Open Procurement Albania

Rivitalizimi urban dhe pėrmirėsimi aksesit nė zonat me aktivitetet bujqėsor nė rajonin 3.

Qarkun Korce -Elbasan
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga:
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit
Pėrshkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Rivitalizimi urban dhe pėrmirėsimi aksesit nė zonat me aktivitetet bujqėsor nė rajonin 3.

Objekti kontrates pėrfshin kėto projekte;
Rikonstruksioni i rruges Kuqan - Bujqes- Jagodine- Murriqan- Thane,
Rikualifikim Blloku Urban qe kufizohet nga rruget F. Noli, M.Pepi, A.Bektashi si dhe rivitalizimi i Parkut Rinia, Erseke .
Nr. Reference REF-33635-08-15-2019
Kodi CPV
45210000-2 - Punime ndėrtimi,
Vlera / Fondi Limit 323,398,146
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 16-08-2019
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte 16-08-2019
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 16-09-2019
Sektori Zhvillim Komuniteti
Nr. i Operatorėve Konkurues 11
Operatorė Konkurues Bajrami-N sh.p.k & Salillari sh.p.k
Ed Construksion sh.p.k & GPG Company sh.p.k & Shendelli
Almo Konstruksion sh.p.k & Eurondertim 2000 sh.p.k & Everest
Gener 2
4-AM
2T sh.p.k, & Ergi sh.p.k & BE-IS sh.p.k & Vėllezėrit Hysa
Alko Impex General Contrucion sh.p.k & Vega sh.p.k & Arkon Studio sh.p.k & Sireta 2F
Aurora Konstruksion sh.p.k & S.AG sh.p.k & Rafaelo 2002
Ndregjoni & Al -Asfalt sh.p.k & Kupa sh.p.k & Liqeni i VII
Geci sh.p.k & Florida
Curri sh.p.k & Alba Construksion
Operator Ekonomik Kontraktues
 • SALILLARI SHPK
 • Bajrami N
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 200,273,141
  Data e shpalljes sė fituesit 17-10-2019
  Data e lidhjes sė kontratės 31-10-2019
  Vlera e Kontratės me TVSH 240,327,769
  Kohėzgjatja e Kontratės 6 muaj
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė s‘kualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. Bashkimi i Operatorėve Ekonomikė, “Ed Construksion” sh.p.k NUIS K616250011 & “GPG Company” sh.p.k, NUIS J64324443V, & “Shendell” sh.p.k, NUIS K07924803N, pasi operatori ekonomik nuk plotėson kriteret nė kumulativ (shumatore) duke qenė se ėshtė kualifikuar nė procedurėn “Rivitalizimi urban i zonave me potencial tė lartė turistik nė Rajonin 3 dhe 4”.

  2. Bashkimi i Operatorėve Ekonomikė, “Almo Konstruksion” sh.p.k NUIS K91915001P, & “Eurondertim 2000” sh.p.k NUIS K02003001O & Everest” sh.p.k NUIS J78311921L, pasi Operatori ekonomik “Everest” sh.p.k si pjesetari me pėrqindje mė tė madhe tė pjesėmarrjes nė marrėveshjen e bashkėpunimit, nuk pėrmbush kriterin 2.3.1 Kapaciteti Teknik, pasi kontratat qė ka paraqitur si punime tė ngjashme nuk e plotėsojnė vleren e kėrkuar pėr kėtė operator. Ndėrsa kontratat e tjera tė paraqitura nuk mund tė merren parasysh pasi janė rikonstruksione rrjetesh elektrike dhe kabinash elektrike.

  3. Operatori Ekonomikė, “4-AM” sh.p.k. NUIS K92005016L, pasi ky operator ekonomik nuk plotėson kriteret nė kumulativ (shumatore) duke qenė se ėshtė kualifikuar nė proceduren “Pėrmirėsimi i aksesit nė sitet turistike dhe lehtėsimi i trafikut nė zonat urbane nė rajonet veriore”.

  4. Bashkimi i Operatorėve Ekonomikė, “2T” sh.p.k, NUIS K01731001M " & “Ergi” sh.p.k NUIS K02727229P BE-IS” sh.p.k NUIS K71412003A, & “Vėllezėrit Hysa” sh.p.k NUIS K12911201C, pasi Operatori Ekonomik nuk plotėson kriteret nė kumulativ (shumatore) duke qenė se ėshtė kualifikuar nė procedurėn “Pėrmirėsimi i infrastruktures rrugore nė funksion tė zhvillimit tė turizmit dhe agroturizmit nė Rajonin 4”.

  5. Bashkimi i Operatorėve Ekonomikė, "Curri" sh.p.k NUIS J67902718S & "Alba Construksion" sh.p.k NUIS J61812013R, pasi Operatori Ekonomik nuk plotėson kriteret kumulative(shumatoren) duke qenė se ėshtė kualifikuar nė proceduren “Pėrmirėsimi i shtresave rrugore pėr rajonin 1 dhe 3”.

  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr SALILLARI SHPK
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.33 - Dt.19-08-2019
  Specifikime Teknike
  Dokumente Standarde Tenderi (DST) Draft Kontrata
  Raport Teknik
  Preventiv
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate Nr.45 - Dt.11-11-2019
  RELACION-TEKNIK

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data