Open Procurement Albania

Ndėrtimi urės sė Lushės mbi lumin Drin i Zi, Komuna Arras.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.

Qarkun Dibėr
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga:
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit
Pėrshkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Ndėrtimi urės sė Lushės mbi lumin Drin i Zi, Komuna Arras.
Burimi i Financimit: Buxheti i Shtetit.
Nr. Reference
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit 62,142,000
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 11-05-2015
Sektori Infrastrukturė Rrugė Rurale
Nr. i Operatorėve Konkurues 8
Operatorė Konkurues Company Riviera 2008 SHPK & Everest SHPK
Ndregjoni SHPK & Fusha
Arifaj SHPK
Gjoka Konstruksion SHPK
Alba Konstruksion SHPK
Curri SHPK
Doda Nertim SHPK
Haki Elezi SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • CURRI SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 59,708,135
  Data e shpalljes sė fituesit 02-06-2015
  Data e lidhjes sė kontratės 08-06-2015
  Vlera e Kontratės me TVSH 71,649,762
  Kohėzgjatja e Kontratės 175 ditė
  Ankesa Nuk ka patur ankesa.

  Janė skualifikuar operatorCt e mėposhtėm:

  1. Bashkimi i pėrkohshėm i operatorėve ekonomik Company Riviera 2008 SHPK & Everest SHPK :
  a. Nuk pėrmbush kriteret e veēanta pėr kualifikim sipas DST .
  Nuk ka paraqitur Kontrata tė ngjashme, si dhe nuk ka pėrfshirė periudhėn e fundit tė maturuar (muaji mars) .

  2. Bashkimi i pėrkohshėm i operatorėve ekonomik Ndregjoni & Fusha:
  Nuk pėrmbush kriteret e veēanta pėr kualifikim sipas DST.
  a. Nuk ka paraqitur Licencėn NP8 si dhe OSSHE (muaji mars)

  3. Operatori ekonomik Arifaj SHPK:
  Nuk pėrmbush kriteret e veēanta pėr kualifikim sipas DST.
  a. Nuk ka paraqitur Licencėn NP8 si dhe OSSHE (muaji mars)

  4. Operatori ekonomik Gjoka Konstruksion SHPK:
  Nuk pėrmbush kriteret e veēanta pėr kualifikim sipas DST.
  a. Nuk ka paraqitur vėrtetim pėr shlyerjen e Taksave vendore (pėr ushtrimin e aktivitetit ne Bulqizė dhe Korēė)

  5. Operatori ekonomik Alba Konstruksion SHPK:
  Nuk pėrmbush kriteret e veēanta pėr kualifikim sipas DST.
  a. Nuk ka paraqitur vėrtetim pėr shlyerjen e Taksave vendore (pėr ushtrimin e aktivitetit ne Lushnje)

  6. Operatori ekonomik Doda Ndertim SHPK:
  Nuk pėrmbush kriteret e veēanta pėr kualifikim sipas DST.
  a. Nė sistem nuk gjendet asnjė dokument pėr shoqėrinė Doda Ndėrtim SHPK

  7. Operatori ekonomik Haki Elezi SHPK:
  Nuk pėrmbush kriteret e veēanta pėr kualifikim sipas DST.
  a. Nė sistem nuk gjendet asnjė dokument pėr shoqėrinė Doda Ndėrtim SHPK

  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr CURRI SHPK
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.15 - Dt.20-04-2015
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi Nr.22 - Dt.08-06-2015
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate Nr.23 - Dt.15-06-2015

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data