Open Procurement Albania

Ndėrtim i i qėndrės sportive pėr sportin “Rafting”.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.

Qarkun Berat
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga:
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit
Pėrshkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Ndėrtim i i qendrės sportive pėr sportin “Rafting”.
Nr. Reference
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit 43,267,106
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 27-07-2015
Sektori Infrastrukturė Urbane
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues Leon Konstruksion SHPK
R & T SHPK
Everest SHPK
Albavia SHPK & Ed Konstruksion SHPK
A-M SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • R & T SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 35,915,060
  Data e shpalljes sė fituesit 18-09-2015
  Data e lidhjes sė kontratės 10-10-2015
  Vlera e Kontratės me TVSH 43,098,072
  Kohėzgjatja e Kontratės 12 muaj
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  1. Ankesė nga ana e bashkimit tė operatorėve ekonomik Albavia SHPK. dhe Ed Konstruksion SHPK, me datė 03.09.2015 dhe ka marrė pėrgjigje nga Autoriteti Kontraktor me datė 07.09.2015.
  2. Ankesė nga ana e bashkimit tė operatorėve ekonomik Albavia SHPK. dhe Ed Konstruksion SHPK, me datė 04.09.2015 dhe ka marrė pėrgjigje nga Autoriteti Kontraktor me datė 08.09.2015.
  Nuk ka pasur ankim nė KPP.

  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. Shoqėria Leon Konstruksion SHPK pėr arsye se: a. Shoqėria Leon Konstruk
  sion SHPK, nuk plotėson kėrkesėn pėr numrin e nevojshėm tė punonjėsve.
  2. Bashkimin e pėrkohshėm tė shoqėrive Albavia SHPK. (52%) dhe ED Konstruksion SHPK. (48%) pėr arsye se:
  a. Shoqėria Albavia SHPK, nuk plotėson kėrkesėn pėr disponimin e pikave tė kėrkuara tė liēencės, pasi nuk e ka paraqitur liēencėn e shoqėrisė.
  b. Shoqėria Albavia SHPK, nuk plotėson kėrkesėn pėr disponimin e mjeteve, pasi pėr mjetet Ekskavatorė me goma dhe Fadroma (mjete qė shėnohen nė rregjistra publike) nuk ka paraqitur dokument qė vėrteton rregjistrimin e mjetit (leje qarkullimi), ēertifikatė tė kontrollit teknik dhe policė tė sigurimit vjetor.
  c. Shoqėria ED Konstruksion SHPK, nuk plotėson kėrkesat e pėrgjithshme pėr kualifikim, pasi nuk ka paraqitur Ekstraktin e QKR dhe Ekstraktin Historik tė QKR.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.26 - Dt.06-07-2015
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi Nr.38 - Dt.28-09-2015
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate Nr.42 - Dt.26-10-2015

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data