Open Procurement Albania

Rehabilitimi i gjelbėrimit anėsor dhe vendqėndrimeve tė pėrkohėshme, segmenti rrugor Lushnje-Berat, Lot 1.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Mungesė konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me njė konkurrent tė vetėm. Ligji shqiptar i lejon kėto lloj procedurash. Shpesh kėto procedura mė shumė se mungesė konkurrence nė treg shfaqin opsione tė formulimit tė kritereve dhe afateve pėr dorėzim dokument nė favor tė njė kompanie tė paramenduar klienteliste. Kėto tendera meritojnė tė konsiderohen tė ekspozuara dhe me risk.

Qarkun Fier- Berat
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga:
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit
Pėrshkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Rehabilitimi i gjelbėrimit anėsor dhe vendqėndrimeve tė pėrkohshme, segmenti rrugor Lushnje-Berat, Lot 1.
Burimi i Financimit: Buxheti i Shtetit.
Nr. Reference
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit 24,740,500
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 15-06-2015
Sektori Infrastrukturė Mjedisore Gjelbėrim
Nr. i Operatorėve Konkurues 1
Operatorė Konkurues A l b G a r d e n
Operator Ekonomik Kontraktues
 • A l b G a r d e n
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 22,959,826
  Data e shpalljes sė fituesit 10-07-2015
  Data e lidhjes sė kontratės 19-08-2015
  Vlera e Kontratės me TVSH 27,551,791
  Kohėzgjatja e Kontratės 18 muaj
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.20 - Dt.25-05-2015
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi Nr.28 - Dt.20-07-2015
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate Nr.34 - Dt.31-08-2015

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data