Open Procurement Albania

Rikonstruksioni i godinave tė konvikteve tė studentėve nė qytetet Shkodėr (godina nr.2), Vlorė (konvikti i vajzave) Korēė (godina nr.1).

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.

Qarkun Shkoder-Vlore-Korce
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga:
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit
Pėrshkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Rikonstruksioni i godinave tė konvikteve tė studentėve nė qytetet Shkodėr (godina nr.2), Vlorė (konvikti i vajzave) Korēė (godina nr.1).
Nr. Reference REF-26485-06-13-2019
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit 245,039,761
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 14-06-2019
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte 14-06-2019
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 15-07-2019
Sektori Infrastrukturė Urbane
Nr. i Operatorėve Konkurues 16
Operatorė Konkurues ARKONSTUDIO shpk & SHPRESA
2T shpk & ALKO-IMPEX General Construction
AURORA KONSTRUKSION shpk & S.AG shpk & SENKA
GJIKURIA
SALILLARI
4 A-M shpk & ED Konstrukstion
FUSHA
DELIA IMPEX
ELDA VI
BAHAS shpk & HASTOĒI
rifaj shpk & Denis 05 shpk & Lala
Company Riviera 2008 & Agri Konstruksion & Kacdedja
CURRI shpk dhe Xhengo
NIKA shpk KTHELLA shpk & MICULI
GI KONS shpk & BE-IS
Operator Ekonomik Kontraktues
 • "SHPRESA" SHPK
 • ARKONSTUDIO 
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 172,000,000
  Data e shpalljes sė fituesit 21-08-2019
  Data e lidhjes sė kontratės 27-08-2019
  Vlera e Kontratės me TVSH 206,400,000
  Kohėzgjatja e Kontratės 4 muaj
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka paraqitur ankesė; Bashkimi i Operatorėve Ekonomikė CURRI shpk dhe Xhengo shpk, ka marrė pėrgjigje mė datė 07.8.2019; Bashkimi i Operatorėve Ekonomikė NIKA shpk KTHELLA shpk & MICULI shpk ka marrė pėrgjigje mė datė 06.8.2019; Bashkimi i Operatorėve Ekonomikė Progeen shpk dhe Everest shpk kanė marrė pėrgjigje mė datė 07.8.2019.
  Me vendim tė KPP 554/2019, datė 20.8.2019 ėshtė vendosur mospranimi i ankimit tė Bashkimi i Operatorėve Ekonomikė CURRI shpk dhe Xhengo shpk.

  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. DELIA IMPEX Shpk,
  Ne dokumentet e hedhura ne sistem ka vetėm vertetimin qė konfirmon shlyerjen e tė gjitha detyrimeve tė energjisė elektrike dhe asnjė dokument tjetėr.

  2. ELDA VI Shpk:
  Operatori ekonomik nuk ka hedhur ne sistem asnje nga dokumentet e kerkuara ne DST.

  3. Bashkimi i Operatorėve Ekonomik AGI KONS shpk & BE-IS
  Nuk plotėson kėrkesat pėr kapacitetin teknik.

  4. Bashkimin e Operatorėve Ekonomik BAHAS shpk & HASTOĒI shpk:
  Nuk plotėson kėrkesat pėr kapacitetin teknik.

  5. Bashkimi i Operatorėve Ekonomikė Arifaj shpk & Denis 05 shpk & Lala shpk:
  Nuk plotėson kriteret teknike.

  6. Bashkimi i Operatoreve Ekonomike Company Riviera 2008 & Agri Konstruksion & Kacdedja:
  Nuk plotėson kėrkesat pėr kapacitetin teknik.

  7. Bashkimi i Operatorėve Ekonomikė Progeen shpk dhe Everest shpk:
  Nuk plotėson kėrkesat pėr kapacitetin teknik.

  8. Bashkimi i Operatorėve Ekonomikė CURRI shpk dhe Xhengo shpk:
  Nuk plotėson kėrkesat pėr kapacitetin teknik.

  9. Bashkimi i Operatorėve Ekonomikė NIKA shpk KTHELLA shpk & MICULI shpk:
  Nuk plotėson kėrkesat pėr kapacitetin teknik.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr "SHPRESA" SHPK
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr ARKONSTUDIO 
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi
  Specifikime Teknike
  Vendim i Komisionit tė Prokurimit Publik (KPP)
  Raport Teknik
  Preventiv
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi Nr.34 - Dt.26-08-2019
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate Nr.35 - Dt.02-09-2019
  Projekt Zbatimi per Rikonstruksionin e godinave te studenteve per qytetin Vlore (godina e femrave).

  Projekt Zbatimi per Rikonstruksionin e godinave te studenteve per qytetin Korce (Godina nr.1).

  Rikonstruksioni i godinave te studenėve - projekt zbatim (Shkoder).

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data