Open Procurement Albania

Pėrmirėsimi i aksesit nė zonat me aktivitet tė lartė bujqėsor tė Myzeqesė.

Qarkun Fier
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga:
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit
Pėrshkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Pėrmirėsimi i aksesit nė zonat me aktivitet tė lartė bujqėsor tė Myzeqesė.

Objekti i kontrates pėrfshin kėto projekte;
Rikonstruksioni i rrugeve qe lidhin fshatrat Kallm i Vogel - Imesht - Verri- Bubullime - Ura Beline, Nj.A Libofshe, Fier , Rikonstruksioni i rrugeve te rajonit te Sotallareve ,
Rikonstruksioni I Unazes Bujqesore te Myzeqese, rreth rrotullimi Imsht-Ngurrez, Fier i ri, Kashtbardhe, Qerret Kadiaj Saver, Paketa II dhe ndertimi I rruges se aksesit per Qendren e Grumbullimit te frutave .
Nr. Reference REF-33622-08-15-2019
Kodi CPV
45210000-2 - Punime ndėrtimi,
Vlera / Fondi Limit 574,733,505
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 16-08-2019
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte 16-08-2019
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 16-09-2019
Sektori Zhvillim Komuniteti
Nr. i Operatorėve Konkurues 13
Operatorė Konkurues Agbes Construksion SHPK & Kola Invest SHPK & Alb Shpresa SHPK & Mela SHPK & Europa SHPK
Ed Construksion SHPK & GPG” Company SHPK & Shendelli SHPK
Company Riviera 2008 SHPK & Pepa Group SHPK & Junik SHPK
Vėllezėrit Hysa SHPK & BE-IS SHPK & 2T SHPK & ERGI SHPK
Salillari SHPK
Shansi Invest SHPK & Everest SHPK & Jody Company SHPK
4-AM SHPK & Bonus SHPK
Gener 2 SHPK
Alko Impex General Contrucion SHPK & Vega SHPK & Arkon Studio SHPK & Sireta 2F SHPK
Curri SHPK & "Alba Construksion SHPK
Fusha SHPK
Shkėlqimi 07 SHPK & S.M.O. Union SHPK & Grand Konstruksion SHPK & Fled SHPK & Blerimi SHPK
Geci SHPK & Florida SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Europa
 • ALB SHPRESA
 • AGBES CONSTRUKSION
 • MELA SHPK
 • KOLA INVEST 
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 312,014,816
  Data e shpalljes sė fituesit 29-10-2019
  Data e lidhjes sė kontratės 31-10-2019
  Vlera e Kontratės me TVSH 374,417,779
  Kohėzgjatja e Kontratės 12 muaj
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė s‘kualifikuar ofertuesit:

  1. Tė s’kualifikojė operatorin ekonomik BOE: “Ed Construksion” sh.p.k NUIS K616250011 & “GPG” Company sh.p.k, NUIS J64324443V, & “Shendelli” sh.p.k, NUIS K07924803N, pasi Operatori ekonomik eshte kualifikuar ne vend te pare ne proceduren me objekt: Rivitalizimi urban i zonave me potencial te larte turistik ne Rajonin 3 dhe 4 dhe nuk plotėson nė kėtė procedurė nė mėnyrė kumulative (shumatore) makinerite, numrin e punonjesve, stafin teknik, etj

  2. Tė s’kualifikojė operatorin ekonomik BOE: “Vėllezėrit Hysa” sh.p.k NUIS K12911201C & “BE-IS” sh.p.k NUIS K71412003A, & 2T” sh.p.k, NUIS K01731001M & “ERGI” sh.p.k NUIS K02727229P, pasi Operatori Ekonomik eshte kualifikuar ne vend te pare ne proceduren me objekt: Pėrmirėsimi i infrastrukturės rrugore nė funksion tė zhvillimit tė turizmit dhe agroturizmit nė Rajonin 4 dhe nuk plotėson nė kėtė procedurė nė mėnyrė kumulative (shumatore) makineritė, numrin e punonjėsve, stafin teknik, etj.

  3. Tė s’kualifikojė operatorin ekonomik BOE: “Shansi Invest ” sh.p.k NUIS J61924002T & “Everest” sh.p.k NUIS J78311921L & “Jody Company” sh.p.k NUIS J94824803M, pasi Operatori ekonomik nė bashkim “Everest”, nuk plotėson kriterin e vecante nė pikėn 2.3.1, mbi pėrvojėn e suksesshme nė realizimin e punėve tė ngjashme, pasi nuk ka paraqitur punime tė ngjashme nė vlerėn e kėrkuar. Kontratat e tjera tė paraqitura janė me punime nė linja elektrike, kabina elektrike, te cilat nuk mund te merren ne kosiderate si kontrata te ngjashme.

  4. Tė s’kualifikojė operatorin ekonomik BOE: “4 A-M” sh.p.k, NUIS K92005016L & Bonus“ sh.p.k, NUIS K72412009E, pasi Operatori ekonomik eshte kualifikuar nė vend tė parė nė procedurėn me objekt: “Pėrmirėsimi aksesit nė sitet turistike dhe lehtėsimi i trafikut nė zonat urbane nė rajonet veriore”, dhe nuk ploteson nė kėtė procedurė nė menyre kumulative (shumatore) makinerite, numrin e punonjesve, stafin teknik

  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr AGBES CONSTRUKSION
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr KOLA INVEST 
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.33 - Dt.19-08-2019
  Specifikime Teknike
  Preventiv
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate Nr.45 - Dt.11-11-2019
  RELACION-TEKNIK -RIKONSTRUKSION I RRUGES KALLMI I VOGEL FIER DERI IMESH LUSHNJE (LOTI I )

  PROJEKT ZBATIMI


  SPECIFIKIMET TEKNIKE

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data