjeteve.
  d. Shoqėria ”Shėndelli” sh.p.k. nuk plotėson pikėn 2.4.1 pėr kualifikim lidhur me punėt e ngjashme.

  2. BO “Mela” SHPK (42%), dhe “Alb Shpresa” sh.p.k. (58%) pėr arsye se:
  a. Shoqėria ”Mela” sh.p.k. nuk plotėson pikėn 2.3.4 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim lidhur me taksat vendore pasi nuk ka paraqitur vėrtetime pėr likuidimin e detyrimeve pėr vitin 2016.
  b. Shoqėria ”Mela” sh.p.k. nuk plotėson pikėn 2.4.2 pėr kualifikim lidhur me numrin e punonjėsve, pasi numri mesatar i punonjėsve pėr periudhėn e kėrkuar ėshtė 16,2 punonjės ndėrkohė qė sipas pėrqindjes sė punės qė ka marrė pėrsipėr mesatarja duhet tė ishte jo mė pak se 16,8.
  c. Shoqėria ”Mela” sh.p.k. nuk plotėson pikėn 2.4.5 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim lidhur me liēencat pasi nuk disponon pikėn NS-18 ”Punime topogjeodezike” ndėrkohė qė pėr punėt qė ka marrė pėrsipėr ky specialist ėshtė i domosdoshėm.
  d. Shoqėria ”Mela” sh.p.k. nuk plotėson pikėn 2.4.8 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim lidhur me ēertifikatat ISO pėr arsye se nuk ka paraqitur dokumentacion.
  e. Shoqėria ”Alb Shpresa” sh.p.k. nuk plotėson pikėn 2.1 gėrma ”dh” tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim pasi nuk ka paraqitur deklaratėn pėr disponueshmėrinė e mjeteve sipas shtojcės 9.
  f. Shoqėria ”Alb Shpresa” sh.p.k. nuk plotėson pikėn 2.3.4 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim lidhur me taksat vendore pasi nuk ka paraqitur vėrtetime pėr likuidimin e detyrimeve pėr vitin 2016.
  g. Shoqėria ”Alb Shpresa” sh.p.k. nuk plotėson pikėn 2.4.3 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim lidhur me stafin, pasi nuk ka paraqitur dokumentacionin e kėrkuar.

  3. BO “Vllaznimi” sh.p.k. (80%) dhe “Griald” sh.p.k. (20%) pėr arsye se:
  a. Shoqėria ”Vllaznimi” sh.p.k. nuk plotėson pikėn 2.4.1 pėr kualifikim lidhur me punėt e ngjashme, pasi pėr punėt e ngjashme tė deklaruara nuk ka paraqitur faturat tatimore.
  b. Shoqėria ”Griald” sh.p.k. nuk plotėson pikėn 2.3.4 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim lidhur me taksat vendore pasi nuk ka paraqitur vėrtetim pėr likuidimin e detyrimeve nė Tiranė, vend ku ushtron aktivitet referuar QKR.
  c. Shoqėria ”Griald” sh.p.k. nuk plotėson pikėn 2.4.1 pėr kualifikim lidhur me punėt e ngjashme.

  4. BO “Nika” sh.p.k. (25,3%) dhe “Kthella” sh.p.k. (74,7%) pėr arsye se:
  a. Shoqėria ”Kthella” sh.p.k. nuk plotėson kėrkesėn 2.3.3 pėr kualifikim lidhur me disponimin e vlerave tė mjaftueshme monetare pėr tė realizuar objektin e tenderit pa marrė paradhėnie.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr S.M.O.UNION
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.21 - Dt.30-05-2016
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi Nr.28 - Dt.18-07-2016
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate Nr.29 - Dt.25-07-2016

  Rikonstruksion Rruga " B.Curri - Cerrice.

  Qarkun Kukės
  Kredia Nr
  Burimi i Kredisė/Financuar nga:
  Vlera e Kredisė sipas Monedhės
  Titulli i Projektit
  Pėrshkrim i Projektit
  Objekti i Tenderit Rikonstruksion Rruga " B.Curri - Cerrice.
  Nr. Reference
  Kodi CPV
  Vlera / Fondi Limit 65,376,254
  Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
  Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit tė Tenderit
  Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte
  Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 02-06-2016
  Sektori Infrastrukturė Rrugė Rurale
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
  Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Data e lidhjes sė kontratės
  Vlera e Kontratės me TVSH
  Kohėzgjatja e Kontratės 6 muaj
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Ishte hedhur gabim fondi limit.
  Shėnime
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr S.M.O.UNION
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.19 - Dt.16-05-2016
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate
  Anulimi i Tenderit Nr.21 - Dt.30-05-2016

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data