Open Procurement Albania

Mbikėqyrja e punimeve pėr objektet: “Ndėrtimi i shėtitores. Kuz, tek Liqeni i Farkės, Tiranė”,”Rehabilitimi i kryqėzimit tė Shkozės, Tiranė: dhe “Sistemim Asfaltim i rrugės nga Bashkia e Vlorės deri tek Spitali, Vlorė”.

Qarkun Tiranė
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga:
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit
Pėrshkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Mbikėqyrja e punimeve pėr objektet: “Ndėrtimi i shėtitores. Kuz, tek Liqeni i Farkės, Tiranė”,”Rehabilitimi i kryqėzimit tė Shkozės, Tiranė: dhe “Sistemim Asfaltim i rrugės nga Bashkia e Vlorės deri tek Spitali, Vlorė”.
Nr. Reference
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit 1,310,165
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 01-06-2015
Sektori Mbikėqyrje Punimesh
Nr. i Operatorėve Konkurues 6
Operatorė Konkurues NOVATECH STUDIO SHPK
ECUALA SHPK & HP STUDIO SHPK
TRANSPORT HIGHWAY CONSULTING SHPK
INFRA KONSULT SHPK
DERBI - E SHPK
ERSI M SHPK & ASH ENGINEERING SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ECUALA
 • HP Studio SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1,019,000
  Data e shpalljes sė fituesit 22-06-2015
  Data e lidhjes sė kontratės 06-07-2015
  Vlera e Kontratės me TVSH 1,222,800
  Kohėzgjatja e Kontratės “Ndėrtimi i shėtitores. Kuz, tek Liqeni i Farkės, Tiranė”-7 muaj;
  ”Rehabilitimi i kryqėzimit tė Shkozės, Tiranė”-2muaj;
  “Sistemim Asfaltim i rrugės nga Bashkia e Vlorės deri tek Spitali, Vlorė”-
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Janė s’kualifikuar ofertuesit e mėposhtėm me arsyet pėrkatėse:

  1. Novatech Studio SHPK
  a. Nuk plotėson kėrkesėn pėr pikat e kėrkuara tė liēenses, pasi mungon pika e liēenses NS11.
  b. Oferta e paraqitur ėshtė me e ulėt se vlera minimale e lejuar e pėrcaktuar.

  2. Infra Konsult SHPK
  a. Nuk plotėson kėrkesėn pėr stafin teknik pasi mungon dokumentacioni pėr inxhinierin hidroteknik.

  3. Derbi - E SHPK
  a. Nuk plotėson kėrkesėn pėr shlyerjen e tė gjitha detyrimeve tė maturuara tė energjisė elektrike tė kontratave tė energjisė qė ka operatori ekonomik qė ėshtė i regjistruar nė Shqipėri, pasi nuk ka shlyer detyrimet pėr muajin mars 2015, detyrim ky i maturuar ditėn e hapjes se ofertave. b. Oferta ne formularin e ofertės ėshtė shėnuar gabim nė Shumėn 610.000 leke, ndėrkohe qė nga kontrolli i veprimeve aritmetike rezulton tė jetė 1 180 000 lekė me njė gabim mė tė madh se 2%.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.20 - Dt.25-05-2015
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi Nr.25 - Dt.29-06-2015
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate Nr.27 - Dt.13-07-2015

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data