Open Procurement Albania

Rikonstriksioni i rrugės Kamēisht – Ngurrėz e Vogėl.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.

Qarkun Berat-Fier
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga:
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit
Pėrshkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Rikonstruksioni i rrugės Kamēisht – Ngurrėz e Vogėl.
Nr. Reference
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit 34,583,332
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 24-07-2015
Sektori Infrastrukturė Rrugė Rurale
Nr. i Operatorėve Konkurues 10
Operatorė Konkurues Bean SHPK
Be Is SHPK
Sireta 2F SHPK
Leon SHPK
Glavenica SHPK
Ndregjoni SHPK
BO Theos SHPK & Al Asfalt SHPK
GPG Compani SHPK
Xhast SHPK & Denis 05 SHPK
Alba Konstruksion SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • BEAN
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 22,918,542
  Data e shpalljes sė fituesit 14-09-2015
  Data e lidhjes sė kontratės 28-09-2015
  Vlera e Kontratės me TVSH 27,502,250
  Kohėzgjatja e Kontratės 17 javė
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ankesė nga ana e operatorit ekonomik GPG Kompani SHPK, me datė 31.08.2015 dhe ka marrė pėrgjigje nga Autoriteti Kontraktor me datė 03.08.2015.
  Nuk ka pasur ankim nė KPP.

  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. G.P.G. Kompani SHPK, pėr arsye se:
  Shoqėria G.P.G Kompani SHPK, nuk plotėson kėrkesėn pėr disponimin e kamionėve. Konkretisht shoqėria G.P.G. Kompani SHPK, disponon vetėm shtatė kamionė nga tetė tė kėrkuar nė kėrkesat pėr kualifikim, duke mos e plotėsuar kėtė kriter.

  2. Alba Konstruksion SHPK, pėr arsye se:
  a. Nuk plotėson kėrkesėn pėr pagesėn e taksave lokale. Kjo shoqėri nuk ka paraqitur vėrtetim pėr pagimin e taksave vendore nė Shkrel – Shkodėr dhe Lushnje, ku ajo zhvillon aktivitet sipas ekstraktit tė QKR.
  b. Nuk plotėson kėrkesėn 2.4.7 pėr kualifikim pasi ka paraqitur deklaratė disponibiliteti vetėm pėr njė inxhinier dhe jo pėr inxhinierėt e tjerė.

  3. Ndregjoni SHPK, pėr arsye se:
  a. Nuk plotėson kėrkesėn 2.4.3 pėr kualifikim lidhur me stafin e kėrkuar.

  4. Bashkimi i pėrkohshėm i shoqėrive Theos SHPK. (40%) dhe Al Asfalt SHPK. (60%) pėr arsye se:
  a. Shoqėria Theos SHPK, nuk plotėson kėrkesėn pėr pagesėn e taksave lokale. Kjo shoqėri nuk ka paraqitur vėrtetim pėr pagimin e taksave vendore nė Elbasan, ku ajo zhvillon aktivitet sipas ekstraktit tė QKR.

  5. Bashkimi i pėrkohshėm i shoqėrive Xhast SHPK. (60%) dhe Denisi 05 SHPK. (40%) pėr arsye se:
  a. Shoqėria Xhast SHPK, nuk plotėson kėrkesėn pėr pagesėn e taksave lokale. Kjo shoqėri nuk ka paraqitur vėrtetim pėr pagimin e taksave vendore nė Golaj – Kukės, ku ajo zhvillon aktivitet sipas ekstraktit tė QKR.

  6. Glavenica SHPK, pėr arsye se nuk ka paraqitur ofertė.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.26 - Dt.06-07-2015
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi Nr.37 - Dt.21-09-2015
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate Nr.39 - Dt.05-10-2015

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data