Open Procurement Albania

Pėrmirėsimi i sigurisė rrugore

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.

Qarkun 12 Qarqet
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga:
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit
Pėrshkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Pėrmirėsimi i sigurisė rrugore
Nr. Reference REF-34666-08-30-2019
Kodi CPV
45000000-7 - Punė ndėrtimi,
Vlera / Fondi Limit 125,000,000
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike (Marrėveshje Kuadėr )
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 02-09-2019
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte 02-09-2019
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 02-10-2019
Sektori Infrastrukturė Urbane
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues Alko Impex General Construction - Signs & Road Safety Solutions
Jubica - Meteo
I.D.K Konstruksion - 4 A-M
Operator Ekonomik Kontraktues
 •  I.D.K - KONSTRUKSION 
 • 4 A-M 
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 229,818,537
  Data e shpalljes sė fituesit 29-10-2019
  Data e lidhjes sė kontratės
  Vlera e Kontratės me TVSH
  Kohėzgjatja e Kontratės 20 muaj
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė s‘kualifikuar ofertuesit:

  1. Bashkimi i operatoreve ekonomike “Alko Impex General Construction” sh.p.k dhe “Signs & Road Safety Solutions” sh.p.k :

  • Operatori ekonomik “Signs & Road Safety Solutions” sh.p.k, pjesetar i bashkimit te operatoreve ekonomike “Alko Impex General Construction” sh.p.k dhe “Signs & Road Safety Solutions” sh.p.k nuk ploteson kriterin 2.2.1 te Kritereve te veēanta tė kualifikimit, per sa i perket xhiros mesatare te realizuar nga Operatori Ekonomik gjate tre viteve te fundit 2016, 2017 dhe 2018, sipas percaktimeve te nenit 74, pika 3 e VKM Nr. 914, datė 29.12.2014, i rishikuar, ku percaktohet se kėrkesat ekonomike, financiare, profesionale dhe ato teknike duhet tė pėrmbushen nga i gjithė bashkimi, nė pėrputhje me pėrqindjen e pjesėmarrjes nė punė, shėrbim apo furnizim, tė pėrcaktuara nė akt marrėveshje.

  • Operatori ekonomik “Alko Impex General Construction” sh.p.k pjesetar i bashkimit te operatoreve ekonomike “Alko Impex General Construction” sh.p.k dhe “Signs & Road Safety Solutions” sh.p.k nuk ploteson kriterin 2.3.1 te Kritereve te veēanta tė kualifikimit per sa i perket pervojes se meparshme te ngjashme, sipas percaktimeve te nenit 74, pika 3 e VKM Nr. 914, datė 29.12.2014, i rishikuar, ku percaktohet se kėrkesat ekonomike, financiare, profesionale dhe ato teknike duhet tė pėrmbushen nga i gjithė bashkimi, nė pėrputhje me pėrqindjen e pjesėmarrjes nė punė, shėrbim apo furnizim, tė pėrcaktuara nė akt marrėveshje.

  • Operatori ekonomik “Alko Impex General Construction” sh.p.k ka paraqitur nje kontrate te ngjashme per “Mirembajtje bazuar ne performace te segmenteve rrugore” e cila jo vetem nuk ka ngjashmeri ne natyren e punimeve, kompleksitetin, metodologjine, etj por nuk ploteson vleren e kerkuar sipas perqindjes as per kushtin 2.3.1/a apo 2.3.1/b.

  • Operatori ekonomik “Signs & Road Safety Solutions” sh.p.k pjesetar i bashkimit te operatoreve ekonomike “Alko Impex General Construction” sh.p.k dhe “Signs & Road Safety Solutions” sh.p.k nuk ploteson kriterin 2.3.2 te Kritereve te veēanta tė kualifikimit per sa i perket punėsimit mesatar tė punonjėsve pėr periudhėn Janar 2019 – Korrik 2019, sipas percaktimeve te nenit 74, pika 3 e VKM Nr. 914, datė 29.12.2014, i rishikuar, ku percaktohet se kėrkesat ekonomike, financiare, profesionale dhe ato teknike duhet tė pėrmbushen nga i gjithė bashkimi, nė pėrputhje me pėrqindjen e pjesėmarrjes nė punė, shėrbim apo furnizim, tė pėrcaktuara nė akt marrėveshje. Sipas perqindjes se pėrcaktuar nė akt marrėveshje operatori ekonomik “Signs & Road Safety Solutions” sh.p.k duhet te plotesoje nje numer punetoresh disa here me te larte se numri i paraqitur.

  2. Bashkimi i operatoreve ekonomike “Jubica” sh.p.k dhe “Meteo” sh.p.k:
  • Operatori Ekonimik “Jubica sh.p.k, eshte terhequr nga procedura e prokurimit perpara fazes se vleresimit me ane tė nje kerkese te paraqitur zyrtarisht prane Fondit Shqiptar te Zhvillimit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.36 - Dt.09-09-2019
  Specifikime Teknike
  Raport Teknik
  Preventiv
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data