Open Procurement Albania

Pėrmirėsimi aksesit nė sitet turistike dhe lehtėsimi i trafikut nė zonat urbane nė rajonet veriore

Qarkun Shkoder-Kukes-Lezhe
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga:
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit
Pėrshkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Pėrmirėsimi aksesit nė sitet turistike dhe lehtėsimi i trafikut nė zonat urbane nė rajonet veriore .

Objekti i kontrates perfshin keto projekte;

Rikonstruksion rruga Ura e Mesit Drisht-Kala e Drishtit,
Ndertimi i unazes se qytetit faza 2 seg A-G Vau i Dejes ,
Unaza e qytetit Bajram Curri, Faza e Dyte ,
Sistemim asfaltim i rruges Sanxhak - Superstrade, Faza e Dyte ,
Rikonstruksioni i rruges Rruge Nacionale (Ceren) – Radomire .
Nr. Reference REF-33612-08-15-2019
Kodi CPV
45210000-2 - Punime ndėrtimi,
Vlera / Fondi Limit 471,487,538
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 16-08-2019
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte 16-08-2019
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 16-09-2019
Sektori Turizėm
Nr. i Operatorėve Konkurues 11
Operatorė Konkurues 4 AM sh.p.k. & BONUS sh.p.k
KUPA , & PEVLAKU , & NDREGJONI , & LIQENI I VII sh.p.k
Curri sh.p.k., & Alba Konstruksion
ALBTIEFBAU , & ALB SHPRESA & COMPANY RIVIERA 2008 , & MELA
Shpresa AL sh.p.k., & BAMI sh.p.k.
GJOKA KONSTRUKSION sh.p.k., & SELAMI , & Vllaznimi
BE-IS sh.p.k., & 2T sh.p.k., & Ergi sh.p.k., & Vellezerit Hysa sh.p.k.
Gener 2 sh.p.k.
Eral Konstruksion sh.p.k. & 4-AM sh.p.k.
Shansi Invest sh.p.k & Everest sh.p.k & Jody Company sh.p.k
Fusha sh.p.k.
Operator Ekonomik Kontraktues
 • BONUS Sh.p.k 
 • 4 A-M 
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 341,585,437
  Data e shpalljes sė fituesit 11-10-2019
  Data e lidhjes sė kontratės 22-10-2019
  Vlera e Kontratės me TVSH 409,902,524
  Kohėzgjatja e Kontratės 12 muaj
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jane skaulifikuar:

  1. Shansi Invest sh.p.k & Everest sh.p.k & Jody Company sh.p.k.:
  Operatori ne bashkim Everest sh.p.k., nuk plotėson kriterin nė pikėn 2.3.1, mbi pėrvojėn e suksesshme nė realizimin e punėve tė ngjashme. Kontratat e paraqitura jane me punime ne linja elektrike, kabina elektrike.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr BONUS Sh.p.k 
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.33 - Dt.19-08-2019
  Specifikime Teknike
  Raport Teknik
  Preventiv
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate Nr.45 - Dt.11-11-2019
  Relacion Teknik - Specifikime Teknike - SISTEMIM – ASFALTIM RRUGA SANXHAK –SUPERSTRADE

  RAPORTI TEKNIK- UNAZA E QYTETIT BAJRAM CURRI” FAZA E DYTE SEGMENTI LAGJE PARTIZANI DHE LAGJE DARDANIA

  SPECIFIKIME TEKNIKE - "NDĖRTIMI I UNAZĖS SĖ QYTETIT FAZA II-te", SEGMENTI A-G

  PREVENTIV 2

  RELACION TEKNIKE

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data