Open Procurement Albania

Gjelbėrimi i parkut tė liqenit tė Tiranės (parku i ri) .

Qarkun Tiranė
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga: Qeveria ShqiptareAlbanian Government
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit Projekte me financim tė Qeverisė Shqiptare
Pėrshkrim i Projektit Buxheti: 23.7 miliardė Lekė
Kohėzgjatja: 2014-2019
Financues: Qeveria Shqiptare
Shtrirja gjeografike: Nė 12 Qarqet e Shqipėrisė, 35 bashki
Pėrfitues: 2 milionė banorė
Objektivi: Pėrmirėsimi i kushteve tė jetesės tė banorėve nė tė gjithė vendin, rritja e aksesit nė shėbimet bazė, promovimi i turizmit dhe nxitja e sektorit bujqėsor, pėrmes financimit tė projekteve tė mėdha me ndikim rajonal. Investimet janė nė perputhje tė plotė me vizionin e Qeverisė Shqiptare pėr transformimin urban tė qendrave tė qyteteve, infrastrukturės rrugore dhe furnizimit me ujė.

• Infrastrukturė rrugore dhe urbane;
• Furnizim me ujė tė pijshėm;
• Mjedis;
• Rikonstruksion i shkollave;
• Projekte studimore, hapėsinore, tė trashėgimisė kulturore, etj;
• Hartim i projekteve teknike tė gatshme pėr financim pėr Njėsitė e Qeverisjes Vendore;
Objekti i Tenderit Gjelbėrimi i parkut tė liqenit tė Tiranės (parku i ri) .
Burimi i financimit: Buxheti i shtetit .
Nr. Reference
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit 53,314,919
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 20-02-2015
Sektori Infrastrukturė Mjedisore Gjelbėrim
Nr. i Operatorėve Konkurues 10
Operatorė Konkurues Fusha SHPK
GPG Compani SHPK & Green Farm
Kamping pa emėr Peposhi & Bruschi
4 AM SHPK
Alb Garden SHPK
Joklen & CO
Kaimaku SHPK dhe Hastoēi SHPK
Vllaznimi SHPK
Instituti i Studimeve dhe Projektimeve Pyjore
Elira SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • FUSHA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 49,314,947
  Data e shpalljes sė fituesit 07-04-2015
  Data e lidhjes sė kontratės 27-04-2015
  Vlera e Kontratės me TVSH 59,177,936
  Kohėzgjatja e Kontratės 16 muaj
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ankesat u paraqiten nga ana e operatorit ekonomik 4 – AM sh.p.k, me datė 16.03.2015.
  Ka marrė pėrgjigje nė datė: 23.03.2016.
  Nuk ka pasur ankimim nė KPP.

  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. Bashkimi i operatorėve ekonomik GPG Compani SHPK dhe Green Farm
  Pasi GPG Kompani SHPK Nuk ka paraqitur kontratė tė ngjashme.
  2. Bashkimi i operatorėve ekonomik Kamping pa emėr Peposhi Kavajė dhe Bruschi
  Pasi operatori Kamping pa emėr Peposhi Kavajė ka vetėm 4 punonjės tė siguruara nga 6 qė i duhet pėr tė pėrmbushur kriterin.
  3. 4 AM SHPK,
  Pasi operatorit ekonomik nuk i lexohet oferta .
  4. Alb Garden SHPK
  Pasi operatorit ekonomik nuk i lexohet oferta.
  5. Joklen & CO
  Nuk ka paraqitur asnjė dokumentacion.
  6. Bashkimi i operatorėve ekonomik Kaimaku SHPK dhe Hastoēi SHPK
  Pasi operatorit ekonomik nuk i lexohet oferta .
  7. Instituti i Studimeve dhe Projektimeve Pyjore
  Pasi operatori nuk ka paraqitur asnjė dokumentacion.
  8. Vllaznimi
  Pasi operatori nuk ka paraqitur asnjė dokumentacion.
  9. Elira SHPK
  Pasi operatori nuk ka paraqitur asnjė dokumentacion.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr FUSHA SHPK
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.03 - Dt.26-01-2015
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi Nr.14 - Dt.14-04-2015
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate Nr.17 - Dt.04-05-2015

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data