Open Procurement Albania

Sistemim asfaltim i rrugės Toshkėz - Zhelizhan - Mazhaj.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.

Qarkun Fier
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga:
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit
Pėrshkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Sistemim asfaltim i rrugės Toshkėz - Zhelizhan - Mazhaj.
Burimi i financimit: Buxheti i shtetit.
Nr. Reference
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit 81,848,000
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 27-04-2015
Sektori Infrastrukturė Rrugė Rurale
Nr. i Operatorėve Konkurues 13
Operatorė Konkurues Alba Konstruksion SHPK
GPG Company SHPK
Curri SHPK
Kevin Construksion SHPK & Simaku SHPK
Be-iS SHPK & Aurora SHPK
Gjoka SHPK
Salillari SHPK
Bajrami SHPK
B-93 & Boshnjaku SHPK
Gjikuria SHPK & Arti SHPK
Arifaj SHPK
Pesė Vellezėrit SHPK
Vllaznimi SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • G.P.G. COMPANY
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 48,418,990
  Data e shpalljes sė fituesit 01-06-2015
  Data e lidhjes sė kontratės 03-06-2015
  Vlera e Kontratės me TVSH 58,102,788
  Kohėzgjatja e Kontratės 90 ditė
  Ankesa Nuk ka patur ankesa.

  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. Operatori ekonomik Alba Konstruksion SHPK :
  Nuk pėrmbush kriteret e veēanta pėr kualifikim sipas DST.

  2. Operatori ekonomik Pesė Vėllezėrit SHPK
  Operatori ekonomik nuk ka paraqitur asnjė dokumentacion.

  3. Operatori ekonomik Vllaznimi SHPK
  Operatori ekonomik nuk ka paraqitur asnjė dokumentacion.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr G.P.G. COMPANY
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.13 - Dt.07-04-2015
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi Nr.22 - Dt.08-06-2015
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate Nr.23 - Dt.15-06-2015

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data