Open Procurement Albania

Loti III - Mbikqyrja e punimeve Rivitalizimi urban i zonave me potencial te larte turistik ne Rajonin 3 dhe 4 .

Qarkun Fier-Berat
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga:
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit
Pėrshkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Loti III - Mbikqyrja e punimeve Rivitalizimi urban i zonave me potencial te larte turistik ne Rajonin 3 dhe 4 .
Nr. Reference REF-33836-08-19-2019
Kodi CPV
71247000-1 - Mbikėqyrja e punės sė ndėrtimit
Vlera / Fondi Limit 3,088,351
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 20-08-2019
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte 20-08-2019
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 19-09-2019
Sektori Mbikėqyrje Punimesh
Nr. i Operatorėve Konkurues 13
Operatorė Konkurues Derbi-E sh.p.k & Tower & Studio Service KS-A sh.p.k
A & E Engineering sh.p.k
Taulant sh.p.k. & Ave Consulting sh.p.k
Arabel Studio sh.p.k & HMK - Consulting sh.p.k
Civil Cons & Nord Comat & MCE sh.p.k
Geosat Group sh.p.k
Net – Group sh.p.k
Illyrian Consulting Engineers sh.p.k. & Energy Plus Albania sh.p.k
Transport Highway Consulting, sh.p.k. & Erald-G sh.p.k
Instituti Dekliada-Alb, & C.C.E Group sh.p.k
Infratech sh.p.k. & Arkimade sh.p.k
Instituti i Konsulences nė Ndėrtim sh.p.k & IMES-D sh.p.k
Infra-Plan sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • INFRATECH
 • ARKIMADE 
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2,693,343
  Data e shpalljes sė fituesit 16-12-2019
  Data e lidhjes sė kontratės 24-12-2019
  Vlera e Kontratės me TVSH 3,232,012
  Kohėzgjatja e Kontratės 12 muaj
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka paraqitur ankesė; “INFRA PLAN” shpk, ka marrė pėrgjigje nga autoriteti kontraktor mė datė 15.10.2019. Me vendim tė KPP 766/2019, datė 11.12.2019 ėshtė vendosur mospranimi i ankimit tė operatorit “INFRA PLAN” shpk.
  Janė s‘kualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. Bashkimi i Operatorėve Ekonomikė, “Derbi-E” sh.p.k, & “Tower” & “Studio Service KS-A” sh.p.k, pasi vlera e ofertės nuk rezulton ndėrmjet tarifės minimale dhe maksiomale qė parashikon VKM nr.354 datė 11.5.2016 “Pėr miratimin e manualit tė tarifave pėr shėrbime nė planifikim tė territorit”. Oferta ėshtė mė e vogėl sė vlera e tarifės minimale qė ka pėrllogaritur autoriteti kontraktor sipas grupeve tarifore dhe klasifikimit tė objekteve qė pėrcakton VKM 354/2016.

  2. Operatori ekonomik “A & E Engineering” sh.p.k , pasi vlera e ofertės nuk rezulton ndėrmjet tarifės minimale dhe maksiomale qė parashikon VKM nr.354 datė 11.5.2016 “Pėr miratimin e manualit tė tarifave pėr shėrbime nė planifikim tė territorit”. Oferta ėshtė mė e vogėl sė vlera e tarifės minimale qė ka pėrllogaritur autoriteti kontraktor sipas grupeve tarifore dhe klasifikimit tė objekteve qė pėrcakton VKM 354/2016.

  3. Bashkimi i Operatorėve Ekonomikė, “Taulant” sh.p.k & “Ave Consulting” sh.p.k, pasi vlera e ofertės nuk rezulton ndėrmjet tarifės minimale dhe maksiomale qė parashikon VKM nr.354 datė 11.5.2016 “Pėr miratimin e manualit tė tarifave pėr shėrbime nė planifikim tė territorit”. Oferta ėshtė mė e vogėl sė vlera e tarifės minimale qė ka pėrllogaritur autoriteti kontraktor sipas grupeve tarifore dhe klasifikimit tė objekteve qė pėrcakton VKM 354/2016.

  4. Bashkimi i Operatorėve Ekonomikė “Arabel Studio” sh.p.k & “HMK - Consulting” sh.p.k, pasi vlera e ofertės nuk rezulton ndėrmjet tarifės minimale dhe maksiomale qė parashikon VKM nr.354 datė 11.5.2016 “Pėr miratimin e manualit tė tarifave pėr shėrbime nė planifikim tė territorit”. Oferta ėshtė mė e vogėl sė vlera e tarifės minimale qė ka pėrllogaritur autoriteti kontraktor sipas grupeve tarifore dhe klasifikimit tė objekteve qė pėrcakton VKM 354/2016.

  5. Bashkimi i Operatorėve Ekonomikė “Civil Cons" & "Nord Comat" & "MCE”sh.p.k, pasi vlera e ofertės nuk rezulton ndėrmjet tarifės minimale dhe maksiomale qė parashikon VKM nr.354 datė 11.5.2016 “Pėr miratimin e manualit tė tarifave pėr shėrbime nė planifikim tė territorit”. Oferta ėshtė mė e vogėl sė vlera e tarifės minimale qė ka pėrllogaritur autoriteti kontraktor sipas grupeve tarifore dhe klasifikimit tė objekteve qė pėrcakton VKM 354/2016.

  6. Operatori Ekonomik, “Net - Group” sh.p.k, pasi vlera e ofertės nuk rezulton ndėrmjet tarifės minimale dhe maksiomale qė parashikon VKM nr.354 datė 11.5.2016 “Pėr miratimin e manualit tė tarifave pėr shėrbime nė planifikim tė territorit”. Oferta ėshtė mė e vogėl sė vlera e tarifės minimale qė ka pėrllogaritur autoriteti kontraktor sipas grupeve tarifore dhe klasifikimit tė objekteve qė pėrcakton VKM 354/2016.

  7. Bashkimi i Operatorėve Ekonomikė, “Transport Highway Consulting”, sh.p.k, & “Erald-G” sh.p.k, pasi vlera e ofertės nuk rezulton ndėrmjet tarifės minimale dhe maksiomale qė parashikon VKM nr.354 datė 11.5.2016 “Pėr miratimin e manualit tė tarifave pėr shėrbime nė planifikim tė territorit”. Oferta ėshtė mė e vogėl sė vlera e tarifės minimale qė ka pėrllogaritur autoriteti kontraktor sipas grupeve tarifore dhe klasifikimit tė objekteve qė pėrcakton VKM 354/2016.

  8. Bashkimi i Operatorėve Ekonomikė, “Instituti Dekliada-Alb”, & “C.C.E Group” sh.p.k, pasi vlera e ofertės nuk rezulton ndėrmjet tarifės minimale dhe maksiomale qė parashikon VKM nr.354 datė 11.5.2016 “Pėr miratimin e manualit tė tarifave pėr shėrbime nė planifikim tė territorit”. Oferta ėshtė mė e vogėl sė vlera e tarifės minimale qė ka pėrllogaritur autoriteti kontraktor sipas grupeve tarifore dhe klasifikimit tė objekteve qė pėrcakton VKM 354/2016.

  9. Operatori Ekonomikė “Infra-Plan” sh.p.k, nuk plotėson kriterin pėr pėrvojė tė ngjashme tė pėrcaktuar nė pikėn 2.3 “kapaciteti teknik” shkronja a), konkretisht nuk ka dorėzuar vėrtetimin nga enti publik, pėr realizim kontrata pėr punė tė ngjashme. Faturat e dorėzuara nuk vėrtetojnė realizimin e kontratės nė pėrputhje me parashikimet nė ligjin e prokurimit. Nuk permbush kriterin e sherbimeve te ngjashme te kryera gjate tre viteve te fundit.

  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr INFRATECH
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.34 - Dt.26-08-2019
  Specifikime Teknike
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate Nr.52 - Dt.30-12-2019

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data