Open Procurement Albania

Rikonstruksion i sheshit qendror tė fshatit Pustec.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.

Qarkun Korēė
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga:
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit
Pėrshkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Rikonstruksion i sheshit qendror tė fshatit Pustec.
Burimi i Financimit: Buxheti i Shtetit.
Nr. Reference
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit 29,097,058
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 01-06-2015
Sektori Tė tjera
Nr. i Operatorėve Konkurues 12
Operatorė Konkurues B 93 SHPK
Alb Korēa 2002 SHPK
Aurora Konstruksion SHPK
Be – Is SHPK
Ēaushi/M SHPK
Shqiponja SHPK – M & Riviera 2008 SHPK
Nika SHPK & Neim SHPK
Bean SHPK & Erges SHPK
Avdolli SHPK & Construction 93 & Vashtemia SHPK
Artyka SHPK & Sireta SHPK
Beladi SHPK
Infinit SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • B-93
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 20,594,116
  Data e shpalljes sė fituesit 29-07-2015
  Data e lidhjes sė kontratės 20-08-2015
  Vlera e Kontratės me TVSH 24,712,939
  Kohėzgjatja e Kontratės 5 muaj
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  1. Ankesė nga ana e bashkimit tė operatorėve ekonomik ArtykaII dhe Sireta 2F me datė 30.06.2015, e cila ka marrė pėrgjigje nga Autoriteti Kontraktor me datė 01.07.2015.
  2. Ankesė nga ana e bashkimit tė operatorėve ekonomik Beladi me datė 30.06.2015, e cila ka marrė pėrgjigje nga Autoriteti Kontraktor me datė 03.07.2015.
  3. Ankesė nga ana e bashkimit tė operatorėve ekonomik Avdolli me datė 03.07.2015, e cila ka marrė pėrgjigje nga Autoriteti Kontraktor me datė 06.07.2015.
  4. Ankesė nga ana e bashkimit tė operatorėve ekonomik Shqiponja M me datė 23.06.2015, e cila ka marrė pėrgjigje nga Autoriteti Kontraktor me datė 02.07.2015.
  5. Ankesė nga ana e bashkimit tė operatorėve ekonomik Nika me datė 02.07.2015, e cila ka marrė pėrgjigje nga Autoriteti Kontraktor me datė 06.07.2015.

  Janė s’kualifikuar operatorėt e mėposhtėm:

  1. Shoqėria Ēaushi/M SHPK
  Operatori nuk ka sjellė asnjė dokumentacion.

  2. Bashkimi i operatoreve Shqiponja-M SHPK & Riviera 2008 SHPK
  Nuk plotėson kriterin 2.4.1 tė Kėrkesave tė Veēanta tė Kualifikimit (Kapacitetit teknik) pasi kontratat e paraqitura si punė tė ngjashme kanė vlerė mė tė vogėl nga sa ėshtė kėrkuar. Nė kėtė mėnyrė komisioni gjykon se ky kusht nuk plotėsohet.

  3. Bashkimi i operatoreve Nika SHPK & Neim SHPK
  Nuk plotėson kriterin 2.4.7 tė Kėrkesave tė Veēanta tė Kualifikimit, pasi rezulton se operatori i ka mjetet e angazhuara nė punė tė tjera.

  4. Bashkimi i operatoreve Bean SHPK & Erges SHPK
  Nuk plotėson kriterin (e) tė Kėrkesave tė Veēanta tė Kualifikimit, pasi operatori nuk ka sjellė faturėn e maturuar tė pagesės sė energjisė elektrike tė muajit tė fundit.

  5. Bashkimi i operatoreve Avdolli SHPK & Construction 93 SHPK & Vashtemia SHPK
  a. Vashtemia SHPK si partner nė bashkimin e operatorėve ekonomikė nuk plotėson kriterin e tė Kėrkesave tė Veēanta tė Kualifikimit, pasi operatori nuk ka sjellė faturėn e maturuar tė pagesės sė energjisė elektrike tė muajit tė fundit. Gjithashtu operatori nuk plotėson pikėn 1 tė kriterit 2.4.3 pasi operatori nuk ka tė punėsuar inxhinier ndėrtimi nė staf. Avdolli SHPK si partner nė bashkimin e operatorėve ekonomikė nuk ka paraqitur Shtojcėn Nr 9, qė ka tė bėjė me angazhimin e mjeteve.
  b. Konstruksion 93 si partner nė bashkimin e pėrkohshėm ekonomikė nuk plotėson kriterin e tė Kėrkesave tė Veēanta tė Kualifikimit, pasi operatori nuk ka sjellė faturėn e maturuar tė pagesės sė energjisė elektrike tė muajit tė fundit. Gjithashtu operatori nuk ka plotėsuar kriterin 2.3.4 tė Kėrkesave tė Veēanta tė Kualifikimit, pasi nuk ka paguar taksat vendore nė Komunėn Progėr ku ai ka pasur aktivitet. Gjithashtu asnjė nga tre operatorėt nuk kanė nė stafet e tyre inxhinier topograf, detyrim qė rrjedh sipas kriterit 2.4.3, pika 4.

  6. Bashkimi i operatorėve Artyka & Sireta SHPK Operatori ArtykaII sh.p.k,
  nuk ka paraqitur bilancin dhe raportin e auditit tė vitit 2012, pra nuk plotėson kriterin 2.3.2 tė Kėrkesave tė Veēanta tė Kualifikimit. Operatori nuk ka plotėson kriterin 2.3.3, pasi nuk ka paraqitur dokumentacion qė tė vėrtetojė gjendjen financiare tė operatorit. Gjithashtu operatori nuk kanė nė staf inxhinier topograf, detyrim qė rrjedh sipas kriterit 2.4.3, pika 4.

  7. Beladi SHPK
  Nuk plotėson kriterin (e) tė Kėrkesave tė Veēanta tė Kualifikimit, pasi operatori nuk ka sjellė faturėn e maturuar tė pagesės sė energjisė elektrike tė muajit tė fundit

  8. Infinit SHPK
  Nuk plotėson kriterin (e) tė Kėrkesave tė Veēanta tė Kualifikimit, pasi operatori nuk ka sjellė faturėn e maturuar tė pagesės sė energjisė elektrike tė muajit tė fundit. Nuk plotėson kriterin 2.4.1 tė Kėrkesave tė Veēanta tė Kualifikimit (Kapacitetit teknik) pasi kontratat e paraqitura si punė tė ngjashme kanė vlerė mė tė vogėl se ajo e kėrkuar. Bilancet e paraqitura nga operatori nuk janė tė aprovuara nga Drejtoria Rajonale e Tatimeve.

  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.18 - Dt.11-05-2015
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi Nr.30 - Dt.03-08-2015
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate Nr.35 - Dt.07-09-2015

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data