Open Procurement Albania

Rehabilitimi i gjelbėrimit anėsor dhe vendqėndrimeve tė pėrkohėshme, segmenti rrugor Lushnje-Berat, Lot 2.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.

Qarkun Fier- Berat
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga:
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit
Pėrshkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Rehabilitimi i gjelbėrimit anėsor dhe vendqėndrimeve tė pėrkohshme, segmenti rrugor Lushnje-Berat, Lot 2.
Burimi i Financimit: Buxheti i Shtetit.
Nr. Reference
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit 56,322,935
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Rishpallje me Lidhje Kontrate
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 26-08-2015
Sektori Infrastrukturė Mjedisore Gjelbėrim
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues ELKRI & CO
KAMPING PA EMER PEPOSHI KARPEN – KAVAJE
ALB GARDEN
FUSHA & GREEN FARM
KAJMAKU
Operator Ekonomik Kontraktues
 • A l b G a r d e n
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 52,560,518
  Data e shpalljes sė fituesit 15-10-2015
  Data e lidhjes sė kontratės 30-10-2015
  Vlera e Kontratės me TVSH 63,072,622
  Kohėzgjatja e Kontratės 18 muaj
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Pėr vlerėsimin paraqiti ankesė bashkimi i pėrkohshėm i shoqėrive “Kamping pa emėr Peposhi Karpen Kavajė” sh.p.k. dhe “Bruschi” srl nė datėn 21 Shtator 2015. Ankimit iu dha pėrgjigje nė datėn 25.09.2015 duke e refuzuar atė.
  Nuk ka pasur ankim nė KPP.
  Janė skualifikuar operatorėt e mėposhtėm ekonomike me arsyet pėrkatėse:

  1. “Elkri” sh.p.k, pėr arsye se:
  a. Nuk plotėson kėrkesėn pėr realizimin e punėve tė ngjashme, pasi nuk ka paraqitur asnjė dokumentacion pėr realizimin e punimeve tė gjelbėrimit.
  b. Nuk plotėson kėrkesėn pėr disponimin e makinerive pasi nuk ka asnjė kamion me peshėmbajtje mbi 20 ton (pėr kamionėt me targe SR 73 30 B dhe AA 341 AT nuk ėshtė paraqitur leja e qarkullimit, ndėrsa kamionėt e tjerė janė me peshėmbajtje mė tė vogėl se 20 ton).
  2. “Kamping pa emėr Peposhi Karpen Kavajė” sh.p.k, dhe “Bruschi” srl pėr arsye se:
  a. Marrėveshja e bashkėpunimit nuk ėshtė hartuar nė pėrputhje me ligjin, pasi mungon ndarja konkrete e punėve.
  b. Bashkimi i shoqėrive nuk plotėson kėrkesėn pėr disponimin e mbjeteve.
  c. Shoqėria “Kamping pa emėr Peposhi” nuk ka paraqitur Deklaratėn e Gjėndjes Gjyqėsore.
  d. Shoqėria “Kamping pa emėr Peposhi” nuk plotėson kėrkesėn 2.4.1 tė Kėrkesave tė Veēanta tė Kualifikimit (realizimin e punėve tė ngjashme) pasi pėr punėn e realizuar nuk ka paraqitur aktin e kolaudimit nga njė kolaudator i licencuar.
  e. Shoqėria “Bruschi” nuk plotėson kėrkesėn 2.1 tė Kėrkesave tė Veēanta tė Kualifikimit pasi nuk ka paraqitur deklaratė mbi pėrmbushjen e Specifikimeve teknike sipas Shtojcės 5, deklaratė mbi Konfliktin e Interesit sipas Shtojcės dhe deklaratė mbi disponueshmėrinė e mjeteve sipas Shtojcės 9.
  f. Shoqėria “Bruschi” nuk plotėson kėrkesėn 2.4.1 tė Kėrkesave tė Veēanta tė Kualifikimit (realizimin e punėve tė ngjashme) pasi pėr punėn e realizuar ka paraqitur njė fature tatimore me vlerė 156.870 Euro ose rreth 21.961.800 Lekė, ndėrkohė qė si anėtar i bashkimit tė shoqėrive me pėrqindjen mė tė madhe i takon tė vėrtetojė se ka realizuar punė me vlerė jo mė pak se 28.250.000 Lekė (pa TVSH).
  g. Shoqėria “Bruschi” nuk plotėson kėrkesat 3.1, 3.2, 3.3 dhe 3.4 tė Kėrkesave tė Veēanta tė Kualifikimit (ēertifikatat ISO dhe OHSAS) pasi nuk i ka paraqitur kėto ēertifikata.

  3. “Kajmaku” sh.p.k, pėr arsye se nuk ka paraqitur ofertė.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.31 - Dt.10-08-2015
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi Nr.41 - Dt.20-10-2015
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate Nr.44 - Dt.09-11-2015

  Rehabilitimi i gjelbėrimit anėsor dhe vendqėndrimeve tė pėrkohėshme, segmenti rrugor Lushnje-Berat, Lot 2.

  Qarkun Fier- Berat
  Kredia Nr
  Burimi i Kredisė/Financuar nga:
  Vlera e Kredisė sipas Monedhės
  Titulli i Projektit
  Pėrshkrim i Projektit
  Objekti i Tenderit Rehabilitimi i gjelbėrimit anėsor dhe vendqėndrimeve tė pėrkohshme, segmenti rrugor Lushnje-Berat, Lot 2.
  Burimi i Financimit: Buxheti i Shtetit.
  Nr. Reference
  Kodi CPV
  Vlera / Fondi Limit 56,510,235
  Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
  Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit tė Tenderit
  Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte
  Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 15-06-2015
  Sektori Infrastrukturė Mjedisore Gjelbėrim
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
  Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Data e lidhjes sė kontratės
  Vlera e Kontratės me TVSH
  Kohėzgjatja e Kontratės 18 muaj
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Asnjė nga operatorėt ekonomikė nuk pėrmbushte kriteret e pėrcaktuara nė dokumentat e tenderit.
  Shėnime
  Transaksione Thesari
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.20 - Dt.25-05-2015
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate
  Anulimi i Tenderit Nr.29 - Dt.27-07-2015

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data