Open Procurement Albania

Rikonstruksioni i rrugės Levan – Shtyllas.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.

Qarkun Fier
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga:
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit
Pėrshkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Rikonstruksioni i rrugės Levan – Shtyllas.
Burimi i Financimit: Buxheti i Shtetit.
Nr. Reference
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit 104,907,755
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 11-05-2015
Sektori Infrastrukturė Rrugė Ndėrurbane
Nr. i Operatorėve Konkurues 23
Operatorė Konkurues Grand Konstruksion M SHPK & Shkelqim 07 SHPK
Caushi/M SHPK & Sinder AB SHPK & Caushi SHPK
B-93 SHPK
Alba Construksion SHPK
Derveni1 SHPK
Sireta 2F SHPK & Company Riviera 2008 SHPK
Varaku-E SHPK
Be-Is SHPK
Ndregjoni SHPK & Haziri SHPK
Eral SHPK & Jodi SHPK
Glavenica SHPK
Agbes SHPK & Arberia SHPK
Gjoka Konstruksion SHPK
Besta SHPK
Bajrami-N SHPK
Kevin SHPK & Simaku SHPK
Gjikuria SHPK
Delia Impex SHPK & Shpresa SHPK
Alb Bulidign SHPK
Bean SHPK
Agri Konstruksion SHPK
Vict Invest International SHPK & Vict Invest SHPK
Salillari SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • BESTA
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 70,261,240
  Data e shpalljes sė fituesit 03-07-2015
  Data e lidhjes sė kontratės 08-07-2015
  Vlera e Kontratės me TVSH 84,313,488
  Kohėzgjatja e Kontratės 6 muaj
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Paraqitėn ankim shoqėritė Bean SHPK, Be-Is SHPK, Sireta 2F SHPK dhe Ndregjoni SHPK. Pas shqyrtimit tė ankesave u rivlerėsua procedura por nga ky rivlerėsim nuk erdhi asnjė ndikim nė renditjen pėrfundimtare. Rivlerėsimi u bė nė datėn 18.06.2015.
  Nuk ka pasur ankim nė KPP.

  Janė s’kualifikuar:

  1. Grand Construksion M SHPK & Shkėlqimi 07 SHPK pėr arsye se:
  a. Operatori Grand Konstruksion M SHPK nuk plotėson kėrkesėn 2.4.7 nė DST ku shprehet se Operatori Ekonomik duhet tė disponojė certifikatėn ISO 9001:2008 mbi Sistemet e menaxhimit tė cilėsisė , lėshuar nga institucionet zyrtare tė akredituar pėr ketė qėllim. Certifikata kėrkohet tė jetė e vlefshme nė kohėn e zhvillimit tė tenderit, dhe kėrkesėn 2.4.8 ku shprehet se Operatori Ekonomik duhet tė disponojė certifikatėn ISO 14001:2004 mbi ‘‘Sistemet e menaxhimit tė ambientit’’ lėshuar nga institucionet zyrtare tė akredituar pėr kėtė qėllim. Certifikata kėrkohet tė jete e vlefshme nė kohėn e zhvillimit tė tenderit.
  b. Shoqėria Shkėlqim 07 sh.p.k nuk ka paraqitur Vėrtetimin qė konfirmon shlyerjen e tė gjitha detyrimeve tė maturuara tė energjisė elektrike tė kontratave tė energjisė qė ka operatori ekonomik qė ėshtė i regjistruar nė Shqipėri.

  2. Caushi SHPK & Caushi/M SHPK & Sinder AB SHPK pėr arsye se:
  a. Operatori Caushi SHPK nuk plotėson kėrkesėn 2.4.7 nė DST ku shprehet se Operatori Ekonomik duhet tė disponojė certifikatėn ISO 9001:2008 mbi Sistemet e menaxhimit tė cilėsisė , lėshuar nga institucionet zyrtare tė akredituar pėr kėtė qėllim. Certifikata kėrkohet tė jetė e vlefshme nė kohėn e zhvillimit tė tenderit dhe kėrkesėn 2.4.8 ku shprehet se Operatori Ekonomik duhet tė disponojė certifikatėn ISO 14001:2004 mbi ‘‘Sistemet e menaxhimit tė ambientit’’ lėshuar nga institucionet zyrtare tė akredituar pėr kėtė qėllim. Certifikata kėrkohet tė jetė e vlefshme nė kohėn e zhvillimit tė tenderit.
  b. Shoqėria Sinder AB sh.p.k nuk plotėson nė pėrqindje tė pjesėmarrjes tė shprehur nė kontratėn e bashkėpunimin asnjė prej kushteve tė vendosura pikėn 2.4 dhe 2.4.1 Kapaciteti Teknik nė DST ku shprehet se Operatori Ekonomik duhet tė kėtė realizuar punė tė ngjashme pėr njė objekt tė vetėm nė njė vlerė jo mė pak se 50.000.000 (tetėdhjetė e pesė milion) lekė pa tvsh dhe qė ėshtė realizuar gjatė tri viteve tė fundit. Ose punė tė ngjashme deri nė njė kufi, ku vlera monetare totale e punėve tė kryera, e marrė sė bashku, gjatė tri viteve tė fundit, ėshtė jo mė pak se 200.000.000 (treqind e pesėdhjete milion) lekė pa tvsh.

  3. B-93 SHPK
  a. Nuk ka shlyer detyrimet pėr muajin mars 2015, detyrim ky i maturuar ditėn e hapjes se ofertave. Pėr arsye se mospėrmbushja i njė kriteri tė vetėm tė pėrcaktuara nė Dokumentet e Tenderit, pėrbėn kusht pėr mos kualifikimin e ofertuesve.

  4. Alba Konstruksion SHPK
  a. Nuk plotėson pikėn 2.3.4 nė DST ku shprehet se Operatori Ekonomik duhet tė paraqesė njė dokument qė vėrteton se ka plotėsuar tė gjitha detyrimet e taksave dhe tarifave vendore, lėshuar nga Administrata e Qeverisjes Vendore ku operatori ushtron aktivitet.

  5. Derveni 1 SHPK pėr arsyen se:
  a. Nuk ka shlyer detyrimet pėr muajin mars 2015, detyrim ky i maturuar ditėn e hapjes sė ofertave.

  6. Sireta 2F SHPK & Company Riviera SHPK
  a. Nuk plotėson asnjė prej kushteve tė vendosura pikėn 2.4 dhe 2.4.1 Kapaciteti Teknik nė DST ku shprehet se Operatori Ekonomik duhet tė ketė realizuar punė tė ngjashme pėr njė objekt tė vetėm nė njė vlerė jo mė pak se 50.000.000 (tetėdhjetė e pesė milion) lekė pa tvsh dhe qė ėshtė realizuar gjatė tri viteve tė fundit. Ose punė tė ngjashme deri nė njė kufi, ku vlera monetare totale e punėve tė kryera, e marrė sė bashku, gjatė tri viteve tė fundit, ėshtė jo mė pak se 200.000.000 (treqind e pesėdhjete milion) lekė pa tvsh.

  7. Be-Is SHPK
  a. Nuk ka paraqitur vėrtetimin pėr numrin e punonjėsve.

  8. Ndregjoni SHPK & Haziri SHPK
  a. Nuk plotėson kriterin e kontratave tė ngjashme nga ana e shoqėrisė Haziri SHPK, pjesėmarrėse nė bashkimin e operatoreve, pasi faturat tatimore pėr kontratėn e paraqitur janė tė periudhės 2009 – 2010.
  b. nuk ka shlyer detyrimet pėr muajin mars 2015, detyrim ky i maturuar ditėn e hapjes sė ofertave.

  9. Eral SHPK & Jodi SHPK
  a. nuk ka shlyer detyrimet pėr muajin mars 2015, detyrim ky i maturuar ditėn e hapjes sė ofertave.

  10. Glavenica SHPK
  a. Nuk ka shlyer detyrimet pėr muajin mars 2015, detyrim ky i maturuar ditėn e hapjes se ofertave.

  11. Agbes Konstruksion SHPK & Arberia SHPK
  a. nuk ka shlyer detyrimet pėr muajin mars 2015, detyrim ky i maturuar ditėn e hapjes sė ofertave.

  12. Gjoka Konstruksion SHPK
  a. Nuk plotėson pikėn 2.3.4 nė DST ku shprehet se Operatori Ekonomik duhet tė paraqesė njė dokument qė vėrteton se ka plotėsuar tė gjitha detyrimet e taksave dhe tarifave vendore, lėshuar nga Administrata e Qeverisjes Vendore ku operatori ushtron aktivitet.

  13. Kevin Konstruksion SHPK & Simaku SHPK
  a. Operatori Simaku SHPK nuk plotėson kėrkesėn 2.4.7 nė DST ku shprehet se Operatori Ekonomik duhet tė disponojė certifikatėn ISO 9001:2008 mbi Sistemet e menaxhimit tė cilėsisė , lėshuar nga institucionet zyrtare tė akredituar pėr ketė qėllim. Certifikata kėrkohet tė jetė e vlefshme nė kohėn e zhvillimit tė tenderit. dhe kėrkesėn 2.4.8 ku shprehet se Operatori Ekonomik duhet tė disponojė certifikatėn ISO 14001:2004 mbi ‘‘Sistemet e menaxhimit tė ambientit’’ lėshuar nga institucionet zyrtare tė akredituar pėr ketė qėllim. Certifikata kėrkohet tė jete e vlefshme nė kohen e zhvillimit tė tenderit.
  b. Operatori Simaku SHPK nuk plotėson asnjė prej kushteve tė vendosura pikėn 2.4 dhe 2.4.1 Kapaciteti Teknik nė DST ku shprehet se Operatori Ekonomik duhet tė ketė realizuar punė tė ngjashme pėr njė objekt tė vetėm nė njė vlerė jo mė pak se 50.000.000 (tetėdhjete e pese milion) leke pa tvsh dhe qė ėshtė realizuar gjatė tri viteve tė fundit. Ose punė tė ngjashme deri nė njė kufi, ku vlera monetare totale e punėve tė kryera, e marrė se bashku, gjatė tri viteve tė fundit, ėshtė jo mė pak se 200.000.000 (treqind e pesėdhjete milion) leke pa tvsh.

  14. Gjikuria SHPK
  a. nuk ka paraqitur Vėrtetimin qė konfirmon shlyerjen e tė gjitha detyrimeve tė maturuara tė energjisė elektrike tė kontratave tė energjisė qė ka operatori ekonomik qė ėshtė i regjistruar nė Shqipėri.

  b. Nuk plotėson pikėn 2.3.4 nė DST ku shprehet se Operatori Ekonomik duhet tė paraqesė njė dokument qė vėrteton se ka plotėsuar tė gjitha detyrimet e taksave dhe tarifave vendore, lėshuar nga Administrata e Qeverisjes Vendore ku operatori ushtron aktivitet.

  15. Alb Building SHPK
  a. Nuk plotėson kriterin e kontratės se ngjashme, pasi kontrata e paraqitur Rikonstruksioni i Rrugės Erind – Ēajup ėshtė e pėrfunduar nė vitin 2011, pra jashtė periudhės se kėrkuar nė DST.

  16. Bean SHPK
  a. Nuk plotėson asnjė prej kushteve tė vendosura pikėn 2.4 dhe 2.4.1 Kapaciteti Teknik nė DST ku shprehet se Operatori Ekonomik duhet tė ketė realizuar punė tė ngjashme pėr njė objekt tė vetėm nė njė vlerė jo mė pak se 50.000.000 (tetėdhjete e pese milion) leke pa tvsh dhe qė ėshtė realizuar gjatė tri viteve tė fundit. Ose punė tė ngjashme deri nė njė kufi, ku vlera monetare totale e punėve tė kryera, e marrė se bashku, gjatė tri viteve tė fundit, ėshtė jo mė pak se 200.000.000 (treqind e pesėdhjete milion) leke pa tvsh.

  17. Varaku SHPK
  Ka paraqitur ofertė anormalisht tė ulėt dhe nuk ka arritur tė argumentojė ketė ofertė.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr BESTA
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.15 - Dt.20-04-2015
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi Nr.27 - Dt.13-07-2015
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate Nr.27 - Dt.13-07-2015

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data