Open Procurement Albania

Rikualifikim urban i qendrės sė qytetit, fasadat, ndriēimi, lulishtja. Qyteti Kukės.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.

Qarkun Kukės
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga:
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit
Pėrshkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Rikualifikim urban i qendrės sė qytetit, fasadat, ndriēimi, lulishtja. Qyteti Kukės.
Burimi i Financimit: Buxheti i Shtetit.
Nr. Reference
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit 179,950,035
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 21-05-2015
Sektori Infrastrukturė Urbane
Nr. i Operatorėve Konkurues 16
Operatorė Konkurues Sireta 2F SHPK
Ndregjoni SHPK & Haziri SHPK
Company Riviera 2008 SHPK & Vllaznia SHPK & Shqiponja M SHPK
Karl Gega SHPK & Gjikuria SHPK
Be-Is SHPK & B93 SHPK
SMO Union SHPK & Blerimi SHPK
Arifaj SHPK
Kacdedja SHPK & Agri Construksion SHPK
NTP Eurokos SHPK & AL-Asfalt SHPK
Bajrami N SHPK
RSM SHPK & Uleza Ndertim SHPK
Kevin Konstruksion SHPK & Simaku
Ergi SHPK & Victoria Invest SHPK
Hastoci SHPK
Curri SHPK
Zdravo SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ARIFAJ
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 129,558,317
  Data e shpalljes sė fituesit 03-07-2015
  Data e lidhjes sė kontratės 15-07-2015
  Vlera e Kontratės me TVSH 155,469,980
  Kohėzgjatja e Kontratės 6 muaj
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Paraqitėn ankim shoqėritė Be – Is SHPK, Sireta 2F SHPK, Kevin Konstruksion SHPK, Ndregjoni SHPK dhe RSM Company SHPK. Ankesės sė fundit qė ka mbėrritur pranė autoritetit kontraktor i ėshtė kthyer pėrgjigje nė datėn 22.06.2015.
  Nuk ka pasur ankim nė KPP.

  Janė s’kualifikuar:

  1. Sireta 2F SHPK pėr arsye se:
  a. Nuk plotėson kushtin qė tė ketė realizuar punė tė ngjashme pėr njė objekt tė vetėm nė njė vlerė jo mė pak se 85.000.000 (tetėdhjete e pesė milion) lekė pa tvsh dhe qė ėshtė realizuar gjatė tri viteve tė fundit. Ose punė tė ngjashme deri nė njė kufi, ku vlera monetare totale e punėve tė kryera, e marrė sė bashku, gjatė tri viteve tė fundit, ėshtė jo mė pak se 350.000.000 (treqind e pesėdhjete milion) lekė pa tvsh.

  2. Ndregjoni SHPK & Haziri SHPK pėr arsye se:
  a. Nuk plotėson kushtin qė tė ketė realizuar punė tė ngjashme pėr njė objekt tė vetėm nė njė vlerė jo mė pak se 85.000.000 (tetėdhjete e pesė milion) leke pa tvsh dhe qė ėshtė realizuar gjatė tri viteve tė fundit. Ose punė tė ngjashme deri nė njė kufi, ku vlera monetare totale e punėve tė kryera, e marrė sė bashku, gjatė tri viteve tė fundit, ėshtė jo mė pak se 350.000.000 (treqind e pesėdhjete milion) lekė pa tvsh.

  3. Company Riviera 2008 SHPK & Vllaznia SHPK & Shqiponja M SHPK pėr arsye se:
  a. Nuk plotėson kushtin qė tė ketė realizuar punė tė ngjashme pėr njė objekt tė vetėm nė njė vlerė jo mė pak se 85.000.000 (tetėdhjetė e pesė milion) lekė pa tvsh dhe qė ėshtė realizuar gjatė tri viteve tė fundit. Ose punė tė ngjashme deri nė njė kufi, ku vlera monetare totale e punėve tė kryera, e marrė sė bashku, gjatė tri viteve tė fundit, ėshtė jo mė pak se 350.000.000 (treqind e pesėdhjetė milion) lekė pa tvsh.

  4. Karl Gega SHPK & Gjikuria SHPK pėr arsyen se:
  a. Nuk ka shlyer detyrimet pėr muajin mars 2015, detyrim ky i maturuar ditėn e hapjes sė ofertave.
  b. Nuk plotėson kushtin qė tė ketė realizuar punė tė ngjashme pėr njė objekt tė vetėm nė njė vlerė jo mė pak se 85.000.000 (tetėdhjetė e pesė milion) leke pa tvsh dhe qė ėshtė realizuar gjatė tri viteve tė fundit. Ose punė tė ngjashme deri nė njė kufi, ku vlera monetare totale e punėve tė kryera, e marrė sė bashku, gjatė tri viteve tė fundit, ėshtė jo mė pak se 350.000.000 (treqind e pesėdhjetė milion) lekė pa tvsh.

  5. Be-Is SHPK & B-93 SHPK pėr arsye se:
  a. Nuk plotėson kushtin qe te ketė realizuar punė tė ngjashme pėr njė objekt tė vetėm nė njė vlerė jo mė pak se 85.000.000 (tetėdhjete e pese milion) leke pa tvsh dhe qė ėshtė realizuar gjatė tri viteve tė fundit. Ose punė tė ngjashme deri nė njė kufi, ku vlera monetare totale e punėve tė kryera, e marrė sė bashku, gjatė tri viteve tė fundit, ėshtė jo mė pak se 350.000.000 (treqind e pesėdhjete milion) leke pa tvsh.

  6. SMO Union SHPK & Blerimi SHPK pėr arsyen se: a.
  Nuk ka shlyer detyrimet pėr muajin mars 2015, detyrim ky i maturuar ditėn e hapjes se ofertave.
  7. Kacdedja SHPK & Agri Konstruksion SHPK pėr arsye se:
  a. Nuk plotėson kushtin qė tė ketė realizuar punė tė ngjashme pėr njė objekt tė vetėm nė njė vlerė jo mė pak se 85.000.000 (tetėdhjetė e pesė milion) lekė pa tvsh dhe qė ėshtė realizuar gjatė tri viteve tė fundit. Ose punė tė ngjashme deri nė njė kufi, ku vlera monetare totale e punėve tė kryera, e marrė sė bashku, gjatė tri viteve tė fundit, ėshtė jo mė pak se 350.000.000 (treqind e pesėdhjetė milion) lekė pa tvsh.

  8. Bajrami N SHPK pėr arsye se:
  a. Nuk plotėson Kushtin qė tė ketė realizuar punė tė ngjashme pėr njė objekt tė vetėm nė njė vlerė jo mė pak se 85.000.000 (tetėdhjete e pese milion) leke pa tvsh dhe qė ėshtė realizuar gjatė tri viteve tė fundit. Ose punė tė ngjashme deri nė njė kufi, ku vlera monetare totale e punėve tė kryera, e marrė sė bashku, gjatė tri viteve tė fundit, ėshtė jo mė pak se 350.000.000 (treqind e pesėdhjete milion) leke pa tvsh.

  9. Kevin Konstruksion SHPK & Simaku SHPK pėr arsye se:
  a. Nuk plotėson Kushtin qė tė ketė realizuar punė tė ngjashme pėr njė objekt tė vetėm nė njė vlerė jo mė pak se 85.000.000 (tetėdhjete e pese milion) leke pa tvsh dhe qė ėshtė realizuar gjatė tri viteve tė fundit. Ose punė tė ngjashme deri nė njė kufi, ku vlera monetare totale e punėve tė kryera, e marrė sė bashku, gjatė tri viteve tė fundit, ėshtė jo mė pak se 350.000.000 (treqind e pesėdhjete milion) leke pa tvsh.

  10. Ergi SHPK & Victoria Invest SHPK pėr arsye se:
  a. Nuk plotėson Kushtin qė tė ketė realizuar punė tė ngjashme pėr njė objekt tė vetėm nė njė vlerė jo mė pak se 85.000.000 (tetėdhjetė e pesė milion) leke pa tvsh dhe qė ėshtė realizuar gjatė tri viteve tė fundit. Ose punė tė ngjashme deri nė njė kufi, ku vlera monetare totale e punėve tė kryera, e marrė sė bashku, gjatė tri viteve tė fundit, ėshtė jo mė pak se 350.000.000 (treqind e pesėdhjete milion) lekė pa tvsh.

  11. Hastoci SHPK pėr arsye se:
  a. Nuk plotėson asnjė prej kushteve te vendosura piken 2.4 dhe 2.4.1 Kapaciteti Teknik ne DST ku shprehet se Operatori Ekonomik duhet te ketė realizuar punė tė ngjashme pėr njė objekt tė vetėm nė njė vlerė jo mė pak se 85.000.000 (tetėdhjete e pese milion) lekė pa tvsh dhe qė ėshtė realizuar gjatė tri viteve tė fundit. Ose punė tė ngjashme deri nė njė kufi, ku vlera monetare totale e punėve tė kryera, e marrė sė bashku, gjatė tri viteve tė fundit, ėshtė jo mė pak se 350.000.000 (treqind e pesėdhjete milion) leke pa tvsh.

  12. Al-Asfalt SHPK & NTP Eurokos SHPK pėr arsye se:
  a. Operatori Al-Asfalt nuk plotėson pikėn 2.3.2 te DST ku shprehet se Operatori Ekonomik duhet tė ketė njė aktivitet pozitiv te qėndrueshėm gjatė tre viteve te fundit (2012, 2013 dhe 2014).
  b. Operatori NTP Eurokos SHPK nuk plotėson kėrkesėn 2.4.7 ne DST ku shprehet se Operatori Ekonomik duhet tė disponojė certifikatėn ISO 9001:2008 mbi Sistemet e menaxhimit tė cilėsisė , lėshuar nga institucionet zyrtare tė akredituar pėr ketė qėllim. Certifikata kėrkohet tė jetė e vlefshme nė kohėn e zhvillimit tė tenderit dhe kėrkesėn 2.4.8 ku shprehet se Operatori Ekonomik duhet te disponojė certifikatėn ISO 14001:2004 mbi Sistemet e menaxhimit te ambientit lėshuar nga institucionet zyrtare te akredituar pėr ketė qėllim. Certifikata kėrkohet tė jetė e vlefshme nė kohėn e zhvillimit tė tenderit.
  c. Operatori ekonomik NTP Eurokos SHPK nuk plotėson ne pėrqindjen e shprehur ne kontratėn e bashkėpunimit piken 2.4.2 e DST ku shprehet se Operatori Ekonomik duhet te ketė numrin e nevojshėm te punonjėsve pėr zbatimin e kontratės. Numri i punonjėsve pėr periudhėn Prill 2014 deri Mars 2015 tė jetė mesatarisht jo mė pak se 70 (shtatėdhjetė) punonjės nė muaj. Ne ketė numėr pėrfshihet dhe stafi drejtues. Kjo te dėshmohet me vėrtetim nga Administrata Tatimore pėr numrin e punonjėsve te siguruar dhe tė shoqėrohet me formularėt E-SIG.

  13. RSM SHPK & Uleza Ndėrtim SHPK pėr arsye se:
  a. Mungon marrėveshja e bashkėpunimit pėr pjesėmarrėsit

  14. Zdravo SHPK pėr arsyen se:
  a. Nuk ka paraqitur asnjė dokumentacion
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr ARIFAJ
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.17 - Dt.04-05-2015
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi Nr.27 - Dt.13-07-2015
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate Nr.29 - Dt.27-07-2015

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data