Open Procurement Albania

Shtesë kontrate Rikonstruksion i rrugës së Velipojës, Segmenti Harku i Berdices – Baks Lot I.

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Qarkun Shkodër
Kredia Nr
Burimi i Kredise/Financuar nga
Vlera e Kredise sipas Monedhes
Titulli i Projektit
Pershkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Shtesë kontrate Rikonstruksion i rrugës së Velipojës, Segmenti Harku i Berdices – Baks Lot I.
Nr. Reference REF-30767-07-18-2019
Kodi CPV
45000000-7 - Punë ndërtimi,
Vlera / Fondi Limit 65,615,344
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Shtesë Kontrate
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata +Shtesë
Data e Njoftimit te Tenderit
Data e Fillimit te Afatit per Dorezim Oferte
Data e Mbylljes se Afatit per Dorezim Oferte 18-07-2019
Sektori Infrastrukturë Rrugë Ndërurbane
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues GENER 2
Operator Ekonomik Kontraktues
 • GENER 2
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 65,615,162
  Data e shpalljes se fituesit 29-07-2019
  Data e lidhjes se kontrates 29-07-2019
  Vlera e Kontrates me TVSH 78,738,194
  Kohezgjatja e Kontrates
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa .
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
  Publikimi ne Buletin
  Njoftim per Shpallje Tenderi
  Specifikime Teknike
  Raport Teknik
  Preventiv
  Njoftim per Shpallje Fituesi Nr.31 - Dt.05-08-2019
  Njoftim per Lidhje Kontrate Nr.32 - Dt.13-08-2019

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data