Open Procurement Albania

Ndertimi i pedonales dhe korsise se bicikletave te Liqenit Belshit, Faza e III.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.

Qarkun Elbasan
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga:
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit
Pėrshkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Ndertimi i pedonales dhe korsise se bicikletave te Liqenit Belshit, Faza e III.
Fondi limit: 155.703.178 (njėqind e pesėdhjetė e pesė milion e shtatėqind e tre mijė e njėqind e shtatėdhjetė e tetė) lekė pa tvsh. Fondi i akorduar pėr vitin 2018 ėshtė 31.140.700 lekė pa tvsh. Pjesa e mbetur ėshtė parashikuar pėr vitin 2019.
Nr. Reference REF-94803-11-20-2018
Kodi CPV
45000000-7 Construction work.
Vlera / Fondi Limit 155,703,178
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 21-11-2018
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte 21-11-2018
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 21-12-2018
Sektori Infrastrukturė Urbane
Nr. i Operatorėve Konkurues 10
Operatorė Konkurues FLED SHPK & SHKELQIMI 07 SHPK & GRAND KONSTRUKSION M SHPK
KEVIN CONSTRUKSION SHPK
VELLEZERIT HYSA SHPK
BLERIMI SHPK & BAJRAMI N SHPK
KACDEDJA SHPK & AGRI CONSTRUCTION SHPK
EURONDERTIM 2000 SHPK
LIQENI VII SHPK & KUPA SHPK
KTHELLA SHPK
CURRI SHPK
ISOBAR CONSTRUCTION SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • VELLEZERIT HYSA
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 101,503,501
  Data e shpalljes sė fituesit 04-03-2019
  Data e lidhjes sė kontratės
  Vlera e Kontratės me TVSH
  Kohėzgjatja e Kontratės 10 muaj
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ne daten 16.01.2019 paraqiti ankim shoqeria Kevin Konstruksion shpk.
  Ankimit ju kthye pergjigje ne daten 17.01.2019 duke e refuzuar ate.
  Ne daten 25.01.2019 operatori ekonomik Kevin Konstruksion sh.p.k paraqiti ankim prane Komisionit te Prokurimit Publik. Autoriteti Kontraktor me shkresen nr.63/1, date 30.01.2019, dorezoi prane K.P.P informacionin e kerkuar ne lidhje me kete procedure prokurimi.
  Komisioni i Prokurimit Publik, me Vendimin nr. 126 prot., date 25.01.2019, vendosi te mos pranoje ankimin e paraqitur nga operatori ekonomik Kevin Konstruksion sh.p.k, dhe lejimin nga ana e Autoritetit Kontraktor per vijimin me hapat e metejshme te procedures.

  Jane skualifikuar:

  1. Bashkimi i Operatoreve Ekonomike Fled SHPK (43%), Grand Konstruksion SHPK (37%) dhe Shkelqimi 07 SHPK (20%) :
  • Shoqeria Fled SHPK nuk ploteson kerkesen 2.3.1 per kualifikim lidhur me punet e ngjashme.

  2. Operatori Ekonomik Kevin Construksion SHPK :
  • Shoqeria Kevin Construksion SHPK nuk ploteson kerkesen 2.2.3 per kualifikim lidhur me detyrimet e taksave dhe tarifave vendore, pasi referuar puneve te ngjashme te deklaruara ka kryer aktivitet ne Kukes ne objektin Rruga Borje – kufi me Kosovėn dhe nuk ka paguar detyrimet vendore.
  • Shoqeria Kevin Construksion SHPK nuk ploteson kerkesen 2.3.1 per kualifikim lidhur me punet e ngjashme .

  3. Bashkimi i Operatoreve Ekonomike Blerimi SHPK (19%) dhe Bajrami N SHPK (81%) :
  • Shoqeria Blerimi SHPK nuk ploteson kerkesen 2.2.3 per kualifikim lidhur me detyrimet e taksave dhe tarifave vendore, pasi referuar puneve ne proces te deklaruara ne nje procedure tjeter te zhvilluar ne FSHZH ( Rivitalizimi urban i bulevardit Maliq - Drithas ), gjate vitit 2018 ka kryer aktivitet ne Vaun e Dejes ne objektin Rehabilitimi i galerive te drenazhit dhe thellesise brenda nderteses se centralit, sistemit te ndricimit dhe shkalleve ne HEC Vau i Dejes dhe nuk ka paguar detyrimet vendore.

  4. Operatori Ekonomik Isobar Construction SHPK :
  • Nuk ka paraqitur dokumentacion per kualifikim.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr VELLEZERIT HYSA
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.47 - Dt.26-11-2018
  Specifikime Teknike
  Dokumente Standarde Tenderi (DST) Draft Kontrata
  Vendim i Komisionit tė Prokurimit Publik (KPP)
  Raport Teknik
  Preventiv
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi Nr.05 - Dt.04-02-2019
  Nr.10 - Dt.11-03-2019
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate
  FORMULARI I NJOFTIMIT TE FITUESIT - Data : 04.03.2019

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data