Open Procurement Albania

Rehabilitimi i bregut tė Liqenit tė Ohrit dhe gjelbėrimi pėrgjatė rrugės sė segmentit Lin – Pogradec.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.

Qarkun Korēė
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga:
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit
Pėrshkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Rehabilitimi i bregut tė Liqenit tė Ohrit dhe gjelbėrimi pėrgjatė rrugės sė segmentit Lin – Pogradec.
Burimi i Financimit - Buxheti i Shtetit.
Nr. Reference REF-06670-08-18- 2015
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit 164,998,901
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Rishpallje me Lidhje Kontrate
Data e Njoftimit tė Tenderit 18-08-2015
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 12-09-2015
Sektori Infrastrukturė Mjedisore Gjelbėrim
Nr. i Operatorėve Konkurues 9
Operatorė Konkurues BOE Curri SHPK & Geci SHPK
Bajrami SHPK & AL-Mex Wood SHPK & Eurondertim 2000 SHPK
Pe-Vla-Ku SHPK & Garden Line SHPK & Gjikuria SHPK
Gjoka Konstruksion
ANK SHPK
Fusha SHPK
B 93 SHPK
Ēaushi/M SHPK
Rosi SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • GJIKURIA
 • GARDEN LINE
 • PE - VLA - KU
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 163,087,646
  Data e shpalljes sė fituesit 28-12-2015
  Data e lidhjes sė kontratės 30-12-2015
  Vlera e Kontratės me TVSH 195,705,175
  Kohėzgjatja e Kontratės 8 muaj
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Pėr vlerėsimin ka paraqitur ankim Bashkimi i operatorėve Curri SHPK & Geci SHPK me datė 12.10.2015. Ankimit i ėshtė kthyer pėrgjigje me datė 16.10.2015, duke i pranuar ankimin Nė datėn 06.11.2015 u bė rivlerėsimi nė sistem.
  Nė datė 09.11.2015 paraqet ankim BOE Pe-Vla-Ku SHPK & Garden Line SHPK & Gjikuria SHPK Nė datė 16.11.2015, i jepet pėrgjigje ankimuesit duke i refuzuar ankimin.
  Nė datėn 23.11.2015, ankimuesi BOE Pe-Vla-Ku SHPK & Garden Line SHPK & Gjikuria SHPK, paraqet ankimin ne KPP.
  Nė datė 21.12.2015, arrin nė FSHZH vendimi i KPP nr.726/1, datė 14.12.2015, i cili pranon ankimin e BOE Pe-Vla-Ku SHPK & Garden Line SHPK & Gjikuria SHPK Me datė 21.12.2014, KVO bėri vlerėsimin nė sistem.

  Fituesi ėshtė konfirmuar pėrmes vendimit tė KPP.

  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm me arsyet pėrkatėse:
  1. Bashkimi i operatorėve Curri SHPK & Geci SHPK, SHPK pėr arsye se:
  a. Referuar vendimit tė KPP, nr.726/1, datė 14.12.2015.
  2. Tė skualifikojė bashkimin e pėrkohshėm tė shoqėrive Bajrami/N SHPK, Al-Mex Wood SHPK dhe Eurondėrtim 2000 SHPK pėr arsye se:
  a. Shoqėria Bajrami/N SHPK nuk plotėson piken 2.1 e tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim pasi mungon vertetimi pėr shlyerjen e detyrimeve ndaj OSHEE pėr muajin Korrik 2015 (detyrim ky i maturuar ne datėn 12 shtator 2015, dita e tenderit).
  3. Tė skualifikojė shoqėrinė Gjoka SHPK pėr arsye se:
  a. Nuk ka paraqitur deklaratėn e mjeteve sipas shtojcės 9 tė DST.
  b. Nuk plotėson kėrkesėn 2.3.3 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim pėr disponimin e likuiditeteve tė nevojshme nė banke, pasi nuk ka paraqitur vėrtetimin pėrkatės.
  c. Nuk plotėson piken 2.4.3 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim pėr disponimin e stafit tė nevojshėm, pasi nuk ka paraqitur dokumentacion pėr punėsimin e njė inxhinieri pyjesh ose agronomi si dhe ing gjeolog Rajmonda Hoxha i ka pėrfunduar kontrata e punės nė datėn 28.02.2015.
  d. Nuk plotėson kėrkesėn 2.4.5 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim pėr disponimin e mjeteve pasi nuk ka paraqitur dokumentacion pėr disponimin e pjesės me tė madhe tė mjeteve tė kėrkuara.
  4. Tė skualifikojė shoqėrinė A.N.K SHPK pėr arsye se:
  a. Nuk plotėson Kėrkesat e Pėrgjithshme tė Kualifikimit pasi nuk ka paraqitur dokumentacion se ka plotėsuar detyrimet fiskale dhe ka paguar tė gjitha detyrimet e sigurimeve shoqėrore, tė lėshuar nga Administrata Tatimore.
  b. Nuk plotėson kėrkesėn 2.4.1 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim pėr realizimin e punėve tė ngjashme, pasi nuk ka paraqitur faturat tatimore tė plota pėr objektin e deklaruar. Faturat e paraqitura nuk plotėsojnė vlerėn e kėrkuar.
  c. Nuk plotėson pikėn 2.4.2 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim pėr numrin e nevojshėm tė punonjėsve, pasi nuk ka paraqitur vėrtetimin e kėrkuar nga administrata tatimore.
  d. Nuk plotėson piken 2.4.3 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim pėr disponimin e stafit tė nevojshėm, pasi nuk ka paraqitur dokumentacion pėr punėsimin e njė arkitekti ose urbanisti, njė inxhinieri hidroteknik dhe njė inxhinieri pyjesh ose agronomi.
  5. Tė skualifikojė shoqėrinė B 93 SHPK pėr arsye se nuk ka paraqitur ofertė.
  6. Tė skualifikojė shoqėrinė Caushi/M SHPK pėr arsye se nuk ka paraqitur ofertė.
  7. Tė skualifikojė shoqėrinė Rosi SHPK pėr arsye se nuk ka paraqitur ofertė.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr GJIKURIA
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr PE - VLA - KU
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.33 - Dt.24-08-2015
  Vendim i Komisionit tė Prokurimit Publik (KPP)
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi Nr.52 - Dt.31-12-2015
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate Nr.01 - Dt.11-01-2016
  Vendim i Komitetit pėr Zhvillimin e Rajoneve nr. 9, datė 10.3.2016

  Rehabilitimi i bregut tė liqenit tė Ohrit dhe gjelbėrimi pėrgjatė rrugės Lin – Pogradec.

  Qarkun Korēė
  Kredia Nr
  Burimi i Kredisė/Financuar nga:
  Vlera e Kredisė sipas Monedhės
  Titulli i Projektit
  Pėrshkrim i Projektit
  Objekti i Tenderit Rehabilitimi i bregut tė liqenit tė Ohrit dhe gjelbėrimi pėrgjatė rrugės Lin – Pogradec.
  Burimi i financimit: Buxheti i shtetit .
  Nr. Reference
  Kodi CPV
  Vlera / Fondi Limit 165,746,422
  Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
  Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit tė Tenderit
  Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte
  Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 27-02-2015
  Sektori Infrastrukturė Mjedisore Gjelbėrim
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
  Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Data e lidhjes sė kontratės
  Vlera e Kontratės me TVSH
  Kohėzgjatja e Kontratės 25 muaj
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Pėr shkaqe tė paparishikueshme tė dala nė kohėn e fillimit tė proēedurave tė prokurimit nė mėnyrė qė tė siguroje barazi dhe transparence.
  Shėnime
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr GJIKURIA
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr PE - VLA - KU
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.04 - Dt.02-02-2015
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate
  Anulimi i Tenderit Nr.08 - Dt.02-03-2015

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data