Open Procurement Albania

Rivitalizimi urban i zonave me potencial tė lartė turistik nė Rajonin 3 dhe 4

Qarkun Fier-Berat
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga:
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit
Pėrshkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Rivitalizimi urban i zonave me potencial tė lartė turistik nė Rajonin 3 dhe 4 .

Objekti i kontrates pėrfshin kėto projekte;
Krijimi i qendrave te fshatrave me siperfaqe qendrimi , pushimi, parkimi dhe lulishte, fshati Fushe – Peshtan ,
Rikonstruksioni i segmentit te dyte te rruges Mujo Ulqinaku dhe Segmenti i Pare I rruges Jakov Mile ,
Ndertimi i parkut Agro turistik dhe rehabilitimi i rruges hyrese fshati Luar .
Nr. Reference REF-33633-08-15-2019
Kodi CPV
45210000-2 - Punime ndėrtimi,
Vlera / Fondi Limit 235,478,204
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 16-08-2019
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte 16-08-2019
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 16-09-2019
Sektori Infrastrukturė Rrugė Rurale
Nr. i Operatorėve Konkurues 12
Operatorė Konkurues Ed Konstruksion sh.p.k & G.P.G Company sh.p.k & Shendelli
Glavenica sh.p.k & Riviera sh.p.k & Dajti Park 2007 sh.p.k & Niem
B 93 II sh.p.k & B-93 sh.p.k & Zdravo sh.p.k, & Varaku group
Company Riviera 2008 sh.p.k & Pepa Group
Besta sh.p.k & Llazo
Ndregjoni , sh.p.k & Kupa sh.p.k, & Liqeni i VII
Curri" sh.p.k & Alba Construksion
2T sh.p.k, & Ergi sh.p.k & BE-IS sh.p.k & Vėllezėrit Hysa
Alko Impex General Contrucion sh.p.k & Vega sh.p.k & Arkon Studio sh.p.k & Sireta 2F
4-AM
Shansi Invest sh.p.k & Jody-Kompany sh.p.k & Everest
Gener 2
Operator Ekonomik Kontraktues
 • G.P.G. COMPANY
 • Shendelli
 • ED KONSTRUKSION
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 153,182,656
  Data e shpalljes sė fituesit 01-11-2019
  Data e lidhjes sė kontratės 21-11-2019
  Vlera e Kontratės me TVSH 183,819,187
  Kohėzgjatja e Kontratės 12 muaj
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka paraqitur ankesė mė datė 10.10.2019, bashkimi operatorėve “B 93 II” & “B-93” & “Zdravo” & “Varaku group” sh.p.k ” sh.p.k, ka marrė pėrgjigje mė datė 16.10.2019.
  Janė s‘kualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1.Bashkimi i Operatorėve Ekonomikė “Glavenica” sh.p.k & “Riviera” sh.p.k & “Dajti Park 2007” sh.p.k & “Niem” sh.p.k, :
  Operatori ekonimik Glavenica sh.p.k si pjesetar me perqindje me te larte ne JV nuk ploteson kriterin 2.3.1 Kapaciteti Teknik pasi shuma totale e punimeve te ngjashme te paraqitura . Operatori ekonomik Dajt Park 2007 nuk ploteson kriterin 2.3.1 Kapaciteti Teknik pasi kontratat e paraqitura nuk mund te konsiderohen si kontrata punė tė ngjashme.

  2.Bashkimi i Operatorėve Ekonomikė “Besta” sh.p.k & “Llazo” sh.p.k. :
  Operatori ekonimik “Besta” sh.p.k nuk ploteson kriterin 2.3.1 Kapaciteti Teknik, si pjesetari me pjesemarrje me te larte ne bashkimin e operatoreve duhet te plotesoje vlerėn pėr punė tė ngjashme ne baze te perqindjes se tij te pjesemarrjes.

  3. Bashkimi i Operatorėve Ekonomikė “Shansi Invest” sh.p.k & “Jody Kompany” sh.p.k & “Everest” sh.p.k, :
  Operatori ekonomik “Shansi Invest” sh.p.k, nuk ploteson kriterin 2.3.1 Kapaciteti Teknik, duke qene se ka paraqitur kontrata punimesh te cilat nuk mund tė merren parasysh.

  4.Operatori Ekonomikė, “4-AM” sh.p.k, :
  Eshte kualifikuar ne vend te pare ne proceduren “Pėrmirėsimi aksesit nė sitet turistike dhe lehtėsimi i trafikut nė zonat urbane nė rajonet veriore” dhe nuk ploteson ne kete procedure ne menyre kumulative (shumatore) makinerite, numrin e punonjesve, stafin teknik, etj

  5.Bashkimi i Operatorėve Ekonomikė, “2T” sh.p.k, " & “Ergi” sh.p.k & “BE-IS” sh.p.k , & “Vėllezėrit Hysa” sh.p.k, :
  Eshte kualifikuar ne vend te pare ne proceduren Pėrmirėsimi i infrastrukturės rrugore nė funksion tė zhvillimit tė turizmit dhe agroturizmit nė Rajonin 4 dhe nuk ploteson ne kete procedure ne menyre kumulative (shumatore) makinerite, numrin e punonjesve, stafin teknik, etj
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr G.P.G. COMPANY
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr Shendelli
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr ED KONSTRUKSION
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.33 - Dt.19-08-2019
  Specifikime Teknike
  Preventiv
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate Nr.49 - Dt.10-12-2019
  RAPORTI TEKNIK - OBJEKTI: RIKONSTRUKSIONI I RRUGES "JAKOV MILE"

  SPECIFIKIME TEKNIKE - OBJEKTI: “KRIJIMI I QENDRAVE TĖ FSHATRAVE ME SIPĖRFAQE QĖNDRIMI ,PUSHIMI, PARKIMI DHE LULISHTE,FSHATI FUSHĖ PESHTAN”

  RELACION TEKNIK - Ndertimi i parkut Agro turistik dhe rehabilitimi i rruges hyrese fshati Luar

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data