Open Procurement Albania

Loti VII - Mbikqyrja e punimeve Pėrmirėsimi i shtresave rrugore .

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.

Qarkun 12 Qarqet
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga:
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit
Pėrshkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Loti VII - Mbikqyrja e punimeve Pėrmirėsimi i shtresave rrugore .
Nr. Reference REF-33844-08-19-2019
Kodi CPV
71247000-1 - Mbikėqyrja e punės sė ndėrtimit
Vlera / Fondi Limit 4,800,000
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 20-08-2019
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte 20-08-2019
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 19-09-2019
Sektori Mbikėqyrje Punimesh
Nr. i Operatorėve Konkurues 14
Operatorė Konkurues A & E Engineering
Illyrian Consulting Engineers & Energy Plus Albania
Instituti Dekliada-Alb & C.C.E Group
Imes –D & Instituti i Konsulences nė Ndėrtim
Geosat Group
Taulant & Ave Consulting
Arabel Studio & HMK - Consulting
Civil Cons & Nord Comat & MCE
Transport Highway Consulting & Erald-G
Net Group
S.D.C. & Studio Archimed
Infratech & Arkimade
Infra-Plan
Derbi-E & Tower” & Studio Service KS-A”
Operator Ekonomik Kontraktues
 • S.D.C
 • STUDIO ARCHIMED 
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 4,320,000
  Data e shpalljes sė fituesit 29-10-2019
  Data e lidhjes sė kontratės 06-11-2019
  Vlera e Kontratės me TVSH 5,184,000
  Kohėzgjatja e Kontratės 20 muaj
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė s‘kualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. Operatori Ekonomik “A & E Engineering sh.p.k NUIS K72113010E, pasi , vlera e ofertės nuk rezulton ndėrmjet tarifės minimale dhe maksimale qė parashikon VKM nr.354 datė 11.5.2016 “Pėr miratimin e manualit tė tarifave pėr shėrbime nė planifikim tė territorit”. Oferta ėshtė mė e vogėl sė vlera e tarifės minimale qė ka pėrllogaritur autoriteti kontraktor sipas grupeve tarifore dhe klasifikimit tė objekteve qė pėrcakton VKM 354/2016.

  2. Bashkimi i Operatorėve Ekonomikė, “Illyrian Consulting Engineers” sh.p.k., NUIS K61814023M & “Energy Plus Albania” sh.p.k., NUIS L41407002L, pasi vlera e ofertės nuk rezulton ndėrmjet tarifės minimale dhe maksiomale qė parashikon VKM nr.354 datė 11.5.2016 “Pėr miratimin e manualit tė tarifave pėr shėrbime nė planifikim tė territorit”. Oferta ėshtė mė e vogėl sė vlera e tarifės minimale qė ka pėrllogaritur autoriteti kontraktor sipas grupeve tarifore dhe klasifikimit tė objekteve qė pėrcakton VKM 354/2016.

  3. Bashkimi i Operatorėve Ekonomikė, “Instituti Dekliada-Alb”, NUIS K71606006A & “C.C.E Group” NUIS L11807013M pasi vlera e ofertės nuk rezulton ndėrmjet tarifės minimale dhe maksiomale qė parashikon VKM nr.354 datė 11.5.2016 “Pėr miratimin e manualit tė tarifave pėr shėrbime nė planifikim tė territorit”. Oferta ėshtė mė e vogėl sė vlera e tarifės minimale qė ka pėrllogaritur autoriteti kontraktor sipas grupeve tarifore dhe klasifikimit tė objekteve qė pėrcakton VKM 354/2016.”

  4. Bashkimi i Operatorėve Ekonomikė, “Imes –D” sh.p.k NUIS K82430006C & “Instituti i Konsulences ne Ndertim” sh.p.k NUIS K71828007JK pasi vlera e ofertės nuk rezulton tė jetė ndėrmjet tarifės minimale dhe maksiomale qė parashikon VKM nr.354 datė 11.5.2016 “Pėr miratimin e manualit tė tarifave pėr shėrbime nė planifikim tė territorit”. Oferta ėshtė mė e vogėl sė vlera e tarifės minimale qė ka pėrllogaritur autoriteti kontraktor sipas grupeve tarifore dhe klasifikimit tė objekteve qė pėrcakton VKM 354/2016.

  5. Operatori Ekonimik, “Geosat Group” sh.p.k., NUIS K21624005I pasi vlera e ofertės nuk rezulton ndėrmjet tarifės minimale dhe maksiomale qė parashikon VKM nr.354 datė 11.5.2016 “Pėr miratimin e manualit tė tarifave pėr shėrbime nė planifikim tė territorit”. Oferta ėshtė mė e vogėl sė vlera e tarifės minimale qė ka pėrllogaritur autoriteti kontraktor sipas grupeve tarifore dhe klasifikimit tė objekteve qė pėrcakton VKM 354/2016.

  6. Bashkimi i Operatorėve Ekonomikė, “Taulant” sh.p.k.,NUIS K61617040L & “Ave Consulting” sh.p.k., NUIS K81321002M pasi nuk plotėson kriterin 2.3.2 Stafi kryesor e mbeshtetes, punonjesit, ēertefikimet, shkronja c dhe d). stafi inxhinierik dhe ekpertet janė tė angazhuar nė kontraten e rajonit 4.

  7. Bashkimi i Operatorėve Ekonomikė “Arbel Studio” sh.p.k NUIS L51812001S & “HMK - Consulting” sh.p.k., NUSI L57129604Q pasi nuk plotėson kriterin nė pikėn 2 “kriteret e vecanta” shkronja e), nuk ka dorėzuar vėrtetimin qė konfirmon shlyerjen e tė gjitha detyrimeve tė maturuara tė energjisė elektrike tė kontratave tė energjise.

  8. Bashkimi i Operatorėve Ekonomikė “Civil Cons" NUIS L81315015O & "Nord Comat" NUIS L08501501Q & "MCE”sh.p.k., NUIS L72203065K, pasi nuk plotėson kriterin 2.3.2 Stafi kryesor e mbeshtetes, punonjesit, ēertefikimet, shkronja c dhe d). stafi inxhinierik dhe ekpertet janė tė angazhuar nė kontraten e rajonit e veriut loti I.

  9. Bashkimi i Operatorėve Ekonomikė, “Transport Highway Consulting”, sh.p.k., NUIS K51428048I & “Erald-G” sh.p.k NUIS K36306784K pasi Stafi kryesor e mbeshtetes, punonjesit, ēertefikimet, shkronja c dhe d). stafi inxhinierik dhe ekpertet janė tė angazhuar nė kontraten e rajonit qendror.

  10. Operatori Ekonomik, “Net Group” sh.p.k., NUIS L720223002P pasi nuk plotėson kriterin 2.3.2 Stafi kryesor e mbeshtetes, punonjesit, ēertefikimet, shkronja c dhe d). stafi inxhinierik dhe ekspertet janė tė angazhuar nė kontraten e sigurise rrugore dhe ndriēimit.

  11. Bashkimi i Operatorėve Ekonomikė “ Infratech” sh.p.k., NUSI K91628001D & “Arkimade” sh.p.k., NUIS L01906030A, pasi Stafi kryesor e mbeshtetes, punonjesit, ēertefikimet, shkronja c dhe d). stafi inxhinierik dhe ekpertet janė tė angazhuar nė kontraten e rajonit 3 dhe 4.

  12. Bashkimi i Operatorėve Ekonomikė, “Derbi-E” sh.p.k, NUIS K77916947A & “Tower” NUIS L21717003H & “Studio Service KS-A” sh.p.k., NUIS L71305518R, nuk ka paraqitur oferte.

  13. Operatori Ekonomikė “Infra-Plan: NUIS K62225011E nuk ka paraqitur ofertė.

  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr S.D.C
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.34 - Dt.26-08-2019
  Specifikime Teknike
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate N.45 - Dt.11-11-2019

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data