Open Procurement Albania

Rikonstruksioni i shkollės 9-vjeēare Toshkėz, komuna Allkaj.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.

Qarkun Fier
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga: Qeveria ShqiptareAlbanian Government
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit Projekte me financim tė Qeverisė Shqiptare
Pėrshkrim i Projektit Buxheti: 23.7 miliardė Lekė
Kohėzgjatja: 2014-2019
Financues: Qeveria Shqiptare
Shtrirja gjeografike: Nė 12 Qarqet e Shqipėrisė, 35 bashki
Pėrfitues: 2 milionė banorė
Objektivi: Pėrmirėsimi i kushteve tė jetesės tė banorėve nė tė gjithė vendin, rritja e aksesit nė shėbimet bazė, promovimi i turizmit dhe nxitja e sektorit bujqėsor, pėrmes financimit tė projekteve tė mėdha me ndikim rajonal. Investimet janė nė perputhje tė plotė me vizionin e Qeverisė Shqiptare pėr transformimin urban tė qendrave tė qyteteve, infrastrukturės rrugore dhe furnizimit me ujė.

• Infrastrukturė rrugore dhe urbane;
• Furnizim me ujė tė pijshėm;
• Mjedis;
• Rikonstruksion i shkollave;
• Projekte studimore, hapėsinore, tė trashėgimisė kulturore, etj;
• Hartim i projekteve teknike tė gatshme pėr financim pėr Njėsitė e Qeverisjes Vendore;
Objekti i Tenderit Rikonstruksioni i shkollės 9-vjeēare Toshkėz, komuna Allkaj.
Burimi i Financimit: Buxheti i Shtetit.
Nr. Reference
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit 32,081,296
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 20-04-2015
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 13-05-2015
Sektori Infrastrukturė Objekte Arsimore
Nr. i Operatorėve Konkurues 26
Operatorė Konkurues Kola SHPK & Kupa SHPK
Jogi SHPK & Biba X SHPK
Derveni 1 SHPK
Spektri SHPK & Beqiri SHPK
Cara Mat SHPK & Neal 86 SHPK
Alba Konstruksion SHPK
Fled SHPK & Shkelqim 07 SHPK
Avduli SHPK
Kevin SHPK
Erges SHPK & Egland SHPK
Shendelli SHPK
Sireta 2F SHPK & Murati SHPK
Eral Konstruksion SHPK
Harmonia SHPK & Blerimi SHPK & SteLa 2000 SHPK
Filipi SHPK & Aluera SHPK & Viko SHPK
Be-Is SHPK
Aurora SHPK
Bajrami SHPK
Company Riviera 2008 SHPK
Llazo SHPK
B-93 SHPK
Kombeas SHPK
Shamo Konstruksion SHPK
Junik SHPK
Salillari SHPK
Beladi SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • FLED
 • SHKELQIMI 07 SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 21,364,496
  Data e shpalljes sė fituesit 07-09-2015
  Data e lidhjes sė kontratės 11-07-2015
  Vlera e Kontratės me TVSH 25,637,395
  Kohėzgjatja e Kontratės 6 muaj
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ankesat janė paraqitur nga:

  • Nė datėn 22.04.2015 ka paraqitur ankesė shoqėria Pesė Vėllezėrit SHPK nė lidhje me kėrkesat pėr kualifikim. Ankesės ju dha pėrgjigje nė datėn 24.04.2015.
  • Nė datėn 26.06.2015 ka paraqitur ankesė shoqėria Avduli SHPK. Ankesės ju dha pėrgjigje nė datėn 29.06.2015.
  • Nė datėn 30.06.2015 kanė paraqitur ankesė shoqėritė Llazo SHPK dhe Fled SHPK. Ankesave ju dha pėrgjigje nė datėn 06.07.2015, duke u vendosur pėr rivlerėsimin e procedurės. Nė datėn 10.07.2015 rivlerėsohet procedura nė sistem.
  • Nė datėn 14.07.2015 ka paraqitur ankesė shoqėria Spektėr SHPK. Ankesės ju dha pėrgjigje nė datėn 20.07.2015.
  • Nė datėn 20.07.2015 ka paraqitur ankesė bashkimi i shoqėrive Cara Mat SHPK & Neal 86 SHPK. Ankesės ju dha pėrgjigje nė datėn 21.07.2015.
  • Nė datėn 03.08.2015 bashkimi i shoqėrive Cara Mat SHPK & Neal 86 SHPK paraqiten ankim nė Komisionin e Prokurimit Publik.
  • Nė datėn 25.08.2015 Komisioni i Prokurimit Publik, me vendimin nr. 553/2015 nuk pranon ankimin dhe autorizon autoritetin kontraktor tė vazhdojė procedurėn e prokurimit. Vendimi mbėrriti nė datėn 27.08.2015.
  Janė s’kualifikuar:
  1. B-93 SHPK pėr arsye se:
  a. Nuk ka shlyer detyrimet pėr muajin mars 2015, detyrim ky i maturuar ditėn e hapjes se ofertave.
  2. Alba Konstruksion SHPK pėr arsyen se:
  a. Nuk plotėson piken 2.3.4 nė DST ku shprehet se Operatori Ekonomik duhet tė paraqesė njė dokument qė vėrteton se ka plotėsuar tė gjitha detyrimet e taksave dhe tarifave vendore, lėshuar nga Administrata e Qeverisjes Vendore ku operatori ushtron aktivitet.

  3. Derveni 1 SHPK pėr arsyen se:
  a. Nuk ka shlyer detyrimet pėr muajin mars 2015, detyrim ky i maturuar ditėn e hapjes se ofertave.

  4. Sireta 2F SHPK & Murati SHPK pėr arsyen se:
  a. Operatori Murati SHPK nuk plotėson piken 2.3.2 tė DST ku shprehet se Operatori Ekonomik duhet tė ketė njė aktivitet pozitiv tė qėndrueshėm gjate tre viteve tė fundit (2012, 2013 dhe 2014). Ky operator ka paraqitur bilancin e vitit 2014 tė pa certifikuar nga DRT.

  5. Spektri SHPK & Beqiri SHPK pėr arsyen se:
  a. Nuk ka shlyer detyrimet pėr muajin mars 2015, detyrim ky i maturuar ditėn e hapjes se ofertave.

  6. Cara Mat SHPK & Neal 86 SHPK pėr arsyen se:
  a. Nuk ka shlyer detyrimet pėr muajin mars 2015, detyrim ky i maturuar ditėn e hapjes se ofertave.

  7. Aurora SHPK pėr arsyen se:
  a. Nuk ka shlyer detyrimet pėr muajin mars 2015, detyrim ky i maturuar ditėn e hapjes se ofertave.

  8. Salillari SHPK pėr arsyen se:
  a. Nuk ka shlyer detyrimet pėr muajin mars 2015, detyrim ky i maturuar ditėn e hapjes se ofertave.

  9. Beladi SHPK pėr arsyen se:
  a. Nuk ka shlyer detyrimet pėr muajin mars 2015, detyrim ky i maturuar ditėn e hapjes se ofertave.

  10. Junik SHPK pėr arsyen se:

  a. Nuk ka shlyer detyrimet pėr muajin mars 2015, detyrim ky i maturuar ditėn e hapjes se ofertave.

  11. Shamo Konstruksion SHPK pėr arsyen se:
  a. Nuk ka shlyer detyrimet pėr muajin mars 2015, detyrim ky i maturuar ditėn e hapjes se ofertave.
  b. Nuk plotėson asnjė prej kushteve tė vendosura piken 2.4 dhe 2.4.1 Kapaciteti Teknik nė DST ku shprehet se Operatori Ekonomik duhet tė ketė realizuar punė tė ngjashme pėr njė objekt tė vetėm nė njė vlerė jo mė pak se 16.000.000 (gjashtėmbėdhjetė milion) leke pa tvsh dhe qė ėshtė realizuar gjatė tri viteve tė fundit.

  12. Kombeas SHPK pėr arsyen se:
  a. Nuk ka shlyer detyrimet pėr muajin mars 2015, detyrim ky i maturuar ditėn e hapjes se ofertave.
  b. Nuk plotėson piken 2.3.2 tė DST ku shprehet se Operatori Ekonomik duhet tė ketė njė aktivitet pozitiv tė qėndrueshėm gjate tre viteve tė fundit (2012, 2013 dhe 2014). Ky operator ka paraqitur bilancin e vitit 2013, 2014 tė pa certifikuar nga DRT.

  13. Company Riviera 2008 SHPK pėr arsyen se:
  a. Nuk plotėson asnjė prej kushteve tė vendosura piken 2.4 dhe 2.4.1 Kapaciteti Teknik nė DST ku shprehet se Operatori Ekonomik duhet tė ketė realizuar punė tė ngjashme pėr njė objekt tė vetėm nė njė vlerė jo mė pak se 16.000.000 (gjashtembedhjete milion) leke pa tvsh dhe qė ėshtė realizuar gjatė tri viteve tė fundit. Ose punė tė ngjashme deri nė njė kufi, ku vlera monetare totale e punėve tė kryera, e marrė sė bashku, gjatė tri viteve tė fundit, ėshtė jo mė pak se 64.000.000 (gjashtėdhjetė e katėr milion) leke pa tvsh.

  14. Avduli SHPK pėr arsye se:
  a. Vėrtetimet e lėshuara e kanė kaluar afatin tre mujor tė pėrcaktuar nė DST.

  15. Filipi SHPK & Aluera SHPK & Viko SHPK pėr arsyen se:
  a. Operatori Viko SHPK nuk plotėson kėrkesėn 2.4.7 nė DST ku shprehet se Operatori Ekonomik duhet tė disponojė certifikatėn ISO 9001:2008 mbi Sistemet e menaxhimit tė cilėsisė , lėshuar nga institucionet zyrtare tė akredituar pėr ketė qėllim. Certifikata kėrkohet tė jete e vlefshme nė kohėn e zhvillimit tė tenderit. dhe kėrkesėn 2.4.8 ku shprehet se Operatori Ekonomik duhet tė disponojė certifikatėn ISO 14001:2004 mbi Sistemet e menaxhimit tė ambientit lėshuar nga institucionet zyrtare tė akredituar pėr ketė qėllim. Certifikata kėrkohet tė jetė e vlefshme nė kohėn e zhvillimit tė tenderit
  b. Operatori Viko SHPK nuk plotėson pikėn 2.3.2 tė DST ku shprehet se Operatori Ekonomik duhet tė ketė njė aktivitet pozitiv tė qėndrueshėm gjatė tre viteve tė fundit (2012, 2013 dhe 2014). Ky operator ka paraqitur bilancin e vitit 2012, 2013,2014 tė pa certifikuar nga DRT.
  c. Operatori Viko SHPK nuk plotėson piken 2.3.4 nė DST ku shprehet se Operatori Ekonomik duhet tė paraqesė njė dokument qė vėrteton se ka plotėsuar tė gjitha detyrimet e taksave dhe tarifave vendore, lėshuar nga Administrata e Qeverisjes Vendore ku operatori ushtron aktivitet.

  16. Harmonia SHPK & Blerimi SHPK & Ste-La 2000 SHPK pėr arsyen se:
  a. Operatoret Blerimi SHPK dhe Ste-La 2000 SHPK nuk kane shlyer detyrimet pėr muajin mars 2015, detyrim ky i maturuar ditėn e hapjes se ofertave.
  b. Bilancet e Blerimi SHPK janė tė pa certifikuara nga DRT.

  17. Erges SHPK & Egland SHPK pėr arsyen se:
  a. Operatori Egland SHPK nuk ka shlyer detyrimet pėr muajin mars 2015, detyrim ky i maturuar ditėn e hapjes se ofertave.
  b. Nuk plotėson asnjė prej kushteve tė vendosura pikėn 2.4 dhe 2.4.1 Kapaciteti Teknik nė DST ku shprehet se Operatori Ekonomik duhet tė ketė realizuar punė tė ngjashme pėr njė objekt tė vetėm nė njė vlerė jo mė pak se 16.000.000 (gjashtembedhjete milion) leke pa tvsh dhe qė ėshtė realizuar gjatė tri viteve tė fundit.

  18. Jogi SHPK & Biba X SHPK pėr arsyen se:
  a. Operatori Jogi SHPK nuk ka shlyer detyrimet pėr muajin mars 2015, detyrim ky i maturuar ditėn e hapjes se ofertave.

  19. Kola SHPK & Kupa SHPK pėr arsyen se:
  a. Nuk plotėson asnjė prej kushteve tė vendosura pikėn 2.4 dhe 2.4.1 Kapaciteti Teknik nė DST ku shprehet se Operatori Ekonomik duhet tė ketė realizuar punė tė ngjashme pėr njė objekt tė vetėm nė njė vlerė jo mė pak se 16.000.000 (gjashtėmbėdhjetė milion) leke pa tvsh dhe qė ėshtė realizuar gjatė tri viteve tė fundit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr FLED
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr SHKELQIMI 07 SHPK
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.16 - Dt.27-04-2015
  Vendim i Komisionit tė Prokurimit Publik (KPP)
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi Nr.36 - Dt.14-09-2015
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate Nr.37 - Dt.21-09-2015

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data