Open Procurement Albania

Ndėrtimi i Stacionit tė Pompimit, tubacionit kryesor dhe rrjetit shpėrndarės tė ujėsjellėsit tė Grabianit.

Qarkun Vlore
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga:
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit
Pėrshkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Ndėrtimi i Stacionit tė Pompimit, tubacionit kryesor dhe rrjetit shpėrndarės tė ujėsjellėsit tė Grabianit.

Fondi limit: 160,512,641 (njėqind e gjashtėdhjetė milion e pesėqind e dymbėdhjetė mijė e gjashtėqind e dyzet e njė) lekė pa tvsh. Fondi i akorduar pėr vitin 2019 ėshtė 31,759,000 lekė pa tvsh. Pjesa e mbetur ėshtė parashikuar pėr vitin 2020.
Nr. Reference REF-14226-03-19-2019
Kodi CPV
45247130-0 - Punime ndėrtimi pėr ujėsjellės,
Vlera / Fondi Limit 160,512,641
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 20-03-2019
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte 20-03-2019
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 19-04-2019
Sektori Infrastrukturė Ujėsjellės Kanalizime
Nr. i Operatorėve Konkurues 12
Operatorė Konkurues ALBA KONSTRUKSION SHPK
GPG COMPANY SHPK
CURRI SHPK
B 93 & NDREGJONI SHPK
2 T & BE-IS SHPK
4AM SHPK
SIRETA 2F SHPK & INERTI SHPK
FUSHA SHPK
ALB BUILDING SHPK
ALB STAR SHPK
Mikael - Group
Senka
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ALBA KONSTRUKSION
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 102,987,111
  Data e shpalljes sė fituesit 27-05-2019
  Data e lidhjes sė kontratės 03-06-2019
  Vlera e Kontratės me TVSH 121,153,168
  Kohėzgjatja e Kontratės 18 muaj
  Ankesa Nuk ka patur ankesa.

  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. Operatori Ekonomik ‘’Senka Sh.p.k :
  Shoqeria Senka Sh.p.k ka paraqitur vetem nje Vertetim OShE dhe asnje dokument tjeter nga ato te kerkuara.

  2. Operatori Ekonomik Mikael - Grup shpk :
  Shoqeria Mikael – Grup Sh.p.k ka paraqitur vetem Certifikatat ISO dhe asnje dokument tjeter nga ato te kerkuara.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr ALBA KONSTRUKSION
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.12 - Dt.25-03-2019
  Specifikime Teknike
  Dokumente Standarde Tenderi (DST) Draft Kontrata
  Relacion Konstruktiv
  Preventiv
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi Nr.22 - Dt.03-06-2019
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate Nr.23 - Dt.10-06-2019
  Grafik Punimesh

  PLANIMETRIA

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data