Open Procurement Albania

Rehabilitim dhe sistemim i sheshit nė qendėr tė fshatit Asim Zeneli, Qendėr e Komunės Antigone.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.

Qarkun Gjirokastėr
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga:
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit
Pėrshkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Rehabilitim dhe sistemim i sheshit nė qendėr tė fshatit Asim Zeneli, Qendėr e Komunės Antigone.
Burimi i Financimit: Buxheti i Shtetit.
Nr. Reference
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit 23,679,382
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 24-06-2015
Sektori Tė tjera
Nr. i Operatorėve Konkurues 13
Operatorė Konkurues Eral Construction Company SHPK
Shqiponja M SHPK
Elkri SHPK
Derveni 1 SHPK
Bahas SHPK
Arti SHPK & Iliria D SHPK
Mane/S SHPK
BE – IS SHPK
Bean SHPK
Feba SHPK & Ed Konstruksion SHPK
Al Asfalt SHPK
Sireta 2F SHPK
Xhast SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • SHQIPONJA-M
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 15,465,357
  Data e shpalljes sė fituesit 21-09-2015
  Data e lidhjes sė kontratės 05-10-2015
  Vlera e Kontratės me TVSH 18,558,428
  Kohėzgjatja e Kontratės 6 muaj
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  1. Ankesė nga ana e operatorit ekonomik Mane/S SHPK, me datė 07.09.2015 dhe ka marrė pėrgjigje nga Autoriteti Kontraktor me datė 10.09.2015.
  Nuk ka pasur ankim nė KPP.

  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. Shoqėria Eral Construction Company SHPK pėr arsye se:
  a. Nuk ka paraqitur dokumentacion pėr inxhinierin gjeodet. Ka paraqitur dokumentacion pėr njė inxhinier gjeolog, i cili nuk mund tė kryejė detyrat e gjeodetit.

  2. Shoqėria Elkri SHPK pėr arsye se:
  a. Nuk plotėson kėrkesėn pėr realizimin e punėve tė ngjashme, pasi mungon marrėveshja e bashkėpunimit pėr kontratėn e ngjashme qė ka deklaruar.
  b. Nuk plotėson kėrkesėn pėr disponimin e mjeteve, pasi ka paraqitur dokumentacion vetėm pėr dy kamionė nga katėr tė kėrkuar nė kėrkesat pėr kualifikim.
  c. Nuk plotėson kėrkesėn pėr deklarimin e stafit drejtues, pasi nuk ka paraqitur deklaratėn pėr inxhinieret.

  3. Shoqėria Derveni 1 SHPK pėr arsye se:
  a. Nuk plotėson kėrkesėn pėr realizimin e punėve tė ngjashme, pasi mungon marrėveshja e bashkėpunimit pėr kontratėn e ngjashme qė ka deklaruar.
  b. Nuk plotėson kėrkesėn pėr xhiron e realizuar nė tre vitet e fundit, pasi mungon vėrtetimi pėr xhiron, i kėrkuar nė kėrkesat pėr kualifikim.

  4. Bashkimi i pėrkohshėm i shoqėrive Arti SHPK (70%) dhe Iliria D SHPK (30%) pėr arsye se:
  a. Shoqėria Arti SHPK, e cila ka marrė pėrsipėr punime nė shtresat rrugore, nuk plotėson kėrkesėn pėr disponimin e stafit te nevojshėm pasi nuk ka paraqitur dokumentacion pėr njė inxhinier ndėrtimi.
  b. Shoqėria Iliria D SHPK, e cila ka marrė pėrsipėr punimet e gėrmimit, nuk plotėson kėrkesėn pėr disponimin e mjeteve tė nevojshme, pasi nuk disponon ekskavatorėt e kėrkuar.
  c. Shoqėria Iliria D SHPK, nuk plotėson kėrkesėn pėr disponimin e stafit, pasi nuk ka paraqitur diplomėn e inxhinierit gjeodet.

  5. Shoqėria Mane/S SHPK, pėr arsye se:
  a. Nuk plotėson kėrkesėn pėr disponimin e stafit.
  b. Nuk plotėson kėrkesėn pėr disponimin e mjeteve tė nevojshme, pasi ka vetėm 1 kamion mbi 10 ton nga dy tė kėrkuar nė kėrkesat pėr kualifikim.

  6. Bashkimi i pėrkohshėm i shoqėrive Feba SHPK (60%) dhe ED Konstruksion SHPK (40%) pėr arsye se:
  a. Nė marrėveshjen e bashkėpunimit nuk janė ndarė punėt qė ka marrė pėrsipėr tė kryejė secila kompani.
  b. Shoqėria Feba SHPK nuk ka paraqitur deklaratėn pėr gjendjen gjyqėsore.
  c. Shoqėria Feba SHPK nuk ka shlyer detyrimet vendore nė Gjirokastėr, vend ku ushtron aktivitet referuar ekstraktit tė QKR.
  d. Shoqėria Feba SHPK nuk ka paraqitur formularin e vlerėsimit pėr punėn e ngjashme.
  e. Shoqėria Feba SHPK nuk ka paraqitur dokumentacion pėr ing mekanik, elektrik dhe gjeodet ndėrkohė qė nė marrėveshje nuk janė ndarė punėt dhe ajo mund tė kryejė punime nė kėto specialitete.
  f. Shoqėria Feba SHPK nuk ka paraqitur certifikatėn ISO 14001 - 2004.

  7. Tė skualifikojė shoqėrinė Xhast SHPK pėr arsye se:
  a. Shoqėria Xhast SHPK nuk ka paraqitur dokumentacion pėr shlyerjen e taksave vendore nė Golaj – Kukės, vend ku kjo shoqėri ushtron aktivitet, referuar ekstraktit tė QKR.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr SHQIPONJA-M
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.26 - Dt.06-07-2015
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi Nr.38 - Dt.28-09-2015
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate Nr.40 - Dt.12-10-2015

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data