Open Procurement Albania

Mbikėqyrja e punimeve pėr objektet: “Rehabilitimi i gjelbėrimit anėsor dhe rrethrrotullimeve nė segmentin Lushnje-Berat, loti 1.

Qarkun Fier-Berat
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga:
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit
Pėrshkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Mbikėqyrja e punimeve pėr objektet: “Rehabilitimi i gjelbėrimit anėsor dhe rrethrrotullimeve nė segmentin Lushnje-Berat, loti 1.
Nr. Reference REF-06905-08-24-2015
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit 727,962
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Rishpallur Prokurimi
Data e Njoftimit tė Tenderit 08-07-2015
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 04-09-2015
Sektori Mbikėqyrje Punimesh
Nr. i Operatorėve Konkurues
Operatorė Konkurues
Operator Ekonomik Kontraktues
Oferta fituese Lekė pa TVSH
Data e shpalljes sė fituesit
Data e lidhjes sė kontratės
Vlera e Kontratės me TVSH
Kohėzgjatja e Kontratės 26 muaj (6 muaj zbatim + 20 muaj garanci)
Ankesa Ka pasur ankesa.

• Nė datėn 15.09.2015, operatori ekonomik ankimues “Zenit-06” sh.p.k., ka paraqitur ankesė pranė autoritetit kontraktor, mė anė tė sė cilės kundėrshton vendimin e KVO-sė pėr skualifikimin e tij.
Objekti i ankeses :Shfuqizimi i Vendimit tė Komisionit tė Vlerėsimit tė Ofertave, datė 10.09.2015 ne lidhje me skualifikimin e operatorit ekonomik “Zenit-06” sh.p.k., nė procedurėn e prokurimit “Kėrkesė pėr Propozime”, me objekt Loti III “Mbikqyrja e Punimeve pėr objektin: Rehabilitimi i gjelbėrimit anėsor dhe rrethrrotullimeve nė segmentin Lushnje-Berat, loti I”, me fond limit 727,962 lekė (pa TVSH), zhvilluar n? dat? 04.09.2015, nga autoriteti kontraktor, Fondi Shqiptar i Zhvillimit.
• Nė datėn 17.09.2015 autoriteti kontraktor, me anė tė shkresės nr. 1738/2 prot., i ka kthyer pėrgjigje operatorit ekonomik ankimues “Zenit-06 ” sh.p.k., duke pranuar pjesėrisht ankesėn e tij.
Konkretisht autoriteti kontraktor ka pranuar ankesėn nė lidhje me arsyen e skualifikimit pėrsa i pėrket formularit tė ofertės dhe nuk e ka pranuar atė nė lidhje me shkakun e skualifikimit. • N? dat?n 25.09.2015 ankimuesi ka paraqitur ankesė pran? Komisionit t? Prokurimit Publik, nėpėrmjet tė cilės kundėrshton skualifikimin e tij nga procedura e mėsipėrme e prokurimit.
• Nė datėn 20.10.2015, nėpėrmjet vendimit K.P.P. 658/2015 Komisioni i Prokurimit Publik vendosi tė pranojė ankesėn e operatorit ekonomik “Zenit - 06” sh.p.k., duke urdhėruar autoritetin kontraktor tė anulojė vendimin pėr skualifikimin e kėtij operatori dhe pėr pasojė kualifikimin e tij.
Me shkresėn nr. 1931/2 prot., datė 27.10.2015, protokolluar me tonėn nr. 660/2 prot., datė 27.10.2015, autoriteti kontraktor Fondi Shqiptar i Zhvillimit, ka kėrkuar rishikimin e vendimit K.P.P. 660/2015, datė 20.10.2015.
• Nė datėn 24.12.2015, autoriteti kontraktor nėpėrmjet mesazhit elektronik njofton se procedura e prokurimit anulohet.
• Nė datėn 29.12.2015, operatori ekonomik ankimues “Zenit-06” sh.p.k., ka paraqitur ankesė pranė autoritetit kontraktor, mė anė tė sė cilės kundėrshton vendimin e autoritetit kontraktor pėr anulimin e procedurės. Nė ankimimin drejtuar autoritetit kontraktor ankimuesi pretendon se nuk ka marrė kthim pėrgjigje.
• Nė datėn 14.01.2016 operatori ekonomik ankimues “Zenit-06” sh.p.k., ka paraqitur ankesė pranė Komisionit tė Prokurimit Publik, mė anė tė sė cilės kundėrshton vendimin e autoritetit kontraktor pėr anulimin e procedurės.
• Ne datė 15.02.2016 KPP permes vendimit me nr. K.P.P. 72/2016 vendos te pranoje kerkesen e operatorit dhe tė pushojė shqyrtimin administrativ pėr procedurėn e prokurimit pasi objekti pėr tė cilin kishte filluar hetimi administrative nuk ekziston mė dhe ėshtė bėrė i pamundur shqyrtimi i tij.
Komisioni i Prokurimit Publik vlerėson se nė rastin konkret, nė kėto kushte, objektivisht ėshtė e pamundur realizimi i kėsaj procedure prokurimi, tashmė pėr shkak tė mosekzistencės sė saj, sepse nga autoriteti kontraktor ėshtė kryer realizimi i saj me stafin e brendshėm tė tij dhe referuar informacionit tė kėtij tė fundit procedura objekt shqyrtimi ėshtė drejt pėrfundimit.
Arsyeja e Anulimit
Shėnime Kjo procedure prokurimi nuk u realizua per pėr shkak tė ankimimeve qe u zgjatėn pėrtej parashikimeve dhe te mos zbatimit te vendimeve te nxjerra nga KPP ( KPP 658/2015, datė 20.10.2015 ).
Arsyetimi me tej i shkaqeve te mosrealizimitte kesaj procedure jepet me poshte Sipas vendimit nr.K.P.P. 72/2016 15.02.2016 (Vendim 2).
Transaksione Thesari
Publikimi nė Buletin
Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.34 - Dt.31-08-2015
Vendim i Komisionit tė Prokurimit Publik (KPP)
Njoftim pėr Shpallje Fituesi
Njoftim pėr Lidhje Kontrate
Vendim KPP 2

Mbikėqyrja e punimeve pėr objektet: “Rehabilitimi i gjelbėrimit anėsor dhe rrethrrotullimeve nė segmentin Lushnje-Berat, loti 1.

Qarkun Fier-Berat
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga:
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit
Pėrshkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Mbikėqyrja e punimeve pėr objektet: “Rehabilitimi i gjelbėrimit anėsor dhe rrethrrotullimeve nė segmentin Lushnje-Berat, loti 1.
Nr. Reference
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit 727,962
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 11-08-2015
Sektori Mbikėqyrje Punimesh
Nr. i Operatorėve Konkurues
Operatorė Konkurues
Operator Ekonomik Kontraktues
Oferta fituese Lekė pa TVSH
Data e shpalljes sė fituesit
Data e lidhjes sė kontratės
Vlera e Kontratės me TVSH
Kohėzgjatja e Kontratės 26 muaj (6 muaj zbatim + 20 muaj garanci)
Ankesa
Arsyeja e Anulimit Nuk u paraqit asnjė ofertues.
Shėnime
Transaksione Thesari
Publikimi nė Buletin
Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.30 - Dt.03-08-2015
Njoftim pėr Shpallje Fituesi
Njoftim pėr Lidhje Kontrate

Tė drejtat e Pėrdorimit

Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data