Open Procurement Albania

Zgjerimi i rrugės hyrėse nė Pikėn Doganė Morinė, Kukės.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.

Qarkun Kukės
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga:
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit
Pėrshkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Zgjerimi i rrugės hyrėse nė Pikėn Doganė Morinė, Kukės.
Burimi i financimit: Buxheti i shtetit.
Nr. Reference
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit 49,990,000
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 22-04-2015
Sektori Infrastrukturė Rrugė Ndėrurbane
Nr. i Operatorėve Konkurues 10
Operatorė Konkurues Kevin Construksion SHPK
Denis 05 SHPK& Xhast SHPK
Haziri SHPK & Ndregjoni SHPK
Albshpresa SHPK & Curri SHPK & Marsi SHPK
Vuthaj SHPK & Gjikuria SHPK
Be-Is SHPK & Egland SHPK
Salillari SHPK
Alb Building SHPK
B-93 SHPK
Vllaznimi SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • XHAST SHPK
 • DENIS-05
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 32,548,947
  Data e shpalljes sė fituesit 29-05-2015
  Data e lidhjes sė kontratės 08-06-2015
  Vlera e Kontratės me TVSH 39,058,736
  Kohėzgjatja e Kontratės 5 muaj
  Ankesa Ka pasur ankesa.

  Ankesat janė paraqitur nga operatoret ekonomike Alb Building SHPK mė datė 13-05-2015 dhe ka marre pėrgjigje nė datė 18-05-2015.

  Janė s’kualifikuar:
  Nuk ka pasur ankim nė KPP.


  1. Kevin Construksion SHPK:
  Nuk pėrmbush kriteret e veēanta pėr kualifikim sipas DST.
  a. Nuk plotėson kriterin e realizimit tė punimeve tė ngjashme .
  b. Nuk plotėson kriterin pėr mjetet e kėrkuara.

  2. Bashkimi i pėrkohshėm i operatorėve ekonomikė Haziri SHPK & Ndregjoni SHPK:
  Nuk pėrmbush kriteret e veēanta pėr kualifikim sipas DST.
  a. Nuk plotėson kriterin e realizimit tė punimeve tė ngjashme.

  3. Bashkimi i pėrkohshėm i operatorėve ekonomikė Albshpresa SHPK & Curri SHPK & Marsi SHPK:
  Nuk pėrmbush kriteret e veēanta pėr kualifikim sipas DST.
  a. Shoqėria Albshpresa SHPK nuk plotėson kriterin pėr disponimin e mjeteve e kėrkuara

  4. Bashkimi i pėrkohshėm i operatorėve ekonomik Be-Is SHPK & Egland SHPK:
  Ne sistem nuk gjendet asnjė dokument pėr shoqėrinė Egland SHPK.

  5. Operatori ekonomik Alb Building SHPK:
  Nuk pėrmbush kriteret e veēanta pėr kualifikim sipas DST.
  a. Nuk plotėson kriterin e realizimit tė punimeve tė ngjashme tė vendosur nė Dokumentat e Tenderit.

  6. Operatori ekonomik B-93 SHPK
  Nuk pėrmbush kriteret e veēanta pėr kualifikim sipas DST.
  a. Nuk plotėson kriterin e numrit tė nevojshėm te punonjėsve tė vendosur nė Dokumentat e Tenderit

  7. Operatori ekonomik Vllaznimi SHPK
  Operatori ekonomik nuk ka paraqitur asnjė dokumentacion.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr XHAST SHPK
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.13 - Dt.07-04-2015
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi Nr.22 - Dt.08-06-2015
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate Nr.23 - Dt.15-06-2015
  Vendim i Komitetit pėr Zhvillimin e Rajoneve nr. 9, datė 10.3.2016

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data