Open Procurement Albania

Pėrmirėsimi i infrastrukurės rrugore nė zonat turistike tė rajonit qendror dhe lehtėsimi i trafikut nė zonat urbane tė tij

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.

Qarkun Durres-Elbasan
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga:
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit
Pėrshkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Pėrmirėsimi i infrastrukurės rrugore nė zonat turistike tė rajonit qendror dhe lehtėsimi i trafikut nė zonat urbane tė tij.

Objekti i kontratės /marrėveshjes kuadėr Pėrmirėsimi i infrastrukurės rrugore nė zonat turistike tė rajonit qendror dhe lehtėsimi i trafikut nė zonat urbane tė tij . Objekti i kontratės pėrfshin kėto projekte; Ndėrtimi i rruges lidhėse rruga e Dibrės - Kongresi i Manastirit ,
Rehabilitimi i aksit rrugor Dėshmoret, Rehabilitimi i rrugės Egnatia ,
Ndėrtim Sistemim Asfaltim i rrugės Grekan-Shelgu-Gjyrale .
Nr. Reference REF-33627-08-15-2019
Kodi CPV
45210000-2 - Punime ndėrtimi,
Vlera / Fondi Limit 454,015,711
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 16-08-2019
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte 16-08-2019
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 16-09-2019
Sektori Turizėm
Nr. i Operatorėve Konkurues 12
Operatorė Konkurues Ed Construksion sh.p.k & GPG Company sh.p.k & Shendelli
Vėllezėrit Hysa sh.p.k & Arifaj sh.p.k & Denis 05 sh.p.k
BE-IS sh.p.k & Ergi sh.p.k & 2T
4-AM sh.p.k. & Bonus
Alba Construksion" sh.p.k &"Curri
Al asfalt sh.p.k Konus Konstruksion sh.p.k & Liqeni i VII sh.p.k Ndregjoni & Kupa
Fusha
Shansi Invest sh.p.k T & Jody Company sh.p.k & Everest
Alko Impex General Contrucion sh.p.k & Vega sh.p.k & Arkon Studio sh.p.k & Sireta 2F
Gener 2
Geci sh.p.k & Florida
Salillari
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ARIFAJ
 • VELLEZERIT HYSA
 • DENIS-05
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 294,278,397
  Data e shpalljes sė fituesit 15-10-2019
  Data e lidhjes sė kontratės 22-10-2019
  Vlera e Kontratės me TVSH 353,134,076
  Kohėzgjatja e Kontratės 10 muaj
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė s‘kualifikuar ofertuesit:

  1. Bashkimi i Operatorėve Ekonomikė, “Ed Construksion” sh.p.k & “GPG” Company sh.p.k, & “Shendell” sh.p.k, :
  Operatori ekonomik eshte kualifikuar ne vend te pare ne proceduren “Rivitalizimi urban i zonave me potencial te larte turistik ne Rajoni 3 dhe 4” dhe nuk ploteson nė kėtė procedurė nė mėnyrė kumulative (shumatore) kriteret e percaktuara pėr makinerite, numrin e punonjėsve, stafin teknik, etj.

  2. Bashkimi i Operatorėve Ekonomikė, “BE-IS” sh.p.k & “Ergi” sh.p.k &” 2T” sh.p.k, :
  Operatori ekonomik eshte kualifikuar ne vend te pare ne proceduren “Permiresimi i infrastruktures rrugore ne funksion te zhvillimit te turizmit dhe agroturizmit ne Rajonin 4” dhe nuk ploteson nė kėtė procedurė nė mėnyrė kumulative (shumatore) kriteret e percaktuara pėr makinerite, numrin e punonjėsve, stafin teknik, etj.

  3. Bashkimi i Operatorėve Ekonomikė, “4-AM” sh.p.k. & “Bonus” sh.p.k:
  Operatori ekonomik eshte kualifikuar ne vend te pare ne proceduren “Rivitalizimi urban i zonave me potencial tė lartė turistik nė Rajonin 3 dhe 4” dhe nuk ploteson nė kėtė procedurė nė mėnyrė kumulative (shumatore) kriteret e percaktuara pėr makinerite, numrin e punonjėsve, stafin teknik, etj.

  4. Bashkimi i Operatorėve Ekonomikė, “Shansi Invest ” sh.p.k & “ Jody Company” sh.p.k & “Everest” sh.p.k :
  Operatori ekonomik ne bashkim “Everest”, nuk plotėson kriterin e vecante nė pikėn 2.3.1, mbi pėrvojėn e suksesshme nė realizimin e punėve tė ngjashme dhe nuk ka paraqitur punime te ngjashme ne vleren e kerkuar. Kontratat e tjera te paraqitura jane me punime nė linja elektrike, kabina elektrike, tė cilat nuk mund te merren nė konsiderate si kontrata tė ngjashme.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr ARIFAJ
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr VELLEZERIT HYSA
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.33 - Dt.19-08-2019
  Specifikime Teknike
  Dokumente Standarde Tenderi (DST) Draft Kontrata
  Raport Teknik
  Preventiv
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate Nr.45 - Dt.11-11-2019
  RELACION-TEKNIK -Rehabilitim rruga “Egnatia” Loti II

  RELACION-TEKNIK -RRUGA GREKAN-SHELGU-GJYRALE NJESIA ADMINISTRATIVE GREKAN BASHKIA BELSH

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data