Open Procurement Albania

Pėrmirėsimi i shtresave rrugore pėr rajonin 2 dhe 4.

Qarkun 12 Qarqet
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga:
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit
Pėrshkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Pėrmirėsimi i shtresave rrugore pėr rajonin 2 dhe 4.

Burimi i Financimit: Buxheti i shtetit. Per vitin 2019 fondi ne dispozicion eshte ne vleren 75,000,000 leke pa tvsh. Financimi i mėtejshėm sipas PBA-sė.
Nr. Reference REF-34578-08-29-2019
Kodi CPV
45000000-7 - Punė ndėrtimi,
Vlera / Fondi Limit 375,000,000
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike (Marrėveshje Kuadėr )
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 30-08-2019
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte 30-08-2019
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 30-09-2019
Sektori Infrastrukturė Urbane
Nr. i Operatorėve Konkurues 12
Operatorė Konkurues ALB STAR
Arifaj sh.p.k & Denis 05
2T sh.p.k & Be-IS NUIS & Varaku
Alba Konstruksion sh.p.k & Curri
Salillari
Bami
Biba-X sh.p.k & Lala shpk & Senka
Company Riviera 2008
Alko Impex General Contrucion sh.p.k & Vega sh.p.k & Arkon Studio
Fusha
Geci
Vellezerit Hysa
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ALB-STAR
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 213,722,517
  Data e shpalljes sė fituesit 18-10-2019
  Data e lidhjes sė kontratės
  Vlera e Kontratės me TVSH
  Kohėzgjatja e Kontratės 20 muaj
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė s‘kualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. Bashkimi i Operatorėve Ekonomikė, “Arifaj” sh.p.k NUIS J76418907K, & Denis 05” sh.p.k, NUIS K515180298B, pasi operatoret ekonomike anetare te BOE janė kualifikuar ne vend te pare ne proceduren Permiresimi i infrastruktures rrugore ne zonat turistike te rajonit qendror dhe lehtesimi i trafikut ne zonat urbane te etj dhe nuk ploteson ne kete procedure ne menyre kumulative (shumatore) makinerite, numrin e punonjesve, stafin teknik, etj.
  2. Bashkimi i Operatorėve Ekonomikė, “2T” sh.p.k, NUIS K01731001M " & Be-IS NUIS K71412003A & “Varaku” NUIS J61902509S, pasi operatoret ekonomike anetare te BOE, jane kualifikuar ne vend te pare ne proceduren “Pėrmirėsimi i infrastrukturės rrugore nė funksion tė zhvillimit tė turizmit dhe agroturizmit nė Rajonin 4”, dhe nuk ploteson ne kete procedure ne menyre kumulative (shumatore) makinerite, numrin e punonjesve, stafin teknik, etj.
  3. Bashkimi i Operatorėve Ekonomikė, "Alba Konstruksion" sh.p.k NUIS J61812013R & "Curri" sh.p.k NUIS J67902718S, eshte kualifikuar ne vend te pare ne proceduren "Pėrmirėsimi i shtresave rrugore pėr rajonin 1 dhe 3", dhe nuk ploteson ne kete procedure ne menyre kumulative (shumatore) makinerite, numrin e punonjesve, stafin teknik, etj
  4. Operatori Ekonomikė “Salillari” sh.p.k, NUIS J62903125G, pasi eshte kualifikuar ne vend te pare ne proceduren " Rivitalizimi urban dhe permiresimi aksesit ne zonat me aktivitetet bujqesor ne rajonin 3", dhe nuk ploteson ne kete procedure ne menyre kumulative (shumatore) makinerite, numrin e punonjesve, stafin teknik, etj.
  5. Operatori Ekonomik“Vellezerit Hysa” sh.p.k., NUIS K12911201C, pasi Operatori ekonomik eshte kualifikuar ne vend te pare ne proceduren "Pėrmirėsimi i infrastrukturės rrugore nė zonat turistike te rajonit qendror dhe lehtesimi i trafikut ne zonat urbane te tij", dhe nuk ploteson ne kete procedure ne menyre kumulative (shumatore) makinerite, numrin e punonjesve, stafin teknik, etj
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr ALB-STAR
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.35 - Dt.02-09-2019
  Specifikime Teknike
  Raport Teknik
  Preventiv
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data