Open Procurement Albania

Pėrmirėsimi i shtresave rrugore pėr rajonin 1 dhe 3.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.

Qarkun 12 Qarqet
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga:
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit
Pėrshkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Pėrmirėsimi i shtresave rrugore pėr rajonin 1 dhe 3.

Burimi i Financimit: Buxheti i shtetit. Per vitin 2019 fondi ne dispozicion eshte ne vleren 75,000,000 leke pa tvsh. Financimi i mėtejshėm sipas PBA-sė.
Nr. Reference REF-34577-08-29-2019
Kodi CPV
45000000-7 - Punė ndėrtimi,
Vlera / Fondi Limit 375,000,000
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike (Marrėveshje Kuadėr )
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 30-08-2019
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte 30-08-2019
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 30-09-2019
Sektori Infrastrukturė Urbane
Nr. i Operatorėve Konkurues 10
Operatorė Konkurues 2T & Be-IS & Varaku
Arifaj & Denis 05
Alba Konstruksion & "Curri
JV Company Riviera 2008 & Kacdedja & Pepa Group
Salillari
Bami
Alko Impex General Contrucion & Vega & Arkon Studio
Fusha
Geci
Vellezerit Hysa
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ALBA KONSTRUKSION
 • CURRI SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 249,389,616
  Data e shpalljes sė fituesit 16-10-2019
  Data e lidhjes sė kontratės
  Vlera e Kontratės me TVSH
  Kohėzgjatja e Kontratės 20 muaj
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė s‘kualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. Bashkimi i Operatorėve Ekonomikė, 2T sh.p.k, & Be-IS & Varaku NUIS:
  Pasi operatoret ekonomike anetare te BOE, jane kualifikuar ne vend te pare ne proceduren Pėrmirėsimi i infrastrukturės rrugore nė funksion tė zhvillimit tė turizmit dhe agroturizmit nė Rajonin 4 , dhe nuk ploteson ne kete procedure ne menyre kumulative (shumatore) makinerite, numrin e punonjesve, stafin teknik, etj.

  2. Bashkimi i Operatorėve Ekonomikė, Arifaj sh.p.k & Denis 05 sh.p.k, :
  Pasi operatoret ekonomike anetare te BOE janė kualifikuar ne vend te pare ne proceduren Permiresimi i infrastruktures rrugore ne zonat turistike te rajonit qendror dhe lehtesimi i trafikut ne zonat urbane te etj dhe nuk ploteson ne kete procedure ne menyre kumulative (shumatore) makinerite, numrin e punonjesve, stafin teknik, etj.

  3. Operatori Ekonomik Vellezerit Hysa sh.p.k. :
  Pasi Operatori ekonomik eshte kualifikuar ne vend te pare ne proceduren "Pėrmirėsimi i infrastrukturės rrugore nė zonat turistike te rajonit qendror dhe lehtesimi i trafikut ne zonat urbane te tij", dhe nuk ploteson ne kete procedure ne menyre kumulative (shumatore) makinerite, numrin e punonjesve, stafin teknik, etj

  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr ALBA KONSTRUKSION
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr CURRI SHPK
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.35 - Dt.02-09-2019
  Specifikime Teknike
  Raport Teknik
  Preventiv
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data