Open Procurement Albania

Rikonstruksion i shkollės 9 – vjeēare fshati Sheq Musalalaj, Komuna Frakull.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.

Qarkun Fier
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga: Qeveria ShqiptareAlbanian Government
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit Projekte me financim tė Qeverisė Shqiptare
Pėrshkrim i Projektit Buxheti: 23.7 miliardė Lekė
Kohėzgjatja: 2014-2019
Financues: Qeveria Shqiptare
Shtrirja gjeografike: Nė 12 Qarqet e Shqipėrisė, 35 bashki
Pėrfitues: 2 milionė banorė
Objektivi: Pėrmirėsimi i kushteve tė jetesės tė banorėve nė tė gjithė vendin, rritja e aksesit nė shėbimet bazė, promovimi i turizmit dhe nxitja e sektorit bujqėsor, pėrmes financimit tė projekteve tė mėdha me ndikim rajonal. Investimet janė nė perputhje tė plotė me vizionin e Qeverisė Shqiptare pėr transformimin urban tė qendrave tė qyteteve, infrastrukturės rrugore dhe furnizimit me ujė.

• Infrastrukturė rrugore dhe urbane;
• Furnizim me ujė tė pijshėm;
• Mjedis;
• Rikonstruksion i shkollave;
• Projekte studimore, hapėsinore, tė trashėgimisė kulturore, etj;
• Hartim i projekteve teknike tė gatshme pėr financim pėr Njėsitė e Qeverisjes Vendore;
Objekti i Tenderit Rikonstruksion i shkollės 9 – vjeēare fshati Sheq Musalalaj, Komuna Frakull.
Burimi i Financimit: Buxheti i Shtetit.
Nr. Reference
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit 27,119,749
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 04-06-2015
Sektori Infrastrukturė Objekte Arsimore
Nr. i Operatorėve Konkurues 17
Operatorė Konkurues Glavenica SHPK & Vllaznia SHPK
Kevin Konstruksion SHPK
Beladi SHPK
Junik SHPK
Filipi SHPK & Shendelli SHPK
Leon Construction SHPK
Derveni 1 SHPK
Shendelli SHPK
Shamo Construction SHPK
ICC Group SHPK & Ergi SHPK
Ngrecan 1984 SHPK & Anbi SHPK
Aurora Construction SHPK
Jogi sh.p.k. & Spektri SHPK
Boshnjaku B SHPK & Heko SHPK
Be-Is SHPK
Eral Construction SHPK
Ed Construction SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • GLAVENICA
 • VLLAZNIA NDERTIM I.S
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 16,010,614
  Data e shpalljes sė fituesit 17-08-2015
  Data e lidhjes sė kontratės 31-08-2015
  Vlera e Kontratės me TVSH 19,212,737
  Kohėzgjatja e Kontratės 6 muaj
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ankesė u paraqit nga ana operatorit ekonomik Filipi me datė 15.05.2015, e cila ka marrė pėrgjigje nga Autoriteti Kontraktor me datė 18.05.2015.
  Nuk ka pasur ankim nė KPP.

  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. Aurora Konstruksion SHPK
  Vėrtetimi i xhiros mesatare tė realizuar qė ka paraqitur ėshtė pa datė, duke bėrė tė pavlefshėm kėtė dokument.

  2. Junik SHPK
  Operatori ekonomik nuk ka paraqitur faturėn e maturuar tė fundit tė pagesės sė energjisė elektrike, si dhe nuk ka paraqitur konfirmim qė ka paguar tė gjitha taksat vendore nė selitė e Tiranės dhe Lezhės.

  3. Bashkimi i operatorėve Filipi SHPK & Shendelli SHPK :
  Operatori Shendelli ka paraqitur ofertė edhe si operator mė vete.

  4. Derveni 1 SHPK :
  Operatori ka paraqitur deklaratėn e gjendjes bankare me njė shumė mė tė vogėl nga ajo qė ėshtė kėrkuar.

  5. Shėndėlli SHPK
  Ka paraqitur vetėm ekstraktin e QKR si dhe ka ofertuar edhe si bashkim operatorėsh bashkė me Filipi SHPK

  6. Shamo Construction SHPK :
  Operatori nuk plotėson kriterin e punėve tė ngjashme. 7. Bashkimi i operatorėve ICC Group SHPK & Ergi SHPK pasi ICC group
  Nuk plotėson kriterin e punėve tė ngjashme.

  8. Bashkimi i operatorėve Ngrecan 1984 SHPK & Anbi SHPK
  Bilancet e paraqitura nga Anbi janė tė pa ēertifikuara nga DRT .

  9. Bashkimi i operatorėve Jogi SHPK & Spektri SHPK
  Bashkimi i operatorėve nuk plotėson kriterin e punėve tė ngjashme.

  10. Bashkimi i operatorėve Boshnjaku B SHPK & Heko SHPK
  Bilancet e paraqitura nga Heko janė tė pa ēertifikuara nga DRT, nuk disponon licencat pėr punimet e veta, si dhe nuk ka paraqitur faturėn e maturuar tė fundit tė pagesės sė energjisė elektrike.

  11. Eral Construction SHPK
  Bashkimi i operatorėve nuk plotėson kriterin e punėve tė ngjashme si dhe nuk ka paraqitur faturėn e maturuar te fundit te pagesės sė energjisė elektrike.

  12. Be-IS SHPK
  Nė dokumentacion e paraqitur qė ka tė bėjė me makinireritė, nuk ka autobot uji. 13. Leon SHPK
  Kontrata e qerasė pėr mjetin mini ekskavator mbaron nė datė 13.08.2015, para afatit tė mbarimit tė kontratės. Gjithashtu kontrata e qerasė pėr mjetin autovinē mbaron nė datė 24.12.2015, datė kjo e cila ėshtė para pėrfundimit tė periudhės sė garancisė sė kontratės. Si rrjedhojė ėshtė gjykuar qė operatori nė fjalė nuk e disponon mjetin. 14. Ed Construction SHPK :
  Operatori nuk ka paraqitur vėrtetimin e detyrimeve vendore pėr Bashkinė Kamėz
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr GLAVENICA
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr VLLAZNIA NDERTIM I.S
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.19 - Dt.18-05-2015
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi Nr.33 - Dt.24-08-2015
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate Nr.36 - Dt.14-09-2015

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data