Open Procurement Albania

Reconstruction of the road Gusmar – Kuc .
Rikonstruksion i rrugės "Gusmar – Kuc".

Qarkun Vlore-Gjirokaster
Kredia Nr IBRD loan 8850-AL
Burimi i Kredisė/Financuar nga: Banka Botėrore
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit Programi i Rrugėve Lidhėse Rajonale dhe Lokale.
Pėrshkrim i Projektit Projekti i Konektivitetit tė Rrugėve Rajonale dhe Lokale shenjon njė hap tė rėndėsishėm nė dobi tė qytetarėve. Ai parashikon impakt nė rritjen potenciale tė aktiviteteve bujqėsore dhe turisitike duke pėrmirėsuar aksesin nė zonat e pėrzgjedhura, si dhe forcim tė kapaciteteve tė bashkive pėr menaxhimin e aseteve tė tyre rrugore.

Buxheti: 50 milionė USD.
Kohėzgjatja: 2018 – 2022
Financues: Banka Botėrore
Shtrirja gjeografike: 3 qarqe (Fier, Korēė, Shkodėr); 3 bashki (Fier, Pogradec, Shkodėr)
Pėrfitues: 80 mijė banorė
Objektivi i Programit: Pėrmirėsimi i aksesit nė qendrat e pėrzgjedhura bujqėsore dhe turistike dhe forcimi i kapaciteteve tė bashkive pėr tė menaxhuar asetet e tyre rrugore. Programi ėshtė ndėrtuar mbi dy shtylla kryesore: reduktimin e kohės dhe kostos sė udhėtimit pėr shkak tė rrugėve mė tė mira dhe mė tė shpejta; dhe lidhja e shtuar me qendrat turistike dhe qasja e prodhuesve bujqėsorė drejt tregjeve dhe qendrave agropėrpunuese.
Objekti i Tenderit Reconstruction of the road Gusmar – Kuc .
Rikonstruksion i rrugės "Gusmar – Kuc".
Nr. Reference RLRCP/1/1.4/2019
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Tender Ndėrkombėtar
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 05-08-2019
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte 05-08-2019
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 20-09-2019
Sektori Infrastrukturė Rrugė Rurale
Nr. i Operatorėve Konkurues 10
Operatorė Konkurues Salillari
Rawafed Al-Torok Contracting Est
Avtomagistrali-Tcherno More JCS-Shumen
Alb-Star
Gjoka Konstruksion
INC spa
Gener 2
Vellezerit Hysa shpk & Ricciardello Construzioni srl
Tekar Teknik Arastirma Ticaret Limited Sirketi
GI.MA.CO. Costruzioni srl
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Rawafed AL-Torok Ndėrmarrje Kontraktuese-Dega e Shqiperise
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 4,817,034 USD
  Data e shpalljes sė fituesit 06-12-2019
  Data e lidhjes sė kontratės
  Vlera e Kontratės me TVSH
  Kohėzgjatja e Kontratės 12 muaj
  Ankesa The Bidders whose Bids were rejected and the reasons therefor:

  1) JV “Vellezerit Hysa” shpk & “Ricciardello Construzioni” srl:
  ITB 18, ITB 19 Bid Security – The criterion is not ful?lled. The bidder has not submitted a Bid Security.

  2) “Tekar Teknik Arastirma Ticaret Limited Sirketi”:
  ITB 11 …The documents shall be submitted in the acceptable form for the Albanian institutions. (notarized/legalized/apostille, etc.) – The criterion is not ful?lled.
  Except company registration document, the documents are not submitted in the acceptable form as stated in procurement documents – notarized/legalized/apostille, etc.

  3) “GI.MA.CO. Costruzioni” srl.
  ITB 11 …The documents shall be submitted in the acceptable form for the Albanian institutions (notarized/legalized/apostille, etc.) – The criterion is not ful?lled.
  The documents are not submitted in the acceptable form as stated in procurement documents – notarized/legalized/apostille, etc.

  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime The Project consists of the construction of the road segment Kuc – Gusmar. The alignment of the Gusmar-Kuē road lies in the southwestern part of Albania, in the Kurvelesh area of Vlora district. It links one after another the villages from Progonat, Gusmar, Kuc.
  The road segment begins at the exit of the village of Kuc (in the area called Buronjat) and continues along the Kuci River, Habilaj River and Kasemi River.
  The road segment between Kuci and Gusmar is a summer (seasonal) roadway, accessible only by high vehicles, and passing through most of the Kuci River bed.
  The road continues along the streams then start increasing levels to get to the village of Gusmare.
  The Site is located at Vlora and Tepelena municipalities.

  Bidding will be conducted through international competitive procurement using Request for Bids (RFB), Small Works (Two-Envelope Bidding Process) as specified in the World Bank’s Procurement Regulations for IPF Borrowers July 2016 ( Procurement Regulations ), and is open to all eligible Bidders as defined in the Procurement Regulations.
  Transaksione Thesari
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nderkombetar

  Njoftim pėr Shpallje Fituesi Tenderi Nderkombetar

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data