Open Procurement Albania

Rikonstruksioni i Shkollės 9 vjeēare Dėrsnik, Komuna Voskop.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.

Qarkun Korēė
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga: Qeveria ShqiptareAlbanian Government
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit Projekte me financim tė Qeverisė Shqiptare
Pėrshkrim i Projektit Buxheti: 23.7 miliardė Lekė
Kohėzgjatja: 2014-2019
Financues: Qeveria Shqiptare
Shtrirja gjeografike: Nė 12 Qarqet e Shqipėrisė, 35 bashki
Pėrfitues: 2 milionė banorė
Objektivi: Pėrmirėsimi i kushteve tė jetesės tė banorėve nė tė gjithė vendin, rritja e aksesit nė shėbimet bazė, promovimi i turizmit dhe nxitja e sektorit bujqėsor, pėrmes financimit tė projekteve tė mėdha me ndikim rajonal. Investimet janė nė perputhje tė plotė me vizionin e Qeverisė Shqiptare pėr transformimin urban tė qendrave tė qyteteve, infrastrukturės rrugore dhe furnizimit me ujė.

• Infrastrukturė rrugore dhe urbane;
• Furnizim me ujė tė pijshėm;
• Mjedis;
• Rikonstruksion i shkollave;
• Projekte studimore, hapėsinore, tė trashėgimisė kulturore, etj;
• Hartim i projekteve teknike tė gatshme pėr financim pėr Njėsitė e Qeverisjes Vendore;
Objekti i Tenderit Rikonstruksioni i Shkollės 9 vjeēare Dėrsnik, Komuna Voskop.
Burimi i Financimit: Buxheti i Shtetit.
Nr. Reference
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit 10,144,000
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 28-05-2015
Sektori Infrastrukturė Objekte Arsimore
Nr. i Operatorėve Konkurues 12
Operatorė Konkurues Infinit SHPK
Nika SHPK
Shqiponja M SHPK
Shpresa SHPK
Derveni1 SHPK
Avduli SHPK
Shendelli SHPK & Filipi SHPK
Aldok SHPK & Pelvis SHPK
Beladi SHPK
Be-Is SHPK
Alb-Korca 2002 SHPK
Caushi M SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • SHQIPONJA-M
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 6,817,073
  Data e shpalljes sė fituesit 07-08-2015
  Data e lidhjes sė kontratės 28-08-2015
  Vlera e Kontratės me TVSH 8,180,487
  Kohėzgjatja e Kontratės 6 muaj
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  • Nė datėn 10.07.2015 ka paraqitur ankesė shoqėria Avduli SHPK.
  Ankesės ju dha pėrgjigje nė datėn 15.07.2015.
  • Nė datėn 13.07.2015 ka paraqitur ankesė shoqėria Shqiponja - M SHPK.
  Ankesės ju dha pėrgjigje nė datėn 15.07.2015.
  Nė datėn 16.07.2015 u bė rivlerėsimi nė sistem.
  • Nė datėn 20.07.2015 ka paraqitur ankesė shoqėria Shqiponja - M SHPK.
  Ankesės ju dha pėrgjigje nė datėn 21.07.2015.
  Nė datėn 21.07.2015 u bė rivlerėsimi nė sistem.
  • Nė datėn 23.07.2015 ka paraqitur ankesė shoqėria Derveni 1 SHPK.
  Ankesa nuk u pranua se ishte jashtė afateve.
  Ankesės ju dha pėrgjigje nė datėn 27.07.2015.
  Nuk ka pasur ankim nė KPP.

  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm me arsyet pėrkatėse:

  1. Infinit SHPK :
  a. Nuk ka paraqitur vėrtetimin qė konfirmon shlyerjen e tė gjitha detyrimeve tė maturuara tė energjisė elektrike tė kontratave tė energjisė qė ka operatori ekonomik qė ėshtė i regjistruar nė Shqipėri ( vėrtetimi i paraqitur nuk ėshtė ne emėr te shoqėrisė).
  b. Nuk plotėson asnjė prej kushteve tė vendosura piken 2.4 dhe 2.4.1 Kapaciteti Teknik ne DST ku shprehet se Operatori Ekonomik duhet tė ketė realizuar punė tė ngjashme pėr njė objekt tė vetėm nė njė vlerė jo mė pak se 5.000.000 (pese milion) leke pa tvsh dhe qė ėshtė realizuar gjatė tri viteve tė fundit. Ose punė tė ngjashme deri nė njė kufi, ku vlera monetare totale e punėve tė kryera, e marrė sė bashku, gjatė tri viteve tė fundit, ėshtė jo mė pak se 20.000.000 (njėzet milion) lekė pa tvsh.

  2. Nika SHPK :
  a. Nuk plotėson pikėn 2.4.6 nė DST ku shprehet se makineritė e mėsipėrme nuk duhet tė jenė tė angazhuara nė kontrata tė tjera. Pėr ketė duhej tė paraqitej njė deklaratė nga administratori i shoqėrisė ofertuese se makineritė nuk janė tė angazhuara nė kontrata tė tjera dhe nuk janė deklaruar nė njė procedurė tjetėr tenderimi nė tė cilėn nuk ėshtė shpallur ende fituesi.

  3. Avduli SHPK
  a. Vėrtetimet e lėshuara e kanė kaluar afatin tre mujor tė pėrcaktuar nė DST.

  4. Caushi M SHPK
  a. Nuk ka paraqitur asnjė dokumentacion .

  5. Derveni 1 SHPK
  a. Ka tė hapur njė ceshtje sekuestro aksionesh tė shoqėrisė nga ana e pėrmbarimit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr SHQIPONJA-M
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.18 - Dt.11-05-2015
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi Nr.32 - Dt.17-08-2015
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate Nr.35 - Dt.07-09-2015

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data